قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
غیب بینی در خلسه
غیب بینی و شهود در خلسه
شهریور ۲۲, ۱۳۹۶
اثر هیپنوتیزم
اثر هیپنوتیزم
شهریور ۲۵, ۱۳۹۶

مانترا چیست؟ | مدیتیشن با مانترا

مانترا چیست؟ | مدیتیشن با مانترا

مانترا به معنی صدا، يک سيلاب و يا حرف است. امروزه دانش نوين، جهان را به صورت انرژی به همراه سطوح مختلفی از ارتعاشات می بيند. هر جا که ارتعاش هست تصور می شه که صدا هم باشد. بنابراين گفته می شه که کل کائنات صدا يا مجموعه از مانتراها هست. برخی از اونها به عنوان کليد حيات شناخته شده اند و اگر شما اونها رو به صورت خاصی استفاده کنيد می تواند دروازه های حيات را به کمک آنها باز کنيد چون کليد آنها هستند.

پس مانترا چيزی نيست که شما فقط بيان می کنيد. بلکه بايد چيزی باشد که شما سعی می کنيد به آن تبديل شويد و تا به آن کليد تبديل نشده ايد در های کائنات بر شما باز نمی شود. تبديل شدن وجود شما به مانترا به معنی اين است که به يک کليد تبديل شويد. تنها وقتی که کليد شويد می توانيد قفل ها را باز کنيد. در غير اين صورت شخص ديگری بايد قفل را برای شما باز کند و شما هم به حرف آن گوش دهيد.

مانتراها به عنوان قدم آماده کننده بسيار خوبی هستند. حتی فقط يک نوع مانترا هم می تواند اثرات شديدی را در مردم ايجاد کند. البته مهم است که مانترا از چه منبع قدرتی بيرون بياد. شما بايد  آن قدر تمرين کرده باشيد تا کل وجود شما نماينده انرژی آن مانترا شود. سپس وقتی آن را بيان می کنيد اون صدا به دليل اينکه از منبع صحيح قدرتمند خود بيرون آمده است می تواند تحول انگيز باشد.

برای يکی شدن با مانترا يکی از انواع مانتراهای معروف را انتخاب کنيد و چند بار به آنها گوش دهيد. موردی که بيشتر با وجود شما هماهنگ بود را انتخاب کرده و بر همه سيستم های خود مثل گوشی و تبلت و رايانه و … نصب کنيد و مدام به آن گوش دهيد…به قدری که کم کم با آن يکی شويد.

لازم است که مانتراها با آگاهی ادا شوند.

انواع مختلفی از مانتراها وجود دارند و هر کدام نوع به خصوصی از انرژی را در قسمت های مختلف بدن فعال می کند. اگر بدون آگاهی، مانترا را تکرار کنيم فقط باعث ايجاد حالت گيجی در ذهن می شود. ولی اگر با آگاهی ادا شود و بدانيم که برای چه چيزی کاربرد دارد آن وقت تبديل به ابزار قدرتی می شود. تلفظ آنها هم بايد صحيح باشد و گرنه باعث صدمه به بدن می شود. موارد زيادی از صدمه رسيدن به بدن توسط گاياتری مانترا در افراد مشاهده شده است..

ايجاد فرم توسط صدا

گفته می شود که هر صدا دارای يک فرم و شکل هست. وقتی صداها به ترتيب و آرايش خاصی بيان شوند می توانند اشکال مختلفی از انرژی را در فضا ايجاد کنند. برخی از هاله بينان می تواند اشکال رنگی و به خصوصی را در اطراف چهره کسانی که مانتراها را ادا می کنند مشاهده کنند. به دانشی که در مورد ايجاد فرم های قدرتمند انرژی توسط صدا است نادا يوگا گفته می شود. در واقع يوگای صدا است. اگر بر صداها استاد شويد بر فرم هایی که ايجاد می کنند هم استاد می شويد.

 صدا از معنا مهم تر است.

