قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
ایده کسب و کار در رویاها
گرفتن ایده کسب و کار در رویاها (+ تجربه کاربران)
فروردین ۹, ۱۳۹۸
تجربه ماورا
تجربه ماورا – تجربه عمل کردن به شهود (نوشته مریم)
فروردین ۱۳, ۱۳۹۸

شنیدن صدا در هنگام خواب

شنیدن صدا در هنگام خواب

شنیدن صدا در هنگام خواب

افرادی که مدیوم هستند می توانند در زمانی که در مراقبه عمیق یا ریلکس شدید هستند صداهایی را در ذهن خود و یا حتی از محیط خارج از سر خود بشنوند. ولی افرادی که توانایی مدیومی ندارند هم گاهی صداهایی را در زمان به خواب رفتن می شنوند که به خاطر ندانستن دلیل آن ممکن است از داشتن چنین تجربه هایی وحشت کنند. البته این حالت با افرادی که اسکیزوفرنی دارند و در بیداری صداهای توهمی می شوند تفاوت دارند که می توانید برای دانستن بیشتر این تفاوت ها به این پست مراجعه کنید.

ممکن است شنیدن صدا در هنگام خلسه عمیق و یا رفتن به خواب به همراه دیدن تصاویر رندم و سریع همراه باشد. اگر فقط صداهایی بشنوید احتمالا قدرت غیب شنوایی شما فعال شده و اگر بیشتر تصویر می بینید توانایی غیب بینی شما موقتا در حالت بین خواب و بیداری فعال شده. اگر هم فقط چهره و صدای ارواح و موجودات غیر ارگانیک دیگر را دارید در این صورت یک مدیوم هستید.

البته دیدن تصاویر سریع و داشتن حسی مثل افتادن از تخت در قبل از خواب، حالتی عادی بوده و به عنوان یکی از حالت های هیپنوگوگیک است ولی اگر پیام ها دارای معنی و مفهوم هستند و قادر هستید آنها را به صورت طولانی تری تجربه کنید در این صورت دیگر تراوشات ذهنی شما نیستند و واقعا نیروهای درونی شما فعال شده اند.

برای فهم بهتر این موضوع می توانید تجربه یکی از کاربران به نام مهسا را بخوانید:

شبها برای من کابوس است چون از شنیده شدن صداهای عجیب می ترسم. وقتی سرم را روی بالش می گذارم با اینکه می دانم بیدار هستم ولی صداهای ترسناکی مثل شکستن وسایل آشپزخانه و جا به جایی صندلی را می شنوم. وقتی بلند می شوم ببینم چه خبر است همه چیز سالم و سر جای خود است. شاید نیرویی دارد با من شوخی می کند. البته فقط این صداها نیست. وقتی می خواهم بخوابم بعد از اینکه تمام بدنم شل و گرم می شود صدای پچ پچ محسوسی را از اطرافم می شنوم. چند بار هم صدایی نام من را گفت. صداهای دیگری مثل قدم زدن و راه رفتن یکی از اعضای خانواده را هم می شنوم ولی وقتی کامل بیدار می شوم می بینم کسی نیست و همه خواب هستند. این صداها اصلا برای من خوشایند نیستند و می خواهم هر چه زودتر قطع شوند. به خاطر این ترسها مجبور هستم کنار بقیه بخوابم چون وقتی تنها هستم این تجربه ها را دارم.

ولی چرا در زمان نزدیک به خواب میزان این تجربه ها بیشتر شده ولی در روز خبری نیست؟

به طور کلی هر چه قدر ذهن و جسم شما ریلکس تر باشد مقاومت ذهنی شما کمتر شده و قوای روحی شما تشدید پیدا می کند. خود خواب اصلی هم که می تواند به عنوان دروازه ای برای ارتباطات معنوی قوی تر باشد ولی چون معمولا در آنها آگاهی نداریم و یا آنها را به یاد نمی آوریم و ضمیر ناخودآگاه ما هم فعالیت بیشتری در زمان خواب دارد بنابراین ممکن است پیامها دارای روشنی بالایی نباشند.

 

شنیدن صدا در هنگام خواب

 

منظور از مقاومت ذهنی که اجازه نمی دهد از قوای روحی خود در بیداری استفاده کنیم چیست؟

این مقاومت می تواند مربوط به ترس و نداشتن اعتماد به توانایی های درونی باشد و ذهن منطق گرا و مادی گرای ما مانع از رسیدن پیام های غیبی به ما شود. به علاوه به دلیل بیداری جسم و محبوس شدن حواس در آن، امکان بیداری حواس غیبی کمی دشوارتر است. به همین خاطر است که برخی مدیوم ها فقط در خلسه شدید می توانند ارتباطات روحی داشته باشند.

آیا باید از این صداها ترسید؟

این صداها اگر مربوط به دنیای اختری باشند در زمان بیداری هم وجود دارند و فقط ما قادر به شنیدن آنها نیستیم. در حالت خلسه فقط این تفاوت وجود دارد که گیرنده های ما قوی تر شده و آنها را می شنویم و حتی می توانیم ارتباط دو طرفه ایجاد کنیم. بنابراین وجود آنها به خودی خود خطرناک نیست چون مادی نیستند. خیلی وقت ها هم توهم ذهنی ما هستند. هر چه قدر به زمان صبح نزدیک شوید و خواب آلودگی بیشتری داشته باشید احتمال توهمی بودن آنها بالا است چون در حال رویا دیدن هستیم و ممکن است صداهایی از عالم رویا باشند. هر چه قدر در اوایل شب و در خلسه سبک تر تجربه شوند واقعی تر هستند چون ذهن ما در آن شرایط امکان رویا دیدن و توهم زدن کمتری دارد.

فایده این صداها چیست؟

می توانید با آنها گفتگوی دوطرفه داشته باشید. در ذهن خود از آنها سوال کنید. شاید صداها از حالت رندم خارج شده و به سمت پاسخگویی به سوالات شما تمایل پیدا کند. امکان برقراری ارتباط با راهنمایان در این حالت زیاد است. بنابراین به جای ترسیدن از این حالت می توانید برای مشورت گیری در امورات زندگی خود از آنها استفاده کنید. البته قبل از آن ارتعاشات خود را بالا ببرید تا موجودات مزاحم را از خود دور کنید.

چه کار کنیم که دیگر این صداها را نشنویم؟

اگر در اکثر شب ها این صداها را در زمان خوابیدن می شنوید به این دلیل است که به طور ناآگاهانه ذهن خود را با شیب ملایمی وارد حالاتی از خلسه کرده و سپس به خواب می برید. بنابراین تنها زمانی به خواب بروید که کاملا خسته هستید. در این صورت مراحل کامل عبور از بیداری به خواب را تجربه نکرده و فورا به خواب می روید. همچنین می توانید موسیقی خواب آور ملایمی را گوش دهید تا هم به خواب راحت و سریع شما کمک کند و هم صداهای عجیب محیط را کمتر بشنوید. موسیقی مورد نظر هم ترجیحا دارای پس زمینه ای از امواج دلتا باشد تا شما را زودتر به خواب عمیق ببرد. می توانید انواع آن را در پست امواج مغزی پیدا کنید.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

7
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 نظر دهندگان
1397 hana علی خانی (مسئول روابط عمومی) Y.n نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
Y.n
مهمان
Y.n

سلام،،آقا جدیدا که مدیتیشن میکنم بعد از حدود یه ربع احساس میکنم بدنم داره میچرخه و سرگیجه و تهوع میگیرم، و بعضی وقتا هم به یه سمت خاص کشیده میشم انگار که مثلا جاذبه زمین میخاد برعکسم کنه،ولی جسمم ثابته در جای خودش و این حسها تقریبا میشه گفت از درون حس میشه،،و همیشه یا چون سرگیجه و تهوع میگیرم یا چون نمیدونم این کشش جریانش چیه مدیتیشن رو قطع میکنم،،خواستم لطفا راهنماییم کنین ببینم جریانش چیه ، و اینکه ادامه بدم به مدیتیشنم یا هر وقت رسیدم به اون وضعیتها قطعش کنم،ممنون

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. حالت چرخش بدن و یا بی وزنی به خاطر جدایی نسبی کالبد اولیه و شارژ آن است و نشانه تمرکز فکر بالا و ورود انرژی زیاد به کالبد های شماست. بنابراین نگران نباشید و تمرین خود را ادامه دهید ولی به این علائم توجه نکنید و اجازه دهید تجربه های جانبی بیایند و بروند. موفق باشید.

Y.n
مهمان
Y.n

مرسی

hana
مهمان
hana

سلام.من مراقبه میکردم که وارد رویا بشم … تاجایی که میشد هشیاریمو حفظ کردم که یهو بدنم شروع به لرزش شدید کرد و همزمان صدایی که اصلا نمیتونستم تشخیص بدم صدای مرد هست یا زن گفت “ضربان من همان قلب من است” و هیچ تصویری هم ندیدم .دیگه از شدت ترس با زور خودمو از خلسه نجات دادم .بنظرتون این صدا و این جمله منشا واقعی داره یعنی کسی میخواسته بام ارتباط برقرار کنه؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. حالات شما مربوط به شروع پرواز روح بوده است. تشخیص اینکه منشا صدا چه بوده سخت است. ممکن است خودبرتر یا راهنمای شما بوده باشد. موفق باشید

1397
مهمان
1397

سلام من تا حالا چند بار شده که خواب بازیگرای یک فیلمو دیدم و همون لحظه که از خواب بیدار شدم دیدم همون فیلم در حال پخشه. انگار صدای تلویزیونو توی خوابم میشنیدم. چطوری میشه که خواب باشی ولی صداهای اطرافو بشنوی؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. اگر این کار ممکن نبود در صورتی که موقع خواب، نام شما توسط اعضای خانواده صدا می شد متوجه نمی شدید. همچنین می توانید به پست شهود کاذب در رویاها مراجعه نمایید. موفق باشید

رفتن به نوارابزار