قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
توجه به جسم فیزیکی یا روحانی؟
توجه به جسم فیزیکی یا روحانی؟
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
نقش تلقین در شفا و بیماری
نقش تلقین در شفا و بیماری
تیر ۲۲, ۱۳۹۷

مبارزه با احساس بیهودگی و پوچی

احساس بیهودگی و پوچی

مبارزه با احساس بیهودگی و پوچی

چند بار برای شما پیش آمده است که به خودتان بگویید آدم بیهوده ای هستید و به درد کسی نمی خورید؟ چند بار اتفاق افتاده که حس کنید همه از شما برتر هستند و هیج وقت به گرد پای آنها هم نمی رسید؟

در جامعه به اشتباه روی مسئله رقابت و اینکه چه کسی سودمندتر و بهتر است تکیه می شود و مبنای ارزش گذاری افراد به میزان تغییر و تحولی است که ایجاد می کنند. حتی ممکن است کارهای آنها در جهت خلاف و مخرب باشد ولی همان قدر باعث جلب توجه و ایجاد حس مهم بودن در آنها می شود.

فردی به نام مایک قصد داشت خودکشی کند. پس به بالای پلی رفت و منتظر بود تا خلوت شود و خودکشی کند. او خوو را فردی بی خاصیت و به رد نخور می دانست. فردی که بود و نبود او برای کسی فرق نمی کرد. بنابراین قصد داشت خودکشی کند و به زندگی پوچ خود پایان دهد.

ناگهان فرشته ای به شکل انسان به کمک او آمد و گفت آیا واقعا فکر می کنی بیهوده هستی؟ در زندگی کارهایی که به آنها افتخار می کنی و به بقیه کمک کردی را بگو. مایک شروع کرد به مرور خاطراتش و گفت: چند سال پیش فردی را از غرق شدن نجات دادم…. فردی که مسموم شده بود را به بیمارستان رساندم…. برای کودکی گرسنه، غذا خریدم….دوستم که شکست عشقی خورده بود را تسلی دادم تا خودکشی نکند و …..

بنابراین مایک با مرور خاطرات به این نتیجه رسید که چندان هم فرد به درد نخوری نبوده است و توانسته بر زندگی اطرافیان خود تاثیرات مثبتی هم داشته باشد. بنابراین حس پوچی و به درد نخور بودن از دور شد و نه تنها دیگر به خودکشی فکر نکرد بلکه در کارها و خدمات داوطلبانه ای که در شهرش برگزار میشد شرکت کرد و در عرض چند سال به بهبود زندگی هزاران نفر کمک کرد.

 

احساس بیهودگی و پوچی

 

قرار نیست هر یک از ما کارهای عجیب و خارق العاده برای جهان انجام دهیم تا احساس سودمند بودن داشته باشیم. همینکه بتوانیم به اطرافیان خود کمک برسانیم و لبخند رضایت را به لبان آنها بنشانیم تا لحظه ای دردهایشان را فراموش کنند یعنی کار مثبت و سودمند کرده ایم. همین که به درد و دل های دوستانمان گوش فرا دهیم و تجارب خود را برای بهبود وضعیت روحی آنها در اختیارشان قرار دهیم می تواند از ارزشمندترین کارهایی باشد که یک بشر عادی قادر به انجامش باشد.

به خانواده تان فکر کنید. شاید بخواهید آخر هفته ها آنها را به گردش ببرید تا شاد شوند… شما هزاران کار ریز و درشت می توانید انجام دهید تا احساس مفید بودن و احساس اعتماد به نفس داشته باشید….وقتی هم که اعتماد به نفس داشته باشید و خودتان را فردی مهم و تاثیرگذار تلقی کنید در این صورت راحت تر احساس شادمانی و موفقیت می کنید و انگیزه های جدیدی برای پیشرفت در زندگی برای شما ایجاد می شود.

قانون کارما را هم فراموش نکنید. همان کمک هایی که برای بقیه انجام می دهید روزی شخص دیگری برایتان انجام خواهد داد. انسان موجودی اجتماعی است و چنین برنامه ریزی شده است که با دیگران تعامل کند در غیر این صورت دچار افسردگی و عدم حس شادی درونی و احساس پوچ بودن می شود.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 نظر دهندگان
Sara نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
Sara
مهمان
Sara

سلام،
حس پوچی خیلی ازاردهنده ست،ولی نمیشه کاریش کرد. بنظر منم همه چی بیهوده و بی معناست .فقط لحظه شماری میکنم تموم شه و برم.

رفتن به نوارابزار