قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

فرق بین تلقین پذیری و زودباوری در هیپنوتیزم

ریلکسیشن برای هیپنوتیزم
آموزش ریلکسیشن برای هیپنوتیزم
می 5, 2018
هیپنوتیزم و تلقین
آیا هیپنوتیزم فقط تلقین است؟ | تاثیرات هیپنوتیزم بر مغز
می 6, 2018

فرق بین تلقین پذیری و زودباوری در هیپنوتیزم

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم

فرق بین تلقین پذیر بودن و زودباوری در هیپنوتیزم

برخی از افراد تصور میکننن تنها افرادی میتونن هیپنوتیزم بشن که ساده لوح و زودباور و دارای ذهن ضعیف باشن و هر کی هر چی گفت رو سریع بپذیرن و انجام بدن. در حالی که تلقین پذیر بودن در هیپنوتیزم با ساده لوح بودن و زودباور بودن خیلی فرق داره و تو این مقاله میخوایم به مقایسه بین اون دو بپردازیم.

تلقین پذیر بودن در طی هیپنوتیزم به این معنا هست که ماموقتا بخش منطقی ذهنمون و بخش خوداکاه به عنوان مرکز منطق و تصمیم رو به طور موقت خاموش کردیم و قصد داریم تلقیناتی رو به منظور ارتقای خصوصیات درونی و بهبود کیفیت زندگی مون انجام بدیم و اگر چیزی در اون بین با ویژگی های درونی ما و خواسته های عمیقمون تداخل داشت در اون صورت فورا از هیپنوتیزم بیدار میشیم و تلقینات مربوطه توسطط بخش منطق ما رد میشه.

ولی افراد ساده لوح و زودباور کسانی هستن که تو زندگی عادی شون هم منطق قوی ندارن و افراد ضعیفی در تصمیم گیری ها هستن. افراد تلقین پذیر رو از کسانی میدونن که هوش و قدرت تمرکز و تجسم بالایی دارن و هر چه قدر فرد در این مسایل هوشمند تر باشه و ذهن قوی تری داشته باشه راحت تر و بهتر هیپنوتیزم میشه. ولی کسانی که ذهن ضعیف دارن در مباحث پایه ای هیپنوتیزم که همون قدرت ریلکس کردن و تجسم هست مشکل دارن و به قوی کردن ذهنشون برای اثردهی بیشتر در این زمینه نیاز دارن.

بنابراین مشاهده میکنیم که تلقین پذیری با زودباوری خیلی فرق داره و اولی نیاز به فردی با قدرت ذهنی بالاست. همچنین اینکه کسی بتونه از هیپنوتیزم وتلقیناتش برای بهبود زندگی و رسیدن به اهداف استفااده کنه نیاز داره به تجربه و انتخاب تلقیناتت مناسب که این کار هر کسی نیست و فرد باید به درجه مناسبی از هوشمندی رسیده باشه.

تو هیپنوتیزم کسی نمیتونه شما رو مجبور به کاری کنه که از درون مخالف انجامش هستید. همچنین کسی نمیتونه شما رو به حالتی ببره که اسرار شما رو بدون اینکه خودتون بخواید ازتون بدزده. جریان منطق به صورت پشت صحنه حاضر هست و همه چیز رو نظاره میکنه.

با این توصیفات شما نیازی ندارید که ساده لوح و زودباور باشید تا هیپنوتیزم بهتر روی شما عمل کنه. اگر تلقینی واقعا سازنده هست در این صورت در حالت هیپنوتیزم به راحتی پس از مدتی تکرار و تمرین مورد قبول قرار میگیره و جذب ناخودآگاهتون میشه.

0
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوار ابزار