قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
کانال روحی
خطرات کانال روحی شدن
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸
تجربه ماورایی
تجربه ماورا – چرا مدیومی برایم سخت تر است (ترجمه شده)
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸

تشخیص اینکه آیا شما فردی خسته کننده هستید

خسته کننده

تشخیص اینکه آیا شما فردی خسته کننده هستید

همه ما دوست داریم به نحوه های مختلفی توصیف شویم. برای مثال یک نفر دوست دارد او را جذاب بدانند و دیگری شاید بخواهد به عنوان فردی شوخ طبع و دلسوز شناخته شود. در هر صورت هیچ کدام از ما دوست نداریم که به عنوان فردی خسته کننده شناخته شویم. خود ما هم دوست نداریم اطراف کسانی باشیم که خیلی سرد و منگ و بی علاقه هستند. بنابراین طبیعی است که خود ما هم نخواهیم جزء این افراد باشیم. حتی ممکن است صفت آزار دهنده بودن و عصبی بودن برای افراد، خوشایندتر باشد تا خسته کننده بودن.

بودن در کنار افرادی که خسته کننده هستند می تواند دردناک باشد. آنها یا ساکت و بی علاقه به موضوعات مورد بحث می باشند و یا اگر در بحث ها شرکت کنند مرتبا در مورد خود و یا شکایت کردن از امور مختلف صحبت می کنند. به هر حال نحوه گفتمان و ابراز احساسات آنها در یک جمع مناسب نمی باشد. آنها توانایی کمی در خندیدن به خود و یا ابراز شوخ طبعی دارند. همچنین آنها اشتیاق، علاقه و هیجان کمی در مورد زندگی دارند.

بنابراین لازم است که به دقت به رفتارهای خود نگاه کنیم و ببینیم آیا برای دیگران خسته کننده هستیم یا نه.

 

خسته کننده

 

برای شروع به سوالات زیر پاسخ دهید:

۱- آیا به صورت فعالانه به دیگران که در حال صحبت هستند گوش می دهید و یا در آن لحظات به فکر این هستید که چگونه در مورد خودتان حرف بزنید و مکالمه را به سمت خود ببرید.

۲- آیا شما از شخص مقابل سوالاتی را در مورد بخش هایی از مکالمه که در مورد آن هیجان دارد می پرسید و یا به راحتی حواستان پرت شده و به گوشی خود نگاه می کنید که نشان دهنده این است که شما به چیزی کاملا بی ربط فکر می کنید.

۳- آیا قادر هستید که در مورد علایق مشترک خود با دیگری به نحوی ابراز احساسات کنید که منجر به جهت گیری مکالمه به سمت شما نشود؟

۴- آیا موضوعی که در مورد آن صحبت می کنید برای هر دوی شما جذاب است؟

۵- آیا شما کنجکاوانه عمل می کنید؟ آیا مایل به شنیدن ماجراهای نصفه کاره ای که دوستتان قبلا گفته اند هستید؟ البته این کار را به نحوی انجام دهید که شخص احساس نکند فضول هستید.

۶- آیا موضوعات مورد علاقه هر کدام از اعضای خانواده و دوستان خود را می دانید؟ موضوعاتی که سریعا آنها را سر شوق می آورد. آیا از این موضوعات در مکالمات خود استفاده می کنید؟

۷- آیا می توانید تخمین بزنید که کی زمان این است که اجازه دهید فرد مقابل شروع به صحبت کند؟ آیا می توانید تشخیص دهید که چه زمانی بیش از حد صحبت کرده اید؟

۸- آیا داستان های جالبی در ذهن خود دارید که باعث شود اشتیاق و سرزندگی را به جمع دوستان وارد کند؟

۹- آیا دوستان و آشنایان شما علاقه ای دارند که در اطراف شما باشند؟

اگر به بیشتر سوالات بالا جواب مثبت دادید در این صورت خبر خوب اینکه احتمالا فردی خسته کننده نیستید. ولی اگر با این سوالات مشکل داشتید شاید بهتر است که نحوه گفتمان خود را تغییر دهید. همیشه برای اینکه خودتان را اصلاح کنید زمان است.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار