قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

قطع عمدی تجارب ماورایی | از دست دادن عمدی قدرت ماورایی

عشق بدون قید و شرط
آیا عشق بدون قید و شرط وجود دارد؟
مرداد ۱۰, ۱۳۹۷
چاکرای اول یا چاکرای ریشه
چاکرای اول یا چاکرای ریشه | باز کردن چاکرای اول
مرداد ۱۳, ۱۳۹۷

قطع عمدی تجارب ماورایی | از دست دادن عمدی قدرت ماورایی

قطع عمدی تجارب ماورایی | از دست دادن عمدی قدرت ماورایی

تا به حال عده زیادی در سایت کامنت گذاشته اند که مایل هستند فلان تجربه ماورایی خود را به اختیار از دست بدهند. این در حالی است که شاید هزاران نفر مایل به رسیدن به همان توانایی ها باشند. ولی شاید داشتن یک قدرت ماورایی تنها از دور برای ما جذاب باشد… شاید وقتی به آن رسیدیم و با دردسرهایی که برای ما ایجاد می کند رو به رو شویم در این صورت دیگر آن توانایی ها برای ما جذاب نباشند. برای مثال تعداد از افرادی که در آمریکا تمرینات کندالینی را طبق آموزش های اشو دنبال کرده بودند تا به بیداری نیروهای درونی برسند در نهایت کارشان به جنون کشیده شد و در آسایشگاه های مخصوص این افراد نگهداری می شدند.

 

تجارب ماورایی

 

یا مثلا نوجوانانی که با ذوق و شوق کنار هم جمع می شوند تا احضار روح و … کنند ولی با دیدن پدیده های غیرعادی یک مرتبه نیروی عقلشان زیر سوال رفته و شوک احساسی به آنها دست می دهد و حالت شدیدی از ترس و حتی جنون را پشت سر می گذارند. مگر آنکه فرد دارای اعصاب قوی و ذهن باز و آرامش درونی برای درک و هضم این قضایا داشته باشد.

هر چه قدر دانش، آمادگی قبلی، تجربه و میزان کشش روحی بالاتر باشد این پدیده ها نه تنها ما را نمی ترساند بلکه می تواند وسیله ای باشد برای استفاده مثبت یا منفی ما از آنها. برای مثال فردی از اینکه همیشه آینده را در خواب می بیند، می ترسد…او در خواست می کند که ای کاش این توانایی را از دست می داد تا دیگر حوادث تلخ آینده را نبیند. چنین فردی اگر نگاه خود را عوض کند متوجه می شود که این توانایی ماورایی نه تنها آزار دهنده نیست (مگر در موارد خاص) بلکه اگر ضریب اطمینان بالایی داشته باشد می توان از آن برای پیش بینی امور شخصی، اقتصادی و … آینده استفاده کرد. برای مثال از خواب مشورت بگیریم ببینیم اگر در فلان جا سرمایه گذاری کنیم نتیجه خوب می شود یا بد…سپس جوابها به صورت نمادین در رویاها ظاهر می شوند و به ما راهنمایی های لازم را می کنند. البته هیچ گاه نباید به طور صد در صد روی این خوابهای شهودی حساب باز کرد چون احتمال خطا در هر کاری وجود دارد ولی می توان از نکات آموزنده و خردی که رویاها به ما می دهند استفاده کرد تا محتاط تر تصمیم گیری کنیم.

یا فردی می گوید گاهی در خانه اش پدیده های عجیبی مشاهده می کند مانند نورها، سایه ها و … و از این موضوع نگران است. شاید به جای نگرانی باید به خودش افتخار کند که دارای قدرت دید ماورایی است و با کمی تمرین می تواند این استعداد را شکوفاتر کرده تا ابعاد دیگر حیات را بهتر مشاهده کند و از آن اطلاعاتی را در راستای منافع خود دریافت کند.

البته یک سری قدرتهای روحی واقعا آزار دهنده به نظر می رسند. برای مثال فردی می گفت که هر زمان یکی از افراد خانواده آنها قرار است بمیرد از روزها قبل مرگ او را در خواب می بیند. این موضوع شاید در نگاه اول باعث مکدر شدن خاطر فرد شود ولی چرا به جنبه های مثبت آن نگاه نکنیم؟ اگر شما بفهمید که یکی از عزیزانتان دیگر به زودی در کنار شما نخواهد بود در این صورت قدر او را بیشتر می دانید و به او محبت می کنید و در کنارش می نشینید و به خواسته های او توجه می کنید. دیگر حسرت نمی خورید که چرا قبل از مرگ با او رفتار خوبی نداشته اید. همچنین اگر کسی خیلی غیر منتظره فوت کند اثرات منفی تری بر روان شما خواهد گذاشت تا وقتی که قبلش بدانید او قرار است دنیا را ترک کند. بنابراین فرصت دارید آرام آرام این قضیه را هضم کنید. به علاوه وقتی مرگ یک نفر را در خواب دیدید و برای آن غصه خوردید ناخودآگاه شما نسبت به آن قضیه به گونه واکسینه می شود و اگر واقعا مرگ فرد را در بیداری مشاهده کردید کمتر ناراحت می شوید چون قبلا غصه های خود را در خواب خورده اید و دیگر این خبر مرگ در بیداری برای شما شوکه کننده نیست.

 

تجارب ماورایی

 

این درست مانند وضعیت کسی است که ببیند عزیزش در اثر بیماری طولانی فوت کرده و نه مرگ آنی. هضم دومی معمولا برای ما بسیار سخت تر است زیرا هیچ آمادگی قبلی در این زمینه نداشته ایم.
دسته ای دیگر از تجارب ماورایی که افراد از آن ناله دارند، احساس موجودات غیرارگانیک در اطراف آنها است. اینکه گاهی کبودی، مفقودی اشیا، ضربه به اجسام، شنیدن صداها و دیدن سایه هایی را تجربه می کنند باعث ترس و وحشت آنها شده است. این گاهی یک توانایی ماورایی مستقل نیست و معمولا مربوط به خانه ای که در آن زندگی می کنند می شود. اگر فرد غریبه ای هم وارد آنجا شود همان علائم را حس می کند. ولی اگر فقط شما قادر به درک این علائم ماورا الطبیعه هستید در این صورت احتمالا قدرت مدیومی شما بالا است. به جای فرار از آن تلاش کنید همان را به عنوان مهارتی برای احضارات و ایجاد ارتباط با موجودات حیات دیگر استفاده کنید که البته این مسئله خود به کسب مهارتها و علوم مختلفی نیازمند است که تشریح آن از حوصله این سایت خارج است.

گروهی دیگر ادعا می کنند که می توانند هر چه در ذهن طرف مقابلشان است را بخوانند و تله پاتی کنند. حتی نیت شوم آنها را نیز می توانند متوجه شوند و این مسئله باعث ایجاد جدایی در بین آنها و عزیزانشان شده است. این مسئله کمی پیچیده است. گاهی ما واقعا فکرخوانی نمی کنیم و قدرت تله پاتی هم نداریم و فقط افکاری که در ذهن خود نسبت به شخص مقابل داریم را به آن فرافکنی می کنیم. یعنی حسی که خودمان از او در دلمان داریم را به اشتباه به خود او نسبت داده و تصور می کنیم او هم همان حس را به ما دارد. همچنین اگر فردی مبتلا به پارانوئید باشد این قضیه وخیم تر دیده می شود. چنین شخصی در حالت عادی تصور می کند همه آدم و عالم دشمن او هستند و برایش نقشه می کشند. حالا اگر واقعا حس کند توانایی فکر خوانی دارد چه افکاری را به بقیه نسبت می دهد؟ احتمالا تصور می کند فکر شوم بقیه را خوانده و می داند که همه می خواهند سر به تن او نباشد ولی این فقط حدس خود اوست. بنابراین در این تله خطرناک گیر نیفتید. اگر حس می کنید قدرت فکر خوانی و تله پاتی دارید ابتدا روی خودتان آزمایشاتی انجام دهید و ببینید آیا واقعا چنین قدرتی دارید؟ برای مثال تمرینات موجوددر پست آموزش تله پاتی را مطالعه کنید و روی خود و بقیه امتحان کنید. اگر در آنها نتیجه خوبی به دست نیاوردید یعنی شما صاحب چنین قدرتی نیستید (حداقل فعلا) و نباید افکار بیمار گونه خود را به دیگران نسبت دهید و در دل به آنها تهمت بزنید.

 

تجارب ماورایی

 

بر فرض که چنین قدرتی دارید…چه عالی که می توانید از نیت های شوم بقیه آگاه شوید تا فاصله خودتان را با آنها حفظ کرده و اجازه ندهید سرتان کلاه بذارند. در عوض از این قدرت خود استفاده کنید و دوستان واقعی را در اطراف خود نگه دارید.

عده ای هم اصطلاحا ترسو هستند و از دیدن چیزهای عجیب و غریب می ترسند و می خواهند که قدرت هایی چون مشاهدات اختری در انها از بین برود. توصیه می شود کارهایی چون رویابینی و پرواز روح را تمرین کنند و با خیال راحت تا می توانند مشاهدات اختری را خارج از بدن و یا داخل فضای ذهن تجربه کنند. پس در بیداری هم اگر با چنان مناظری رو به رو شدند ترسشان کمتر می شود. البته معمولا پس از چند بار تجربه آن چنانی با این مسائل، خود به خود ترس آدمی از آنها می ریزد زیرا علت یکی از این ترسها، وحشت از ناشناخته ها و امکان آسیب دیدن است. وقتی آنها را بشناسید و بدانید که خطرناک هم نیستند دیگر دلیلی بر ترس نیست. به علاوه معمولا هر کس به اندازه ظرفیت خودش چنین مشاهداتی دارد. اگر ضمیر ناخودآگاه شما حس کند واقعا میلی به دیدن چنین چیزهایی ندارید خود به خود دریافت آنها را مسدود کرده و دیگر به سطح آگاهی شما نمی رساند.

 

تجارب ماورایی

 

مورد شایع تری که در افراد دیده می شود تجربه پرواز روح، توهمات در مرحله بین خواب و بیداری و دچار شدن به حالت بختک است. اینها یکی از توانایی های ذاتی انسان هستند و هزاران نفر در سراسر جهان تلاش می کنند تا به همین مراحل برسند و پرواز روح کنند. چه دلیلی دارد از آنها فرار کنید؟ آیا ترسناک هستند؟ مطمئنا پس از چند بار تجربه و ترسیدن از آنها، ترستان خود به خود می ریزد. سپس با اختیار از بدن خود خارج شده و در جهان های دیگر سفر روحی کنید و لذت ببرید. هر چه قدر بیشتر بترسید آنها هم بیشتر متوجه ترستان شده و شما را آزار خواهند داد ولی با داشتن حس عشق و توکل به نیروهای برتر و ایجاد هاله دفاعی می توانید کاری کنید که دیگر آنها را ندیده و در عوض وارد مناظر خوش آیندی شوید.

 

بختک

 

در حال به نظر بنده، وجود قدرتهای ماورایی به قدری در انسان طبیعی و ارزشمند است که نیازی نیست آنها را قطع کنید و یا آرزو کنید که ای کاش آنها را نمی داشتید. در عوض سعی کنید دانش و مطالعه خود را در مورد آنها بالا برده و با افسردگی های کوتاه مدتی که در اثر سنگینی بار آنها ایجاد می شود مقابله کنید. از آنها به نفع خود استفاده کنید و داشتنشان را حق طبیعی خود بدانید. اگر آمادگی و شایستگی روحی نداشتید هرگز این توانایی ها را پیدا نمی کردید. پس لیاقت خودتان را بالا برده و به داشتن آن توانایی ها افتخار کنید و خوشحال باشید که از معدود افرادی هستید که توانسته با عالم ماورا ارتباط برقرار کرده باشد.

