قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
توانایی های ماورایی
توانایی های ماورایی، هدیه ای خاص فقط به افرادی برگزیده نیستند
اسفند ۲۸, ۱۳۹۷
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – خروج نور از دست ها (نوشته صاعقه)
اسفند ۲۸, ۱۳۹۷

مراقبه در برابر آینه برای دوست داشتن خود

مراقبه در برابر آینه

مراقبه در برابر آینه برای دوست داشتن خود

یکی از روش های دوست داشتن خود مخصوصا دوست داشتن بدن فیزیکی و قبول معایب آن این است که از یک آینه برای مراقبه استفاده کنید. برای برخی افراد مشاهده عمیق خود در آینه آزار دهنده بوده و دوست ندارند خودشان را زیاد نگاه کنند مگر در حد مرتب کردن موها و لباس و آرایش صورت. بنابراین هم از جسم خود و هم قضاوت های ذهنی شان فرار می کنند و طفره می روند.

از طرفی دیگر افراد خودشیفته محو زیبایی های خود شده و علاقه شدیدی به نگاه کردن خود در آینده و تحسین خود دارند که این ربطی به این نوع مراقبه ندارد.

ممکن است در هفته اولی که مراقبه در برابر آینه را انجام می دهید دچار قضاوت های ذهنی شده و علاقه ای به دیدن خود مخصوصا اگر زخم و جراحت و عیبی در صورت و سایر اعضای بدنتان وجود داشته باشد نشان ندهید و احساس شرمساری کنید. ممکن است از چاق بودن خود بدتان بیاید و یا پوست لکه دار خود را دوست نداشته باشید. هدف این است که با وجود همه این عیب ها خودتان را دوست داشته باشید و مانترای “من دوست داشتنی هستم…من خودم را قبول دارم…” و جملاتی از این قبیل را در ذهن تکرار کنید.

شاید یاد زمان هایی بیفتید که افراد دیگر از یک یا چند مورد از خصوصیات فیزیکی شما ایراد می گرفته اند و خاطرات آن مجددا به سطح آگاهی شما بیاید ولی به جای اینکه از آنها ناراحت شوید این عیوب را قبول کنید. ظاهر شما هر چه قدر هم که مشکل دار باشد در هر صورت دارای روح عظیمی هستید که قابل ستایش است.

 

مراقبه در برابر آینه

 

برای انجام مراقبه در برابر آینه مراحل زیر را دنبال کنید:

– هفته اول: سه مرتبه در هفته روزی ده دقیقه به صورت خود در آینه نگاه کنید و روی آن مراقبه کنید. اجازه بدهید افکار بیایند و بروند ولی درگیر آنها نشوید.

– هفته دوم: هر روز به مدت ده دقیقه به کل بدن خود در آینه نگاه کنید و روی آن مراقبه کنید. تک تک اجزای بدن خودتان را ببینید. مانترای “من خودم را هر طور هستم قبول دارم و خودم را دوست دارم” را هم تکرار کنید.

– هفته سوم: هر روز به مدت ۱۵ دقیقه در جلوی آینه مراقبه کنید ولی این بار به خودتان بگویید که این بدن برای این به شما داده شده تا حامل روح شما باشد و توسط آن ماموریت های معنوی خود را انجام دهید و در زندگی پیشرفت روحی کنید. خصوصیات بدن شما چه کمکی به ادامه راه معنوی شما می کند؟ سپس در ۵ دقیقه آخر، خودتان را فراتر از جسم ببینید. خود را روحی عظیم ببینید که جسمتان را به خدمت گرفته تا در عالم فیزیکی کارهایش را انجام دهد. روح خود را پر قدرت و نورانی تصور کنید. در این حالت دیگر جسم به کنار می رود و معایب آن هم دیگر مهم نیست چون شما به این اندیشه رسیده اید که جسم نیستید و سالها بیهوده برای ابزار حامل روح خود که همان جسم است ناراحت بوده اید. در این حالت است که از بدن خود سپاسگزار خواهید بود که حامل روح شما بوده و با تمام توان برای شما خدمت کرده است تا در این دنیای مادی بتوانید درس های معنوی زیادی یاد بگیرید. جسم شما مقدس است چون روح آن را متبرک کرده است. چیزی هم که مقدس باشد قطعا دوست داشتنی است.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار