قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – چند انسان با قدرت ماورایی عجیب (نوشته مریم بوشهری)
خرداد ۱۴, ۱۳۹۸
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – تجربه از دیدن موجوداتی در کودکی (نوشته رومینا)
خرداد ۱۵, ۱۳۹۸

مشکلات افراد بسیار باهوش

باهوش

مشکلات افراد بسیار باهوش

بسیاری از مردم تصور می کنند که افراد خیلی باهوش انسانهایی خارق العاده هستند که می توانند از پس هر کاری بر بیایند چون ذهن پیچیده آنها در همه مسائل به آنها یاری رسانده و دیگر نگرانی برای انجام درست کارهای روزمره ندارند. ولی حقیقت می تواند چیز دیگری باشد. آنها با مشکلات و مسائل به نحوه متفاوتی دست و پنجه نرم می کنند ولی هنوز هم انسان بوده و مشکلات و درگیری های خود را دارند. حتی شیوه رفتار کردن آنها ممکن است توسط اطرافیان آنها به خوبی درک نشده و آنها را عجیب بدانند و تنهایشان بگذارند.

برخی از مشکلات افراد باهوش

۱- خسته شدن از مکالمات کوتاه و عادی

افراد باهوش صحبت کردن در مورد چیزهای روزمره و عادی را خسته کننده می دانند و از مکالمات کوتاه تعارفی چندان استقبال نمی کنند. موضوعاتی که آنها دوست دارند در زمینه علم، هنر، فلسفه و … بوده و این نوع موضوعات در مکالمات کوتاه روزمره یافت نمی شود. حضور آنها در جمع هایی که صحبت های خسته کننده این چنینی می کنند به آنها حس اتلاف وقت و خفگی می دهد. بهتر است این افراد کسانی را پیدا کنند که مشابه خودشان فکر می کنند.

۲- بیشتر از آنکه صحبت کنند فکر می کنند

از آنجا که مغز افراد بسیار باهوش پیچیده بوده و تمامی راه حل های ممکن را برای یک صورت مسئله بررسی می کند بنابراین نسبت به کسانی که هوش پایین تری دارند واکنش دیرتری در صحبت کردن می دهند و ممکن است از دید دیگران کند ذهن به نظر بیایند. این افراد اگر جواب مناسبی نداشته باشند معمولا سکوت می کنند. متاسفانه بسیاری از افراد قدرت درک نحوه تفکر چنین نوابغی را ندارند و تصور می کنند رفتار آنها عجیب، خسته کننده و درون گرایانه است.

۳- خسته شدن از شغل خود

از آنجا که مغز افراد باهوش به دنبال ایده های جدید و بزرگ است بنابراین شغلی که در ابتدا برای آنها هیجان انگیز بوده است کم کم خسته کننده می شود و حالت تکراری بودن را پیدا می کند. برای آنها بودن در کاری که هیچ پیشرفت و خلاقیتی ندارد نهایت شکنجه روانی است.

۴- مشکل در عملی کردن ایده ها

از آنجا که افراد بسیار باهوش ایده های ذهنی بسیاری دارند ممکن است در تصمیم گیری برای اینکه کدام را عملی کنند به مشکل بر بخورند و مدت زیادی طول بکشد تا نتیجه گیری کرده و کار مثبتی انجام دهند. از این رو اشتباها آنها را افراد تنبلی می دانند.

۵- از لحاظ اجتماعی، ناشیانه رفتار می کنند

این مشکل می تواند از مسائل اشاره شده در بالا منشا بگیرد. افراد باهوش تمایل زیادی به گفتگوهای روزمره و کوتاه ندارند، از گفتن چیزهایی که مطمئن نیستند خودداری می کنند و قبل از جواب دادن فکر زیادی می کنند. همه اینها باعث می شود که دیگران تصور کنند آنها از لحاظ اجتماعی ناشی هستند.

۶- به سختی عاشق می شوند

افراد بسیار باهوش، محتاط، تحلیل گر و مستقل از سایرین بوده و ظاهرا سرد و خویشتن دار می باشند. به راحتی عاشق نمی شوند و همه جوانب را در نظر می گیرند. به علاوه به دلیل حالت درون گرایانه ممکن است چندان جذاب نباشند.

به هر حال این افراد هر کدام از مشکلات اشاره شده را داشته باشند نباید اجازه دهند که باعث عدم رشد در زندگی آنها شود. بهتر است آنها بر تقویت مهارت های اجتماعی خود کار کرده و راحت تر احساسات خودشان را بیان کنند تا بقیه درک بهتری از خواسته های آنها داشته باشند.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار