قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
طالع بینی
چرا هر طالع بینی جواب متفاوت به من می دهد؟ (پست ویژه)
بهمن ۲۳, ۱۳۹۷
صدقه غیر مادی
صدقه غیر مادی چیست؟
بهمن ۲۳, ۱۳۹۷

معرفی حس بویایی ماورایی

غیب بویایی

معرفی حس بویایی ماورایی

حتما با حس های غیب بینی، غیب شنوایی و غیب لمسی آشنایی دارید ولی حس ماورایی عجیب دیگری که شاید کمتر آن را شنیده باشید غیب بویایی است و به معنی حس کردن عطرها و بوهایی است که منشا فیزیکی ندارند و به عوالم دیگر مربوط می شوند.

بوهای ماورایی توسط بینی ما دریافت نمی شوند و ارتعاش و انرژی آنها مستقیما مراکز بویایی در مغز را تحریک می کند. برای مثال شما ممکن است در محلی که در آن عبادت می شود و محل رفت و آمد ملائک می گردد یک مرتبه بوهای بسیار خوبی را برای چند ثانیه حس کنید و هر چه قدر دنبال منشا آن بگردید چیزی پیدا نکنید. در عوض در مکان های جنزده یکی از نشانه های حضور موجودات کم ارتعاش و موذی، احساس بوهای بسیار آزار دهنده است. این بوها ممکن است در تمیزترین خانه ها هم حس شوند و شخص هر چه قدر دنبال منشا آن بگردد چیزی پیدا نکند.

حالت عادی این پدیده را بارها در زندگی خود تجربه کرده ایم. برای مثال گاهی اگر به افراد خاصی در زندگی خود فکر کنید و یا به صحنه ای از تلویزیون نگاه کنید یک مرتبه بوی خاصی را که در مغز شما تداعی شده است را احساس می کنید. مثلا اگر تلویزیون صحنه یک گوسفند را نشان می دهد یک مرتبه واقعا بوی گوسفند به مشام شما می رسد و یا اگر به فلان مرد معتاد فامیل خود فکر می کنید بوی سیگار و تریاک را برای چند لحظه احساس می کنید. البته این حالت ممکن است به ندرت در زندگی شما اتفاق افتاده باشد ولی افرادی هستند که به کررات بنا به دلایل واقعی و ماورایی بوهایی را از منشا ناشناخته استشمام می کنند.

در کنار حس غیب بویایی، حس غیب چشایی نیز وجود دارد که بسیار نزدیک حالت قبل بوده ولی این بار پیامهای ماورایی در قالب حس چشایی دریافت می شود و افرادی که چنین قدرتی دارند واقعا کم هستند.

فردی که قدرت غیب بویایی دارد می تواند ماهیت موجوداتی که در اطراف او است را بهتر متوجه شود. حتی مکان های سالم را از مکان های جنزده به دلیل استشمام بوی های متفاوت، راحت تر تشخیص می دهد.

یکی از رایج ترین بوهایی که در خانه های جنزده و در زمان حضور موجودات غیر ارگانیک شیطانی استشمام می شود بویی مشابه سولفور (که در فاضلاب هم یافت می شود) است و دلیل احساس چنین بویی شناخته نشده است ولی توسط افراد زیادی از سراسر جهان در چنین موقعیت هایی گزارش شده است.

در زمانی که مدیوم های فیزیکی (مدیوم هایی که می توانستند کاری کنند موجودات غیرارگانیک در جهان فیزیکی اثرات قابل مشاهده بگذارند) فعال بودند، معمولا در جلسات احضار اگر از موجود درخواست آوردن گل می شد، عطر آن توسط حضاری که قدرت ماورایی نداشتند هم به صورت واضح احساس می شد.

برخی محققان روحی مربوط به خانه های تسخیر شده تقسیم بندی هایی را برای انواع بوهای اختری ارائه کردند مانند مورد زیر:

– بوهای شیطانی: بوی مربوط به حضور موجودات شیطانی از بدترین بوها است و معمولا رایحه غذای گندیده، سولفور و یا حتی جسد را دارد. هر چند که این بوها در خانه های تسخیر شده استشمام می شود ولی گاهی در اطراف کسانی که مورد اذیت و آزار این موجودات قرار گرفته اند نیز چنین بوهایی حس می شود.

– بوی ارواح: برخی افراد ادعا می کنند که پس از مرگ فلان شخص در فامیل، گاهی بوی عطر محبوب او را در اطراف خود استشمام می کنند و از روی آن متوجه می شوند که روح آن شخص به ملاقات آنها آمده است. البته ممکن است این حالت به خاطر تحریک بخش هایی از مغز رخ داده باشد که مربوط به یادآوری خاطره است و روحی در کار نباشد.

– بوی حیوانات: کسانی که دارای حیوان خانگی هستند معمولا بویی مشابه همان حیوان را در نقاطی از خانه که در آن محلها رفت و آمد می کرده اند حس می کنند.

گاهی بوهای مختلف در حالت فرو رفتن به خلسه نیز احساس می شود که یا می تواند مربوط به بیدار شدن حس ماورایی غیب بویایی باشد و یا فقط خاطراتی از مغز به همراه بوهای مربوط به آن زنده شوند. برای مثال اگر عده ای می توانند در حالت خلسه عمیق تصاویر شفافی ببینند عده ای هم بوهای واضحی را حس می کنند که منشا هر دو می تواند به ذهن برگردد.

شکل دیگر حالت بالا به این صورت است که وقتی کسی به چیزی دست می زند می تواند بوی آن را حس کند. مثلا اگر به کیف چرمی دست می زند بوی چرم را خیلی واضح احساس می کند. دلیل این حالت خیلی شناخته شده نیست و می تواند به ارتباط حافظه تصویری و حافظه بویایی متناظر با آن ارتباط داشته باشد.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

4 دیدگاه ها

 1. mohamad گفت:

  با سلام
  پست جالبی بود برام.من نوجوون که بودم زیاد به قمو جمکران میرفتم چون شلوغیها و مادیات دنیا منو اذیت میکرد و اونجا تنها جایی بود که آرومم میکرد.اکثرا با دوستان میرفتیم.یه روز با یکی از دوستام رفتم ما میرفتیم جمکران و تا نزدیکی طلوع اونجا بودیم و بعد پیاده میرفتیم سمت امامزادگان پنج تن و وقتی هوا روشنتر میشد به سمت کوه خضر اون موقع همش بیایون و تپه بود و ماشین خور نبود.نزدیک صبح هوا روشن نشده گفتم فرخ جمع کنیم بریم پنج تن.تو را صدای سگ میومد و دوستم میترسید با هزار خواهش. تمنا قبول کرد بقیه راهرو بریم.اونشب من دلاشوب شدیدی داشتم که دیوونه کننده بود.خلاصه رسیدیم ورفتیم تو ضریح ماه محرم بود وقتی خسته دور ضریح یه چرخ زدیم تو یه نقطه انگار یکی عطری خوش رایحه رو درون بینی من اسپری کرد اول گفتم از پرچماس ولی هیچ کدوم بو نمیدادن بو رفت و من چرخ زدم و دوباره تو همون محل همون اتفاق افتاد تابلو نکردم موقع برگشت به حرم حضرت معصومه یه قبرستان شهدا داره نزدیک ورودی رفتم از پشت درب آهنین داخلو نگاه کردن که فوج فوج همون عطر به مشامم میخورد.بعداز اون تا چند هفته تو تهران هم جاهای خاصی به مشامم میخورد تا اینکه کمترو کمتر شد تا به پایان رسید.عطرش خاص بود و ملکوتی بود و یقین دارم دنیوی نبود.از چندتا آخوند پرسیدم جوری که انگار آدمای عادی چنین تجاربی نباید داشته باشند و جوابای تاسف باری بهم دادن …

  • با سلام. شاید منظور روحانیون این بوده است که حواستان به تجارب جانبی معنوی پرت نشود و اصل زیارت و عبادت را به جای آورید چون در آیین های دیگر هم وضع همان است و اگر برای یک استاد مدیتیشن از تجارب دیدن رنگ و مناظر معنوی بگویید فورا موضوع حرف را عوض می کنند تا شخص به جای مراقبه کردن، حواسش به چیزهای جانبی نرود. در این سایت البته اختصاصا در مورد این تجارب هم صحبت می شود تا شخص احساس نکند دیوانه شده یا چیز عجیب و وحشتناکی برای او رخ می دهد.
   موفق باشید

   • mohamad گفت:

    ممنونم از جوابتون.البته حس کردن این بو هیچ تغییر معنوی در زندگی من ایجاد نکرد.ولی خب بوی خاصی بود که تو اون زمان شاید لازم بوده تا من انگیزه بیشتری پیدا کنم

  • YASMIN گفت:

   سلام این بویی ک احساس میکردیدی تجربه ی قشنگ ک هر کسی چنین تجربه ای نصیبش نمیشه!و عجیب نیست.چون من راجب این مورد فردی را می شناسم ک یه مدتی در عبادت خودشون روی جا نمازشون عجیب بوی عطر میداد و تا یه مدتی حتی پس از شست و شوی جا نماز این بوی قشنگ را از جانمازشون حس میکردن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار