قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
راهنمایان درونی
ارتباط بهتر با راهنمایان درونی
مهر ۲۸, ۱۳۹۷
اثبات ماورا
اثبات ماورا بر اساس فرضیه هایزنبرگ | دلیل موفقیت ظاهری جیمز رندی
مهر ۲۸, ۱۳۹۷

درختان و انرژی حیاتی پرانا

درختان و انرژی حیاتی پرانا

درختان و انرژی حیاتی پرانا

تائوئیست ها از گذشته به نقش درختان در تبادل انرژی و تغییر آنها پی برده بودند. درختان علاوه بر جذب دی اکسید کربن و آزاد کردن اکسیژن (و گاهی برعکس در زمان شب) می توانند انرژی های منفی محیط را جذب کرده و به انرژی هایی با ارتعاش بالاتر تبدیل کنند.

درختان هم می توانند انرژی حیاتی را از زمین دریافت کنند و هم از ابعاد بالاتر آسمانها. هر چه قدر ریشه های درخت عمیق تر به زمین فرو رفته باشد پیوند عمیق تری با عنصر زمین دارد. هر چه قدر اندازه درخت بزرگتر باشد حاوی میزان بیشتری انرژی پرانا است و تبادل کنندگی قوی تری دارد.

 

درختان و انرژی

 

پیوند با درختان و تبادل آگاهانه انرژی با آنها می تواند باعث آرامش، افزایش ارتعاشات، بهبود وضعیت سیستم عصبی، تعادل در جریان انرژی پرانای بدن و … شود. از بهترین درختانی که می توان برای این منظور استفاده کرد کاج است ولی درختان دیگر هم تا حدودی این مزیت ها را دارند.

هر درختی می تواند به طور اختصاصی برای مقاصد انرژی و شفادهی خاصی استفاده شود برای مثال، درخت سرو و سدار برای آزاد سازی انرژی یانگ، نارون برای آرامش ذهن و انجیر معابد برای پاکسازی چاکرای قلب کاربرد دارد.

برای ارتباط انرژیکی با درختان ابتدا باید آنها را مثل انسانها دارای شعور و عاطفه و انرژی تصور کنید. باید به این درک برسید که آنها بخشی از شما هستند و اگر با آنها صحبت کنید به شما واکنش نشان می دهند و انتظار دارند که نسبت به آنها فروتن و مانند انسانها رفتار کنید.

نه تنها تائوئیست ها بلکه شمنها هم به طور تخصصی روی درختان و البته بیشتر بر ارواح درختان کار کرده اند. آنها قادر بوده اند داروهایی را از آنها استخراج کنند که باعث تغییرات در آگاهی، پاکسازی سیستم انرژی و رفع مشکلات عاطفی و … شود. در یکی از مراسمات شمنی، آنها باید مدت ها در جنگل و به دور از تماس فیزیکی با سایرین بمانند و از پوست درخت به خصوصی تغذیه کنند. در طی این ریاضات، ارتباطاتی بین آنها و ارواح درخت شکل گرفته و اصوات مخصوصی به آنها برای افزایش سطح آگاهی و انرژی آموخته می شود.

 

درختان و انرژی

 

(تصور داشتن روح و یا موجودی صاحب شعور در نباتات در باورهای اسلامی هم دیده می شود. برای مثال گفته می شود که در دانه های اسپند، ملائکه مخصوصی است که در صورت سوخته شدن اسپند می توانند چشم زخم را از شخص دور کنند.)

به هر حال شمنها با استفاده از اصوات یاد گرفته شده هم می توانستند بهتر با ارواح درختان گفتگو کنند و هم از آن به عنوان سیستم مکالمه با جهان مردگان استفاده کنند و هم اینکه اصوات را برای پاکسازی معابر انرژی خود و شفای خود و دیگران استفاده می کردند. ارتباط بین شمنها و درختان به قدری مهم است که شمنها در آمازون با نام پالروز یعنی متخصص درختان شناخته می شوند. دانش استفاده از گیاهان دارویی هم به صورت نسل به نسل و هم شهودی به آنها منتقل می شود.

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

5 دیدگاه ها

  1. جهانگرد گفت:

    سلام ؛ چه کار کنیم که مریضی ها (انرژیکی و فیزیکی) از مون دور بشن؟لطفا در یه پست فرار دهید

  2. جهانگرد گفت:

    یه سوال چرا من تابه کلمه اسپند تو متن رسیدم به فکر یکی زد اسفند دود کنه؟؟ همین الآنا تو خونمون

  3. یک دوست گفت:

    ممنون عالی بود…به نظر بنده درختان نعمت زیبایی هستند و خاص همیشه چه در مادیت و چه در معنویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار