قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

شرطی شدن برای ورود سریع به خلسه و هیپنوتیزم شدن

خود برتر
اگر خود برتر به شما کمک می کند پس چرا باز سختی می کشید؟
تیر ۲۵, ۱۳۹۷
تایید اجتماعی چیست؟
تایید اجتماعی چیست؟ چرا یک چیز احمقانه را هر کس تایید کند باز احمقانه است؟
تیر ۲۶, ۱۳۹۷

شرطی شدن برای ورود سریع به خلسه و هیپنوتیزم شدن

هیپنوتیزم

شرطی شدن برای ورود سریع به خلسه و هیپنوتیزم شدن

رسیدن به حالت خلسه چه برای هیپنوتیزم شدن باشد و چه برای اموری مانند پرواز روح و مراقبه عمیق، اوایل سخت و طولانی است. شما باید ابتدا بدنتان را ریلکس کنید و نفس های آرام و عمیق بکشید. چند دقیقه به همین منوال می گذرد. سپس تلقینات مربوط به افزایش عمق خلسه و یا تصویر سازی های ذهنی صورت می گیرد. اینها ممکن است تا بیست دقیقه هم به طول بیانجامد! انجام مداوم این کار برای هر بار ورود به خلسه و هیپنوتیزم شدن ممکن است خسته کننده باشد!

اگر هیپنوتیزم در جلسات پزشکی و دندان پزشکی انجام شود وقت بسیار غنیمت است و نمی توان برای هر بیمار این همه وقت گذاشت….

بنابراین راه کار چیست؟

از طریق شرطی شدگی ورود سریع به خلسه می توان کم کم یاد گرفت که در عرض چند ثانیه و یا حتی با یک بشکن زدن نیز سریع وارد خلسه شوید! برخی از این حالت استفاده می کنند تا در عرض چند ثانیه وارد خلسه عمیق شده و کارهایی مثل پرواز روح انجام دهند.

برای اینکه بتوانید سریعا وارد خلسه شوید قبلش باید با روش های عادی به خوبی هیپنوتیزم شوید (یعنی با همان روش های طولانی و مفصل). سپس وقتی به عمق خلسه مناسب رسیدید به خود تلقین می کنید که از این به بعد به راحتی و در کمتر از چند ثانیه هیپنوتیزم می شوید. تعیین کنید که با انجام چه کاری قرار است فوری هیپنوتیزم شوید. برای مثال بگویید وقتی تا پنج می شمارم و میگویم بخواب، سریع وارد خلسه عمیق می شوم.

در هیپنوتیزم های نمایشی از این حالت برای به هیجان در آوردن تماشاچیان استفاده می شود. برای مثال گروهی از افراد مستعد را هیپنوتیزم کرده و به آنها گفته می شود که اگر بعد از بیدار شدن، هیپنوتیزور به یک سیب گاز بزند آنها به خلسه عمیق می روند. سپس وقتی افراد بیدار شدند و در حالت نرمال قرار گرفتند، فرد هیپنوتیزم کننده به یک سیب گاز می زند و فورا آن تعداد افراد مجددا وارد حالت خلسه می شوند.

حالت عکس بالا هم ممکن است. برخی روانشناسان از هیپنوتیزم پذیر بودن شدید عده ای از افراد نگران هستند. بنابراین به آنها تلقین می کنند که دیگر هیچ کس جز شخص خودشان قادر نیست آنها را هیپنوتیزم کند. به این نحو آنها از هیپنوتیزورهایی که قصد منفی از هیپنوتیزم کردن آنها دارند محافظت می کنند.

برای مثال خانواده ای به یک مجلس که در آن هیپنوتیزم نمایشی برپا می شد دعوت شدند. دختر آنها شدیدا تلقین پذیر بود و می توانست فورا وارد خلسه شود. از او دعوت شد تا به جلوی حضار بیاید و هیپنوتیزور او را هیپنوتیزم کند ولی هر چه قدر سعی کرد نتوانست. در آخر هم به پدر و مادر آن دختر گفت که دختر آنها اصلا استعداد هیپنوتیزم شدن ندارد. پدر و مادر آن دختر با تعجب گفتند که چه طور ممکن است؟ دختر ما به راحتی در مطب فلان پزشک وارد خلسه می شود! سپس مشخص شد که پزشک آن دختر به خاطر عدم سواستفاده هیپنوتیزورهای دیگر او را چنین شرطی کرده بود که دیگر کسی جز او نتواند او را به خواب مصنوعی و خلسه ببرد.

مکانیسم شرطی شدگی سریع برای ورود به خلسه شبیه تلقینات بعد هیپنوتیزمی عمل می کند. در دومی قرار است یک سری کارها در بعد از بیداری توسط سوژه انجام شود و آن کارها در همان خلسه به او القا شده است. در حالت شرطی شدگی هم تقریبا همین است و تلقین ورود به خلسه سریع بعد از زمان بیداری به او داده شده تا بعدا آن حالت را در شرایط بعد از هیپنوتیزم انجام دهد و مجددا وارد خلسه شود.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

8
دیدگاه بگذارید

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 نظر دهندگان
علی خانی (مسئول روابط عمومی) پویا پوتک علی خانی (تیم مدیریت) جهانگردم نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
جهانگردم
مهمان
جهانگردم

سلام
به فرض اینکه،ما پرواز روح کنیم و با موفقیت از جسممون خارج شیم
بعد چه کار باید بکنیم که دوباره برگردیم ؟؟؟
یه سوال دیگه اگه یه نفر دیگه مثل ما پرواز روح کرده باشه و ما از قبل هماهنگ کنیم
می تونیم سریع ببینیمش و اون هم بفهمه؟؟؟؟
تو پرواز دنیا چه رنگیه یعنی ما میتونیم رنگو عوض کنیم یا مثلا همه جا سفیده یا اصن من
دارم در این مورد چرت میگم؟؟؟؟؟
ادامه دارد ….

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. در پرواز روح رنگ ها می توانند حتی از رنگ های جهان ما بیشتر و شاداب تر باشند و یا بسته به محیطی که داخل آن می روید فضا دلمرده و تاریکی باشد. برای بازگشتن به بدن فقط کافی است اراده کنید به آن برمی گردید. بله پرواز روح مشترک هم ممکن است ولی کم اتفاق میفتد مگر برای راهبان بودایی.

جهانگردم
مهمان
جهانگردم

….. شما توی سایت فقط چند تا از چاکرا های فرعی رو گفتید و خوب ما نمی دونیم بقیه چجوری اند و اصن کدوم ها هستن؟؟
ارتعاش جن بیشتره یا انسان؟؟؟( برا این کلی فکر کردم نفهمیدم آخه پس ما روح بشیم که میبینیم)؟؟؟
ارتعاشمون نمی تونه به اندازه فرشته هابشه راهی نیست؟؟
اینکه یدفعه برا چند ثانیه آدم هیچی نمی فهمه چیه ربطی به خلسه و دوستانش داره یا فشار روانی هست مثلا توی بالارفتن از کوه؟؟؟؟؟
و کلی سوال بی جواب دیگه

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. چاکراهای اصلی همان ۷ چاکرای معروف هستند. ارتعاش هر موجودی بالاتر باشد از حالت فیزیکی و جامد فاصله می گیرد بنابراین جنها که دیده نمی شوند ارتعاش بیشتری نسبت به بدن ما دارند ولی روح ما چون مادی نیست و الهی هم است ارتعاش بالاتری نسبت به همه موجودات دارد. حالت گیجی می تواند به خاطر افت فشار و کمبود آهن و دلایل دیگر باشد که باید به پزشک مراجعه کرد تا آزمایش بگیرد.

جهانگردم
مهمان
جهانگردم

سلام راستی میشه با خود هیپنوتیزم به خودمون تلقین کنیم که مثلا هر موقع گفتم ۱ ۲ ۳ ۴ ۵بخواب برم تو خلسه عمیق با خود هیپنوتیزم
لطفاوچند تا لینک از پست های خود هیپنوتیزم بدید تو جواب
ممنون دستتون درد نکنه

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. بله به پست شرطی کردن خلسه مراجعه کنید.

پویا پوتک
مهمان
پویا پوتک

سلام
من وقتی تمرین حالت خلسه را انجام میدهم
به خواب فرو میروم.آیا این همان خلسه است یا فقط خواب است. لطفا شکل صحیح رفتن به حالت خلسه را توضیح دهید ممنون

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام.
به پست خلسه عمیق مراجعه نمایید. بله با حالت خواب آلودگی تفاوت دارد.
موفق باشید

رفتن به نوارابزار