قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

توانایی های ماورایی، هدیه ای خاص فقط به افرادی برگزیده نیستند

کمک
وقتی نمی توانید به خود کمک کنید به دیگران کمک کنید
اسفند ۲۶, ۱۳۹۷
مراقبه در برابر آینه
مراقبه در برابر آینه برای دوست داشتن خود
اسفند ۲۸, ۱۳۹۷

توانایی های ماورایی، هدیه ای خاص فقط به افرادی برگزیده نیستند

توانایی های ماورایی

توانایی های ماورایی، هدیه ای خاص فقط به افرادی برگزیده نیستند

در گوشه کنار جهان و شاید در بین دوست و آشنایان ما کسانی باشند که از لحاظ توانایی های ماورایی با بقیه فرق داشته باشند و دارای هدیه ای خدادادی خاص باشند. برای مثال کارهای عجیبی بکنند که ما نه تنها قادر به انجام آن نیستیم بلکه در حسرت داشتن آن قدرت های ماورایی بمانیم. آنها بدون هیچ تلاش و زحمتی دارای ویژگی هستند که افراد دیگر تنها با ریاضات و مشقت های فراوان شاید به آنها دست پیدا کنند. شاید هم فکر کنید که توانایی های پارانرمال فقط به افراد خاصی تعلق می گیرد و اگر از کودکی از این قدرت ها محروم بوده ایم پس دیگر نمی توانیم آنها را داشته باشیم.

با این طرز تفکر قطعا امید خود را از دست داده و احساس می کنید طبیعت بین شما و آنها تبعیض گذاشته.

 

توانایی های ماورایی

 

هر چند که عده ای از افراد دارای قدرت های ماورایی برای به دست آوردن توانایی شان هیچ تلاشی نکرده اند ولی هر کسی بدون استثنا حداقل به طور بالقوه دارای این توانایی ها است و می تواند با تمرینات مستمر و پایدار آنها را بیدار کند.

همان طور که همه با عضلات و استخوان به دنیا می آیند دارای عضلات ماورایی هم هستند که نیازمند تقویت است.

گاهی برای داشتن یک توانایی روحی خاص لازم است صدها و حتی هزاران ساعت تمرین کنید. البته قبل از اینکه به فکر این کار بیفتید ابتدا ببینید ارزش این کار را دارد یا خیر. آیا حاضر هستید تا چند سال مثلا روزی دو ساعت تمرین کنید تا هاله بین شوید؟ آیا هدف خاصی را از این کار دنبال می کنید؟ آیا فقط برای کنجکاوی به دنبال چنین تصمیمی رفته اید و یا اینکه می خواهید با بررسی هاله دیگران بتوانید بیماری ها و مشکلات آنها را تشخیص دهید و در انرژی درمانی استفاده کنید؟

همه انسانها اگر تلاش کنند می توانند به شکوفایی استعدادهای ماورایی خود برسند.

اما چرا میل و انگیزه برای دنبال کردن مسیر طولانی تقویت توانایی های ماورایی در افراد پایین است؟ اما چرا یک ورزشکار راحت تر می تواند سالها زحمت بکشد تا حرکات ورزشی خاصی را انجام دهد؟

شاید دلیل آن این باشد که حرکات فیزیکی و ورزشی قابل دیدن هستند و افراد با مشاهده آنها اولا به وجود چنین قابلیت هایی در بدن فیزیکی خود ایمان پیدا کنند و دوما مطمئن هستند که همانند قهرمانان ورزشی می توانند پس از چند سال انجام تمرین های فیزیکی به موفقیت برسند. اما در مورد توانایی های ماورایی چه؟ خیلی ها هنوز وجود ماورا برایشان جای سوال است. متاسفانه تعداد افراد شیاد و متقلب ماورایی هم خیلی بیشتر از افرادی است که واقعا قدرتی در وجودشان دارند. همچنین کسی که واقعا توانایی معنوی دارد ممکن است نخواهد برای خودنمایی و بزرگنمایی ایگو چیزی از قدرت های خود بگوید. به علاوه تضاد بین مادی گرایی با این علوم و تلاش دانشمندان مادی گرا برای کم رنگ کردن بعد روحی انسان باعث شده است که افراد امید کمی نسبت به پرورش توانایی های درونی شان داشته باشند. بنابراین وقتی پس از مدت کوتاهی تمرین می کنند و نتیجه ای نمی گیرند عقیده آنها نسبت به وجود این قدرت ها کم رنگ تر می شود و یا اگر هم به وجود آنها اعتقاد دارند اعتماد به نفس خود را از دست داده و احساس می کنند برای این کار ساخته نشده اند.

مانند دنبال کردن هر هدفی، هدف خود را به مراحل کوچک تقسیم کنید و ابتدا سراغ یک کار کوچک تر و راحت تر ماورایی بروید تا هم اعتقاد شما به وجود نیروهای پارانرمال بیشتر شود و هم اینکه ذره ذره با انجام موفقیت آمیز هر کار ماورایی، اعتماد به نفس و انگیزه شما برای دنبال کردن کارهای سخت تر بیشتر شود.

برای مثال ابتدا روی اثر انرژی حرف های خوب و بد بر رشد گیاهان آزمایشی انجام دهید و ببینید آیا واقعا افکار می توانند بر ماده اثر بگذارند یا خیر. می توانید یک دفترچه بردارید و تمام مراحلی که از ابتدا رفته اید و نتیجه گرفته اید را یادداشت کنید تا هر وقت در این راه مایوس شدید سراغ دفترچه خود رفته و با مرور موفقیت ها، انرژی جدیدی برای ادامه کار بگیرید.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار