قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
مجله اینترنتی علوم روحی و روانشناسی آرنوشا - شماره 1
مجله اینترنتی علوم روحی و روانشناسی آرنوشا – شماره ۱
خرداد ۱۳, ۱۳۹۷
تجربه ماورا
تجربه ماورایی اعضای سایت در مورد موجودات غیرارگانیک
خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

خود برتر شما یا higher self بخشی از روح شماست که به تمامی اهداف و آرزها و خرد درونی شما اشراف دارد. در واقع بخش مقدس روح شما بوده و جدای از آگاهی شما نمی باشد. بنابراین روح نگهبان یا فرشته ای که در خارج از شما وجود دارد نیست و متعلق به خودتان است و بسته به درجه روحی که دارید ممکن است به صورت کم یا زیاد وجود آن را در زندگی خود حس کرده باشید. برخی از افراد، از خود برتر خود فاصله زیادی داشته و گهگاه ممکن است رهنمودهای آن را در زندگی خود به صورت الهام گونه دریافت کنند. هر چه قدر بیشتر بتوانیم با خود برتر خود ارتباط بگیریم بیشتر می توانیم از خود و دانش نامتناهی آن استفاده کرده و زندگی خود را متعالی و سرشار از شادی و لذت کنیم.

بسیاری از تصمیماتی که ما می گیریم ممکن است ناشی از منیت و خود غیرمتعالی تر ما باشد. خود برتر ما معمولا جلوی چنین تصمیماتی را نمی گیرد و اجازه می دهد تا از آنها عبرت بگیریم و روح خود را متکامل تر کنیم. خود برتر استقبال کننده هر چیزی که بتواند سبب رشد و شکوفایی روحی ما شود می باشد. البته در مواقع لازم و حیاتی نیز مداخله کرده و ما را از انجام تصمیمات بسیار غلط باز می دارد. در این صورت ندای او را بسیار واضح تر از قبل دریافت می کنیم.

 

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

 

ممکن است از خودتان بپرسید که پس چرا من خود برتر خود را حس نمی کنم؟

خودبرتر جایی نرفته و همیشه همراه شماست منتها موانع فکری و ترس ها و همچنین افکار خشک و غیر روحانی موجب می شود که ندای آن را نادیده بگیریم و کم کم آن را برای خود سرکوب کنیم. هر چه قدر تمایل بیشتری برای همکاری با آن داشته باشید بیشتر می توانید نوای او را در درون خود حس کنید و حتی تغییرات واضحی را در نوع تفکر و تصمیم گیری های خود حس کنید.

آیا گاهی حس نمی کنید که شما فردی خاص بوده و ماموریت مهم و ویژه ای در قبال کره زمین دارید؟ اینها می تواند نمونه هایی از پیامهای خود برتر شما به خودتان باشد.

قرار نیست خود برتر خود را مثل یک موجود بیرونی احضار کنید و یا غیب بین و غیب شنوا باشید تا بتوانید صدای آن را بشنوید. بلکه باید تمرین سکوت درونی و گوش دادن به ندای درونی را انجام دهید. واقعا از جهان چه می خواهید؟ هدف شما چیست؟ دوست دارید از ته قلب به چه کاری مشغول شوید؟ می توانید جوابها را روی یک کاغذ یادداشت کنید و هر روز به این تمرین مشغول شوید تا کم کم پس از خالی شدن مشغولیات و افکار هضم نشده ذهنی، به پیام درونی و خالص تر خود برتر دست پیدا کنید. به قدری که پس از یک مدت خواهید دید که چیزهایی که می نویسید انگار قلم شما نبوده و بوی خرد و دانش و هوشمندی جدید و فراوانی دارد. در این صورت به پیام های خود برتر خود نزدیک شده اید.

 

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

 

گاهی برای ارتباط بهتر با خود برتر نیاز به شفادهی درونی و پاکسازی مراکز انرژی یا چاکراها دارید. انواع تروما و خاطرات با بار عاطفی منفی شدید می تواند باعث شود که از خود واقعی خود دور شوید و تنها پیامهای زجرآور هضم نشده را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید. پیام هایی که از خود برتر شما ناشی نمی شوند و تنها زایده ذهن و منیت شما هستند معمولا دارای چنین کیفیت هایی هستند:

– افکار خشم آلود

– تشویق به انتقام و کینه ورزی

– ایجاد شدن حالت استرس و اضطراب در هنگام رویارویی با آن ایده

– ترویج خودخواهی و خودپسندی

– پایمال کردن حقوق دیگران و آسیب زدن به آنها

 

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

 

خود برتر شما یک ویژگی مقدس در شما است و غیر ممکن است شما را به چیزهایی که حاوی موارد بالا هستند تشویق کند. در عوض پیام های او چنین کیفیت هایی دارند:

– آمیختگی با عشق و محبت

– دعوت شما به انجام کارهای روح نواز

– افزایش خرد

– درک بیشتر خود و جهان

– دعوت به خیرخواهی و کمک به دیگران

– پیام های آرامش بخش و تسکین دهنده

– شروع یا ادامه فعالیت های مثبت متناسب با روحیات شما

 

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

 

روش ارتباط با خود برتر | چگونه با خود برتر ارتباط برقرار کنیم؟

برای ارتباط بهتر با خود برتر ابتدا لازم است که چند مدتی تمرین مدیتیشن کنید تا بتوانید از میزان آشفتگی های ذهنی خود کاسته و سکوت درونی لازم را برای دریافت الهام از خود برتر ایجاد کنید.

سپس می توانید از روش نوشتن استفاده کنید. برای مثال از خود برتر خود سوال کنید که هدف شما چیست و بهتر است چه کاری انجام دهید. همان طور که در بالا گفته شد تشخیص گفته های خود برتر از منیت و خود پست تر سخت بوده و حتی ممکن است در صورتی که برای خود پست ما گران تمام شود پیام خود برتر توسط آن بلاک شده و به آگاهی ما نرسد. برای مثال ممکن است خود برتر از شما بخواهد که برای افزایش برکت در زندگی خود، به مادر بیمار خود کمک کنید. در این صورت خود پست تر شما مداخله کرده و می گوید اگر قرار باشد وقتم را برای مادرم بگذارم پس خودم چه؟ چه قدر باید برای او خرج کنم؟ بنابراین در شما ترس کمبود وقت و یا از دست دادن پول را ایجاد می کند. بنابراین بسیار مهم است که به صورت منطقی و با حسابگری و دو دو تا چهارتا بازی در مورد پیامی که دریافت می کنید فکر نکنید.

 

خود برتر چیست؟ نحوه ارتباط با خود برتر

 

معمولا اولین جوابهایی که ظاهر می شوند جنبه شهودی داشته و هنوز به افکار خود پست تر ما آلوده نشده اند. بنابراین بیشتر می توانید به آنها اعتماد کرده و آنها را پیامی از خود برتر خود بدانید.

مانع ورود افکار نشوید. ممکن است بخواهید روزها فقط افکار خود را یادداشت کنید تا افکارتان را بشناسید و روند تخلیه روانی هم صورت بگیرد. بعد از این پاکسازی های ذهنی و شناختی که از خود ایجاد می شود تشخیص پیام های خرد گونه و جدید خود برتر نیز راحت تر خواهد بود.

با ذهن باز با خود برتر رفتار کنید زیرا گاهی ممکن است از شما بخواهد تا جهت زندگی خود را عوض کنید و یا از روشهای جدیدی به روند زندگی ادامه دهید. به او اعتماد کنید زیرا او همیشه خیر شما را می خواهد چون به تمام نقطه ضعف ها و نقاط قوت شما آگاه بوده و همه چیز را در مورد شما و اهداف و آینده و گذشته تان می داند.

روش های دیگری هم برای ارتباط با خود برتر وجود دارد مانند هیپنوتیزم روحی و مراقبه های مخصوص رویارویی مستقیم با خود برتر که بعدا در مورد آنها نیز صحبت خواهد شد.

 

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

4
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 نظر دهندگان
علی خانی (مسئول روابط عمومی) سارا نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
سارا
مهمان
سارا

ادمین عزیز سایتتون واقعا عالیه خیلی ممنون.. فقط یه ایراد داره و اون اینکه قابلیت کلیک راست نداره

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. ممنون از توجه شما. این حالت را خودمان به وجود آورده ایم تا کسی مطالب را کپی نکند زیرا نویسندگان ما زحمت می کشند و مطالب تازه و جدید تهیه می کنند و کپی برداری از مطالب این سایت شرعا و قانونا حرام است و پیگیرد قانونی دارد.

tahere
عضو
tahere

سلام بر شما؛
روش خودهیپنوتیزم، خطر جذب جن و نفوذشون رو ایجاد نمیکنه؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. خیر. هیپنوتیزم نه تنها چنین خطرهای ندارد بلکه در امور درمانی زیر نظر انجمن هیپنوتیزم بالینی کشور کاربرد دارد.

رفتن به نوارابزار