قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

جملات رایجی که ارواح خوب در خواب زندگان می گویند

منیت
استفاده غلط از قانون جذب با منیت
دی ۱۷, ۱۳۹۷
قانون جذب پول و ثروت
جملاتی جادویی برای جذب ثروت
دی ۱۷, ۱۳۹۷

جملات رایجی که ارواح خوب در خواب زندگان می گویند

ارواح خوب

جملات رایجی که ارواح خوب در خواب زندگان می گویند

معمولا وقتی انسانی می میرد اطرافیان او مقام و شان انسانی وفات یافته را بیش از حد غلو می کنند و مثلا به دروغ می گویند که خواب دیده ایم روح فلانی به خوابمان آمد و از جای خوبش در آن عالم گفت. مهم نیست شخص قاتل باشد یا عارف ولی معمولا برای حفظ آبروی مرده هم که شده چنین توصیفاتی بیان می شود.

البته ما حق قضاوت سرنوشت اخروی انسانها را نداریم چه بسا که قبل از مرگ توبه کرده باشند. انسانهای واقعا خوب زیادی از این جهان رخت بربسته اند که حتی در خواب زندگان هم می توانند کمک کننده و آرامش بخش باشند.

برای مثال معمولا وقتی کسی به دردسر بد و یا ناراحتی عمیقی فرو می رود ممکن است روح یکی از نزدیکان او به خوابش بیاید و او را تسلی دهد و حتی راه چاره را نشان دهد.

از روایات اسلامی هم برآورد می شود که هم روح مومنین و هم کافران حق دارند گاهی از زندگان خود بازدید کنند بنابراین ارتباط آنها با ما کاملا قطع نیست.

این باور ارتباط روح مردگان با انسانهایی که هنوز زنده هستند در سراسر جهان حتی قبایل دورافتاده دیده می شود. البته احضار روح که معمولا جنها به جای آنها حاضر می شوند با این قضیه بسیار متفاوت است و ما در اینجا فقط در مورد خواب دیدن مردگان صحبت می کنیم.

در یک پرسش نامه که از گروهی از افرادی که در رویاهای خود خواب مردگان خوب را دیده اند مشخص شد که معمولا جملات زیر از زبان آن ارواح شنیده می شود:

– من در جای خوبی هستم:

معمولا زندگان کنجکاو هستند که بدانند روح متوفی آنها الان در کجا به سر می برد و چه وضعیتی دارد بنابراین وقتی ارواح خوب را در خواب می بینند چنین جمله ای زیاد از آنها شنیده می شود. ارواح مربوط به انسانهای شرور هم معمولا در مکانی بد و همراه با عذاب دیده می شود. البته باز هم ما حق قضاوت بقیه را نداریم و شاید ضمیرناخودآگاه ما به خاطر کینه ورزی به یک شخص، وضعیت آنها را در آن عالم به صورت بدی به ما نشان می دهد.

– دردهای من به پایان رسیده:

زندگان از اینکه بیمار آنها همچنان بعد از مرگ دچار رنج و درد و ناراحتی باشند نگران هستند بنابراین با شنیدن جمله بالا از زبان آنها خیالشان راحت می شود که بلاخره روح متوفی پس از سالها مبارزه با درد و بیماری بلاخره به آرامش رسیده است.

– من با دوستان و اهل فامیل وفات یافته ملاقات کردم:

ممکن است روح متوفی توانسته باشد با عزیزانی که قبل از او فوت کرده اند ملاقات داشته باشد و با گفتن این پیام به ما حالی کند که روح آنها هم بعد از مرگ جاودان است و فرد زنده نباید نگران آنها باشد.

– من زنده ام و نمرده ام و مراقب تو هستم

بسیاری از افراد گزارش کرده اند که در خواب دیده اند فامیل یا دوست وفات شده آنها نمرده و دوباره زنده شده و نگران و مراقب آنهاست. از جهاتی هم این موضوع درست است چون در نظر ما مردن یعنی نابودی در حالی که مرگ فقط یک پل است به سمت عالم بعدی و روح انسان مانند زندگان ادراک مخصوص به خودش را دارد و جاودان است. بنابراین مردگان هم به نوعی زنده هستند و می توانند غمخوار و دلسوز ما باشند. البته به این معنی نیست که همیشه کنار ما هستند بلکه آنها هم وظایف خود را در برزخ دارند ولی می توانند در لحظات مهم زندگی در کنار ما باشند و به ما سر بزنند.

کمک آنها نه تنها در خواب به صورت دلداری یا صرفا حضور محض می تواند باشد بلکه به راه های دیگری هم است. برای مثال ما نه تنها ما می توانیم در حق آنها دعا کنیم بلکه آنها (مخصوصا روح پدر و مادر) هم می توانند از آن دنیا برای ما دعای خیر کنند.

اگر شما هم از ارواحی که به خوابتان آمده جمله ای به یاد دارید و فکر می کنید به واقعیت نزدیک است لطفا در بخش نظرات آن را در میان بگذارید.

 

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی

3
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 نظر دهندگان
بابک علی خانی (تیم مدیریت) ashkan نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
ashkan
مهمان
ashkan

تجربه های زیادی دارم در مورد حرف زدن و حتی لمس کردن واقعی در مورد عزیزان فوت شدگانم … این تجربه و حرف گفته شده از طرف مادربزرگم که فوت شده رو میگم….بعد از این که مادربزرگم فوت کرد خواب های خیلی زیاد صادقانه ای با همین ننجونم داشتم 🙂 که یه بار آخرای دیدارمون بود گفتم شما چرا میگین باید بریم و در کل زمان خاصی دارین حالا کمه و یا زیاد مادربزرگم گفت اگه نریم و اینا قبرمون رو سنگ میزنن و بعد از اون(البته از چند دقیقه قبل هم شروع شده بود) صدای اذان با اهمیت بیشتر… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

ممنون از اشتراک تجربه زیباتون.

بابک
مهمان
بابک

گاهی وقت ها روح مردگان میان به خوابم و ازشون سوال می پرسم، یه بار عموم به خوابم اومد متوجه شدم روحش هست بهش گفتم عمو حالت خوبه گفت بابک بسیار خوبم و جسم مادی اصلا خوب نیست و خیلی محدودیت داره، یکی از همسایه هامون فوت کرد و سه روز قبل از چهلش اومد به خوابم جون شده بود با موهای سیاه و سبیل زیبا ازش پرسیدم حالت خوبه گفت بسیار عالی گفتم مرگ چطوره گفت بسیار درد داره( بعدا فهمیدم به مدت شش ماه زندگی نباتی داشت و کل بدنش فلج شده بود) گفتم کسی می تونه به… بیشتر »

رفتن به نوارابزار