قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
چاکرای قلب
چاکرای چهارم | چاکرای قلب | باز کردن چاکرای قلب
مرداد ۱۷, ۱۳۹۷
اکنکار
نقد عرفان کاذب اکنکار و پرواز روح
مرداد ۱۸, ۱۳۹۷

تلقینات پنهان در گفتگوهای روزمره

تلقینات پنهان

تلقینات پنهان در گفتگوهای روزمره

تلقینات همیشه به طور خودخواسته در ضمیر ناخودآگاه ما وارد نمی شوند. نیازی هم نیست کار پیچیده ای در جهت تحقق این کار انجام شود. مکالمات ساده روزمره ما آکنده از انواع تلقینات مختلف هستند.

برای مثال فرض کنیم در محیط کار یا باشگاه و … فردی به ما نزدیک شود و بگوید که خیلی ناراحت و افسرده است. آیا از شنیدن چنین خبری خوشحال می شوید و بال در می آورید؟ اگر دشمن شما نباشد به طور قطع روی احساسات شما اثر منفی گذاشته و شما هم خود به خود احساس همدردی و ناراحتی می کنید. حتی اگر فرد را هم به خوبی نشناسید مجبور هستید به خاطر رودربایستی هم که شده چهره تان را غمگین نشان دهید. تغییر حالات فیزیکی بدن و حتی ادای ناراحت بودن را در آوردن می تواند واقعا شما را غمگین و افسرده حال کند.

می توانید امتحان کنید….همین الان سعی کنید لبخند بزنید حتی تصنعی…خود به خود اندکی شادمان تر می شوید زیرا عضلات هر بخش از بدن نسبت به وضعیتی که در می آیند پیامهای ویژه ای را به مغز صادر کرده و مغز هم همان احساسات را بروز می دهد.

بنابراین ما روزانه مجبوریم به درد و دل خیلی ها گوش دهیم و رفتار متناسب با آن را نشان داده و خودمان را مانند آنها غمگین و افسرده کنیم. بهتر است تا می توانید از این موقعیت ها فاصله بگیرید. شما روانکاو یا مشاور نیستید که غمهای بقیه را بشنوید و راه کار ارائه دهید. راه کارهای شما هم اگر در حیطه تخصصتان نباشد چندان به درد مخاطب نمی خورد و فقط باعث گمراهی او می شوید.

اما گاهی مجبور هستید چنین افرادی را تحمل کنید. برای مثال این افراد در محیط کارتان هستند و از صبح که می آیند از غمهایشان می گویند تا به شب. آنها به طور ناخواسته این پیام را به ضمیرناخودآگاه شما القا و تلقین می کنند که زندگی آن قدرها هم خوب نیست و تو هم باید ناراحت باشی.
در این صورت سعی کنید سخنان آنها را با تلقین های مثبت خنثی کنید. حتی می توانید با آنها همراه شده و بگویید بله شما را درک می کنم چون خودم هم قبلا تجربه شما را داشته ام. ولی فهمیدم که این تجارب گذرا هستند و می توانند درسهای خوبی در زندگی به ما یاد دهند. بعد از آن اتفاقات به درک جدیدی رسیدم و حالم بهتر شد….

تلقینات این چنینی و ناخواسته در بیشتر جاها از جمله تلویزیون و آگهی های تبلیغاتی دیده می شوند. ممکن است شما ایده ای در مورد کار آنها نداشته باشید و حتی کارهای آنها را احمقانه بدانید ولی به صورت ناهوشیارانه روی ناخودآگاه شما و تصمیماتتان اثر می گذارند. اگر جملاتی به اندازه کافی تکرار شوند می توانند همان حس را در شما ایجاد کنند. اگر کسی مدام از خواب و راحتی و نرمی بگوید خود به خود ریلکس می شوید و اگر کسی از درد و خونریزی و غارت بگوید ممکن است مو بر بدنتان سیخ شود و تا مدت ها روحیه شما را عوض کند.

 

تلقینات پنهان

 

بنابراین از این به بعد زمانی که تغییرات خلقی در شما ایجاد می شود ببینید آیا این تغییرات خودخواسته است یا حاصل تلقینات پنهان سایرین؟

البته این گونه نیست که هر تبلیغ و تلقینی در ما اثر کند. برخی نگران این هستند که پیامهای مخفی موجود در آهنگها و فیلم های شیطان پرستی، ما را شیطان پرست کند. قبلا هم توضیح داده شد که تنها چیزهایی به ضمیرناخودآگاه ما جذب می شوند که با اعتقادات بنیادین ما سازگاری داشته باشند وگرنه بخش نگهبان دروازه ناخودآگاه که بخشی منطقی در وجود ماست اجازه نمی دهد این تلقینات مورد پذیرش واقع شوند. در هیپنوتیزم که اوج تلقین پذیری است هم اگر سعی کنیم چیزی مخالف با باورهای شخص بگوییم به خاطر حساسیت بخش نگهبان دروازه ناخودآگاه شخص خود به خود بیدار می شود و یا کلا آن تلقین را رد می کند.

بنابراین اگر شما فرد موحدی هستید غیرممکن است با تلقین خالی بتوان شما را شیطان پرست کرد مگر اینکه از قبل، خلل ها و باورهای کفرآلود پنهانی در ضمیرناخودآگاه خود داشته باشید و مستعد دگرگونی اعتقادی باشید که آن هم به خاطر تضادهای اطلاعاتی و منطقی در ذهن شماست و نه چیزی که از بیرون به شما القا شود. حتما شنیده اید که گفته اند شیطان بر بندگان مخلص تسلطی ندارد. اگر واقعا خودآگاه و ناخودآگاه شما به صورت یکپارچه تحت کنترل شما و خالی از عقاید متضاد باشد و با تمام وجود یک چیز را پذیرفته باشید دیگر تلقین منفی نمی تواند بر فلان جنبه شما اثر کند چون گیرنده ای برای آن وجود ندارد و توسط سد منطق و باورهای شما رد می شود.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

2 دیدگاه ها

  1. faty گفت:

    باسلام مرسی از سایت خوب شما وتوضیحاتی ک میدین ا شفاف وبه زبان ساده هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

رفتن به نوارابزار