نکته مهم در گفتن مانتراها به خصوص انواع سانسکريت اين است که معنا به اندازه خود صدا مهم نيست. معنا چيزی هست که در ذهن ما پديد می آيد ولی اين صداها و فرم های مخصوص به آن است که با هم در ارتباط بوده و مهم تر هستند. قبلا در مورد آگاهی صحبت شد…آگاهی به مانترا به اين معنی نيست که بدانيم معنی ان کلمه چيست بلکه به اين معنی است که تمام سيلاب ها بايد به همراه معطوف شدن آگاهی ذهنی به سمت توليد آن صدا باشد نه معنی آن. مانتراهای قدرتمند بسياری در جهان هستند که شخص حتی اگر به آن زبان آشنا نباشد و معنی هيچ کدام از کلمات آن را نداند همچنان می تواند با ترکيب صحيح آگاهی و تلفظ مانترا، اثرات زيادی از آن دريافت کند.

 

کار با مانتراها يا اذکار | مدیتیشن با مانترا

مانتراها، يک سری اصوات و کلماتی هستند که با تکرار آنها، می توانيم ذهن خود را متمرکز کرده و حالات برتر آگاهی ذهنی را تجربه کنيم….مانتراها بخش بسيار مهمی از تعاليم هر دينی را تشکيل می دهند…در دين اسلام به مانترا، اصطلاحاً ذکر گفته می شود….

هر يک از انواع مانترا، اثرات خاصی را در سيستم انرژيکی انسان گذاشته و بخش های خاصی از آن را تحريک می کند….فعلاً وارد اين موارد نشده و در اين قسمت از آنها تنها برای افزايش قدرت تمرکز ذهنی استفاده می کنيم.

برای افرادی که قصد دارند از ذکرهای اسلامی برای پرورش تمرکز فکر استفاده کنند، الگوی بخش زير توصيه می شود.

– يکی از نام های الهی را انتخاب کنيد.

– چشمان خود را ببنديد (برای حذف حواس پرتی های تصويری موجود در اتاق)

– سپس حدود ۴۰ بار آن را تکرار کنيد (فعلاً ارقام بالاتر پيشنهاد نمی شود و تنها وقتی در تمرکز ذهنی مهارت پيدا کرديد می توانيد تعداد آن را افزايش دهيد)

– نکته مهم اين است که هر بار که تمرکز فکر شما در حين تکرار ذکر از بين رفت، دوباره از اول شروع به تکرار کنيد. برای مثال، ۱۲ بار اين نام را با تمرکز فکر ذکر کرده ايد و يک دفعه ياد يکی از خاطرات گذشته خود افتاده و حواستان پرت می شود. در اين صورت، آن ۱۲ بار تکرار ذکر را فراموش کرده و دوباره از صفر، شروع به گفتن ذکر کنيد.

– آن قدر مرحله ی قبل را تکرار کنيد تا بلاخره بتوانيد ۴۰ مرتبه تکرار ذکر را با موفقيت و تمرکز ذهنی انجام دهيد.

در عالم معنا، تکرار حتی يک بار نام خدا (و اذکار ديگر) از هزار بار ذکر گفتن بدون تمرکز فکر بهتر است. بنابراين اين کار شما نه تنها به تقويت تمرکز فکری شما کمک می کند، بلکه اجر معنوی هم داشته و حتی اثرات آن نام نيز کم کم در شما ظاهر خواهد شد….

اگر دين ديگری داريد و يا تمايل به تکرار مانتراهای اديان ديگر را نيز داريد می توانيد از روش زير استفاده کنيد:

– مانترای مورد نظر خود را انتخاب کنيد (برای مثال، مانترای اوم)

– چشمان خود را ببنديد

– دم عميقی بکشيد و با هوای بازدم، مانترای اوم را تا پايان هوای شش خود، تکرار کنيد (اوووووووممممممم)

– بهتر است که وقتی به قسمت “م” اين کلمه رسيديد، ارتعاش آن را در ناحيه فرق سر خود حس کنيد…در اوايل ممکن است ارتعاشی حس نکنيد….در هر صورت به ناحيه فرق سر خود (بين دو نيمکره مغز که مغز ميانی قرار دارد) متوجه شويد.

– اين مانترا را نيز به مدت ۱۰ دقيقه در روز تمرين کنيد (اوايل، مدت زمان مراقبه شما کم باشد و به مرور زمان، به آن بيفزاييد).

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

14
دیدگاه بگذارید

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 نظر دهندگان
علی خانی (تیم مدیریت) ملی الهام NIMA برنا نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
سوری
مهمان
سوری

سلام دوتا سوال داشتم: آیا همه مانترهابه شیوه ای که در بالا نوشتیم تلفط میشن یافرق داره؟ ۲- در؟ تشکراسلام ذ کری برای بازکردن چاکراوجودنداره

سوری
مهمان
سوری

سلام خسته نباشید باتوجه به اینکه اذکارالهی فرکانس بالایی دارن موثرترین ذکر برای کاهش غصه و تحمل مصیبت چه ذکری هست؟تشکر

NIMA
مهمان
NIMA

درباره غم ناشی از چیزی مطمئن نیستم ولی اگه دلتون بی دلیل خیلی میگیره اگه اشتباه نکرده باشم استغفار توصیه شده ….

برنا
مهمان
برنا

باسلام واحترام
مثلا اگر در روزحدود نيمساعت مديتيشن انجام ميدهيم .فقط ده دقيقه از زمان آن را مانتراي” ام “را تكرار كنيم و بعد بقيه زمان سي دقيقه مديتيشن روزانه را ادامه دهيم؟
آيا در صورت استفاده كامل و درست مانترا ميتوان به سامادهي رسيد؟
در جايي گفته بودند مانتراي “(هاري راما هاري راما-راما راما هاري هاري )(هاري كريشنا هاري كريشنا -كريشناكريشنا هاري هاري) كه ماها مانترا ناميده ميشه ساده ترين و مطمئن ترين راه ،براي رسيدن به روشن بيني است .آيا واقعيت دارد؟ممنون

برنا
مهمان
برنا

ممنون از پاسختون موقع تكرار مانترا،صدا تا چه اندازه بلند باشد؟آيا تكرار ذهني مانترا تاثير بيشتري دارد يا تلفظ آن؟ در هنگام تكرار ذهني ،همين مانتراي اوم را ميتوان هم موقع دم و هم بازدم تكرار كرد ؟يا در حالت ذهني هم بايد فقط موقع بازدم ،تكرار كنيم؟ در مورد تكرار مانترا كه با تسبيح مخصوص ميشمارند و تعداد خاصي بايد تكرار شود برايم جاي سوال است كه در مديتيشن كه بايد سعي كنيم بي حركت بنشينيم و بدن كاملا بدون حركت وريلكس باشد ، حركت دست و انگشت در موقع شمردن تسبيح كه ناقض اين امر است. بر روي… بیشتر »

برنا
مهمان
برنا

عزيز بزرگوار ممنونم كه با حوصله و كامل به سوالاتم پاسخ ميدهيد ، .انشالله كه هميشه شاد و سلامت و غرق در نور رحمت و بركت خداوند باشيد.

الهام
مهمان
الهام

ذکر سری گورو دو داتا. هم برای دور کردن ارواح شرور و اجنه و شیاطین خیلی موثره،ذکر الله هم مدیومهای هندی گفتن اینو که خیلی قویه برای دور کردن شیاطین ،کلمه سری ( س ) رو با کسره باید تلفظ کنین و ( د ) در دو هم همینطور ،دو را ۲ نگین ،بگین dev همه کلمات رو بصورت کشیده بخونین .سری ی ی ،گوروووووو ،دووووو ،کمی مکث داتا .

الهام
مهمان
الهام

برای همین موسیقی هم اینقدر تأثیرات عجیبی بر روح و جسم انسان داره ،اگه روی یک صفحه باند یک ورقه کاغذ بذارین و روش نمک بپاشید موقع پخش موسیقی نمکها بصورت اشکال موزون و زیبایی در میان .حالا اگه یه موسیقی ناموزون و اعصاب خورد کن مثل هویمتال پخش کنین شکل نمکها هم ناموزون میشه.ذکر و مانتراها هم همینطوره ،برای همین میگن خدا صوت و نوره.

ملی
مهمان
ملی

سلام من دیشب که مدیتیشن می رفتم تا چاکرای چهارم که پیش رفتم انگار یه نفر با فشار می خواست از ستون فقراتم بالا بیاد و وقتی هم که داشتم روی چاکرا های ۵ و ۶ و۷ تمرکز می کردم انگار بدنم و سرم داشت می چرخید و سرم گیج می رفت که تمرکزم به هم خورد و مدیتیشن رو متوقف کردم . اما بعدش که دراز کشیدم همچنان ستون فقراتم به شدت درد می کرد و انگار کبود شده بود و حس های عجیب و متفاوتی و تضاد هم داشتم. مثلا تمام بدنم درد می کرد در صورتی که… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. احتمالا دچار فعالیت زودرس انرژی کندالینی شده بودید.

رفتن به نوارابزار