عده ای ممکن است بگویند حرف تو مانند ضرب المثلی است که می گوید اگر به تو تعارض شد مقاومت نکن و لذت ببر…خیر…مسلما چیزهایی که به ذاته خطرناک و منزجر کننده هستند (مثل تعارضات) چیز مثبت خاصی در آنها نیست و مسلما باید با آنها مبارزه کرد و از حریم خود محافظت کرد ولی در مورد توانایی های ماورایی که می تواند افق جدیدی به سمت معنویت انسان بگشاید و تنها با یک سری ترس ها و پیش فرض های ذهنی به صورت هیولا در آماده است قضیه فرق می کند. می توان آن را به شکل یک شمشیر دو لبه دید که هم می تواند باعث ترس و نگرانی ما شود و هم به رشد و تعالی ما کمک کند. انتخاب با خود ما است که بخواهیم به کدام سمت آن جذب شویم.

به هر حال اگر خیلی اصرار داشتید که این توانایی های ماورایی را نداشته باشید می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

– تمریناتی که موجب ایجاد چنین حالاتی می شوند را موقتا کنار بگذارید.
– از شدت مراقبه و تحریک چاکراها کم کنید و بیشتر سرگرم امور مادی شوید تا حالات آزار دهنده رفع شوند (البته همان موقع قطع نمی شوند و ممکن است زمانبر باشند).
– به نداهای درونی خود توجه نکرده و بیشتر سعی کنید از بخش منطق مغز خود استفاده کنید.
– اگر از خوابهایی که می بینید خوشتان نمی آید قبل از خواب به خود تلقین کنید که هیچ چیزی از محتوای رویا را به خاطر نمی آورید. صبح هم چیزی را در ذهنتان مرور نکرده و فورا به سمت کارهای روزانه خود بروید.
– اگر دچار بختک می شوید سعی کنید کمتر به پشت بخوابید و تا موقع خواب رفتن، زیاد غلت بخورید. زمان خواب به چیزهای متفرقه فکر کنید و ذهنتان را مشغول کنید تا وارد حالت خلسه نشود.
– از ضمیر ناخودآگاه خود بخواهید که صحنه های شهودی را از ذهن شما سانسور کند و متوجه آنها نشوید.
– اگر خانه شما اصطلاحا جنزده است محل زندگی خود را عوض کنید.
– اگر انرژی سایر افراد شما را آزار می دهد تمام چاکراهای خود را ببندید و تصور کنید هاله ضخیم دفاعی در اطراف شما وجود دارد و اجازه نمی دهد انرژی سایر افراد به شما برسد.
– اگر دچار حالت تله پاتی می شوید به آنها توجه نکنید و گاهی کار برعکس اطلاعات به دست آمده را انجام دهید تا ببینید که چندان هم ضرر ندارد اگر اتفاقی خلاف آنها رخ دهد.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

2 دیدگاه ها

  1. یونس گفت:

    من دیشب تو خواب بودم که قبلش تو ذهنم تصور کردم آتیش بزرگ میاد واتاقمو و همه موجودات مزاحمو میسوزونه بعد خوابم برد که حس کردم دارم به سمت بالا میرم انگار دارم به سقف خونه چسبیدم بعد چشامو باز کردم دیدم تو خیابونم ویه شخصی مشکی پوش قد بلند در حالی که دندون قروچه کرده بود نگاه میکرد ترسیدم خواستم بیدار شم که فلج خواب بودم نمیتونستم تکون بخورم ولی کسی رو ندیدم ببخشید طولانی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار