قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
اثرات عشق بر مغز
اثرات عشق بر مغز و هورمون ها
آذر ۱۳, ۱۳۹۷
راه رفتن با پای برهنه
فواید راه رفتن با پای برهنه در طبیعت
آذر ۱۳, ۱۳۹۷

دکمه کاهش استرس در بدن توسط طب چینی

کاهش استرس

دکمه کاهش استرس در بدن توسط طب چینی

یکی از انواع مخصوص طب چینی حدودا ۲۵۰۰ سال پیش توسعه پیدا کرد و امروزه برای رفع مشکلاتی چون استرس و نگرانی و مشکلات جسمانی به کار می رود.

اساس کار این نوع طب چینی بر پایه نقاط طب سوزنی و اثر بر انرژی پرانا در کانال های انرژی بدن است. اگر مسیر انرژی در این کانال های انرژی دچار اختلال شود با روش هایی چون فشار توسط انگشت یا سوزن قابل رفع است. وجود انسداد در آنها می تواند منشا بیماری های جسمی و ذهنی باشد.

ما می توانیم میزان استرس و نگرانی خود را توسط روش های طب چینی تا حد زیادی رفع کنیم و به جای استفاده از سوزن از نوک انگشتان خود استفاده می کنیم. برای مثال فشار دادن نقطه CV 17 در بدن باعث ایجاد آرامش فوری در ما می شود.

نقطه CV 17 در مرکز قفسه سینه بوده و مربوط به ایجاد تعادل انرژی عاطفی است. وقتی شما دچار استرس می شوید این نقطه شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته و بدن را از تعادل خارج می کند.

نقطه CV 17 همچنین در ایجاد تعادل بین انرژی های یین و یانگ هم موثر است. متخصصان طب سوزنی معتقدند که حتی فشار ملایم این نقطه باعث رفع مشکلات عصبی و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود.

نکاتی در مورد نقطه CV 17

– این نقطه در بین قفسه سینه قرار دارد و حدودا چهار انگشت بالای استخوان جناغ سینه است.

 

کاهش استرس

 

– برای استفاده از این نقطه برای کاهش استرس و کسب آرامش، ابتدا این نقطه را پیدا کرده و فشار ملایمی توسط انگشت شست خود را به آن وارد کنید و ۲ الی ۳ دقیقه نگه دارید.

– در هنگام کار با این نقطه، چشمان خود را ببندید و به آرامی نفس بکشید. پشت شما ترجیحا صاف باشد.

– اگر شب ها در خوابیدن مشکل دارید این نقطه را با نوک انگشت خود چند دقیقه فشار دهید و بر آن بزنید تا اثر مثبت آن را مشاهده کنید.

– این نقطه از بدن نه تنها در کاهش استرس و اضطراب نقش دارد بلکه می تواند در کاهش افسردگی و خستگی و ایجاد تعادل هورمونی هم موثر باشد.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار