قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

جفت روحی چیست؟ چگونه جفت روحی خود را تشخیص دهیم؟

قلب دارای آگاهی
آیا قلب دارای آگاهی است؟
آذر ۲۷, ۱۳۹۷
داستان ماورایی
داستان ماورایی – فصل دوم داستان باغ پدربزرگ ( گوی زمان) – نوشته محمد
آذر ۳۰, ۱۳۹۷

جفت روحی چیست؟ چگونه جفت روحی خود را تشخیص دهیم؟

جفت روحی

جفت روحی چیست؟ چگونه جفت روحی خود را تشخیص دهیم؟

جفت روحی یا soul mate چیست؟ از کجا آنها را تشخیص دهیم؟ آیا پیش آمده در زندگی خود بارها با آنها ملاقات کرده باشیم ولی متوجه شان نشده باشیم؟ چگونه جفت روحی خود را تشخیص دهیم؟

جفت روحی به معنی فردی است که می تواند وجود شما را دچار دگرگونی کند. آنها الزاما تمام عمر را در کنار شما باقی نمی مانند و ممکن است بعد از انجام ماموریت لازمه بین شما و آنها از زندگی تان بروند.

به اشتباه تصور می شود که جفت روحی همان شریک رمانتیک ما باید باشد ولی این طور نیست. جفت روحی می تواند دوست صمیمی، معلم، والدین، افراد فامیل، همسر و … باشند.

جفت روحی باعث می شود که شما از لحاظ عاطفی، اخلاقی و معنوی پیشرفت زیادی کنید. تعداد جفت روحی شما می تواند بسیار باشد و نباید آن را با اصطلاحات دیگر مانند twin flame اشتباه گرفت.

 

انواع جفت روحی:

جفت روحی را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:

دسته اول:

این دسته از جفت های روحی قرار نیست برای همیشه در کنار شما بمانند ولی همچون معلمانی فداکار، درس های زندگی بسیاری به شما می آموزند. آنها کسانی هستند که شما را از یک نقطه به نقطه دیگر زندگی معنوی و عاطفی تان هدایت می کنند.

دسته دوم:

این نوع جفت روحی قرار است برای همیشه در کنار شما باقی بماند و بهترین های وجود شما را برملا کرده و زخم های درونی تان را بهبود دهند. شما در کنار هم بسیار خوشحال هستید.

او تنها کسی است که می توانید در برابر او، خودتان باشید و احساس شادمانی و سبکی کنید.

زمان رسیدن به آنها حساب شده است. بعد از آنکه شکست های عشقی زیادی خوردید، بعد از آنکه که بارها بازیچه جنس مخالف بوده اید و دیگر از همه چیز ناامید شده اید و مایل به ایجاد رابطه با کسی نیستید ممکن است جفت روحی شما فرا برسد و شما را زیر پر و بال خود بگیرد.

 

جفت روحی

 

دسته سوم:

نوع سوم جفت های روحی کسانی هستند که قرار است به صورت دوستان نزدیک برای شما ظاهر شوند و می توانید علایق و عواطف خود را با هم در میان بگذارید. البته این نوع رابطه، رمانتیک و عشقی نیست و شما فقط دوستان نزدیک هم هستید. این افراد ممکن است همه اوقات در کنار شما نباشند ولی وقتی به کمک آنها نیاز دارید بدون ذره ای کاهش محبت و دوستی، در کنار شما ظاهر می شوند.

از کجا جفت روحی خود را بشناسیم؟

در زیر به تعدادی از علائمی که نشان می دهد جفت روحی خود را ملاقات کرده اید اشاره می شود:

– پیوند سریع:

وقتی جفت روحی خود را می بینید فورا احساس نزدیکی با او پیدا می کنید و انگار چندین سال است که برای شما آشنا است. نقاط مشترکی زیادی دارید و از اینکه در کنار هم باشید بسیار لذت می برید…

شما هیچ فشاری را برای نزدیک تر شدن به او به خود تحمیل نمی کنید و به طور خودکار احساس آشنایی و یکی بودن با او را دارید.

– احساس ارتباط حتی در سکوت:

آیا پیش آمده که شخصی در کنارتان بنشیند و بدون هیچ صحبت و مکالمه ای احساس خوبی به او داشته باشید؟ در واقع جفت روحی همیشه نیازی به داشتن مکالمه با ما شما نیست و ممکن است حتی حضور او را از کیلومترها دورتر احساس کنید.

– درک شرایط شما:

یک جفت روحی به خوبی شرایط و محدودیت های شما را درک می کند و شما را وادار به انجام کاری که باعث سختی بی دلیل شما شود نمی کنند. آنها شما را درک کرده و شرایط شما را هم می دانند.

با این آزادی های داده شده، افق دید شما وسیع تر شده و هم از لحاظ معنوی و هم احساسی پیشرفت می کنید.

آنها به شما کمک می کنند دید خود را وسیع تر کرده و معنای زندگی را عمیق تر درک کنید.

– احساس نشاط:

جفت روحی به شما کمک می کند تا در نشاط واقعی غرق شوید و اندوه جهان را فراموش کنید…البته دادن این آزادی به شما به معنی این نیست که زندگی بی قاعده ای داشته باشید بلکه این رهایی ها به همراه مسئولیت پذیری نیز است. شما کار خودتان را می کنید ولی قبل از آن به فکر بقیه هم هستید.

 

جفت روحی

 

– ایجاد اعتماد به نفس:

وقتی شما جفت روحی خود را پیدا می کنید قدر توانایی ها و نیروی های درونی تان را بیشتر می دانید و اعتماد به نفس شما بیشتر می شود.

آنها در ابتدا به شما کمک می کنند تا سطح اعتماد به نفس شما به قدری برسد که بتوانید مستقل عمل کنید و تصمیم های خردمندانه بگیرید.

– شنیدن صدای افکار آنها:

روحیات شما به قدری به جفت روحی تان نزدیک است که حتی اگر در سکوت هم باشید قادرید افکار هم را بخوانید. حتی ممکن است چیزی را به زبان بیاورید که او در همان لحظه به آن فکر می کرده است.

– درک دردهای شما:

قرار نیست جفت روحی شما فقط در شادی های شما شریک باشد بلکه اهمیت او در زمانی مشخص می شود که دچار استرس و ناراحتی و غم باشید. او در کنار شما می ماند و با همدلی عجیبی به رفع ناراحتی های شما می پردازد.

– داشتن اهداف یکسان:

شما و جفت روحی خود دارای اهداف یکسانی هستید. البته ممکن است نحوه

رسیدن به هدف برای شما و او متفاوت باشد ولی قرار است هر دو به یک چیز یکسان و مشابهی برسید.

– احترام به زمان اختصاصی شما:

جفت روحی از شما انتظار ندارد مدام در کنار هم باشید. هر چند که اوقات خوب و مفید زیادی کنار هم دارید ولی اگر زمانی بخواهید تنها باشید او به این تصمیم شما احترام می گذارد و زمان های مختص به خودتان را می داند.

– عدم تجربه حسادت

به قدری رابطه شما با جفت روحی که دارید عمیق و امن است که نگران دختران زیبا و دلبربای دیگر در محل کار او نیستید و می دانید در هر صورت با شما می ماند.

– احترام به تضادها

هر چه قدر هم که جفت روحی شما علایق و سلایق و اهداف مشترکی با شما داشته باشد ولی به هر حال طبیعی است که اختلاف نظراتی داشته باشید که گاهی باعث تکمیل نظرات هم شود. جفت روحی شما احترام زیادی برای عقاید شخصی شما قائل است و قصد ندارد بیهوده نظرات خود را به شما تحمیل کند.

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

3
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 نظر دهندگان
علی خانی (تیم مدیریت) nazi armin نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
armin
مهمان
armin

سلام.استاد بجز شعبده بازی که توش حقه بکار میره و به جز مدیتیشن های طولانی و ریاضت ها …راهی دیگه برای پرواز هست؟؟!

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. در مورد پرواز جسم اطلاع چندانی ندارم.

nazi
مهمان

سلام نیلوفر جان. مطلب بسیار جذاب و قابل تاملی بود. داشتن جفت روحی را تجربه کرده ام و دقیقا واژه به واژه مطلب را حس و لمس کردم . دقیقا همین گونه است که بیان فرمودید. سپاس به پاس به اشتراک گذاشتن این مطلب

رفتن به نوارابزار