قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

تایید پدیده جن زدگی توسط یک روانپزشک برجسته آمریکایی

چهره ارواح
آیا دیدن چهره هایی در شب مربوط به ارواح است؟
آبان ۲۶, ۱۳۹۷
استعداد ماورایی در کودکان
تشخیص داشتن استعداد ماورایی در کودکان
آبان ۲۶, ۱۳۹۷

تایید پدیده جن زدگی توسط یک روانپزشک برجسته آمریکایی

جن زدگی

تایید پدیده جن زدگی توسط یک روانپزشک برجسته آمریکایی

جن زدگی معمولا برای کسانی که پیشینه مذهبی دارند قابل پذیرش است. ولی افراد مادی گرا و کسانی که ادعای تحصیلات بالا و دوری از آنچه خرافات می نامند دارند حتی به وجود موجودات غیرارگانیکی چون جن هم باور ندارند چه برسد به جن زدگی. به نظر آنها جن زدگی تنها نوعی بیماری روانی است. ولی چه کسی بهتر از یک روانپزشک برجسته آمریکایی مثل دکتر ریچارد گالاگر می تواند در مورد تفاوت جن زدگی با انواع بیماری های روانی توضیح دهد؟

به گزارش ABC News در سال ۲۰۱۶، در غرب شاهد افزایش چشمگیر مبتلایان به جنزدگی بوده ایم. به طوری که خود پاپ هم مجبور شد در مراسم جنگیری شرکت کند و به رفع مشکلات به وجود آمده کمک کند.

چرا با وجود پیشرفت علم و دانش خصوصا در حوزه روانپزشکی هنوز هم به جنگیری و یاری گرفتن از دعانویسان و کشیشان برای رفع اثرات جن زدگی نیاز است؟ شاید پدیده های ماورایی ذکر شده ماهیتی واقعی داشته و درمانهای روانپزشکان و روانشناسان نمی تواند در این موارد، موفقیت آمیز عمل کند.

به شخصه با افراد زیادی ملاقات داشته ام که ادعا می کرده اند هم خانه شان جنزده شده و هم خودشان علائم جن زدگی را دارند ولی وقتی این موضوع را با یک روانپزشک در میان گذاشتند تنها به آنها پوزخندی تحویل داده شد و با وجود اینکه می دانیم در کشوری اسلامی زندگی می کنیم ولی بسیاری از فارغ التحصیلان روانشناسی و روانپزشکی کشور انگار به کلی مذهب را از بخش معالجات جدا کرده و چیزهایی مثل جن که حتی سوره ای هم در قرآن به نام آن است را به سخره می گیرند. در عوض درمان های اصطلاحا علمی ای به کار می برند که نه تنها حال بیمار را بهبود نمی بخشد بلکه باعث فراری دادن بیمار می شوند.

در غرب هم این گونه است…وجود افراد واقعا بیمار روانی که علائم شبیه افراد جنزده را داشته اند ولی واقعا جنزده نبودند و همچنین شکاک بودن جامعه علمی نسبت به مسائل ماورایی باعث شده کسی حتی جرات نکند نام دمون و جن و موجودات تسخیرکننده را در مورد شناخت عامل بیماری بیمارانشان به زبان بیاورند.

تنها به تازگی یک روانپزشک دارای بورد تخصصی و پروفسور دانشکده روانپزشکی نیویورک به نام ریچارد گالاگر با شهامت تمام به بررسی بیمارانی که علائم جنزدگی را بروز داده اند پرداخته است.

شروع کار این دکتر به این صورت بود که او روزی به یک کشیش مسیحی برخورد کرد و کشیش نظر متخصصانه او را در مورد یکی از افرادی که دچار جن زدگی شده بود پرسید و از او خواست بررسی کند ببیند آیا این فرد دارای بیماری روانی است و یا واقعا تحت نیروهایی مرموز، چنین رفتارهای عجیبی را نشان میدهد؟ از آنجا بود که او تحقیقات خود را به طور جدی در این زمینه آغاز کرد.

 

جن زدگی

 

دکتر گالاگر با تاکید بر اینکه همکاران او نمی توانند چنین پدیده های ماورایی را بنا به دلایلی که ابتدای مقاله ذکر شد بپذیرند ولی خود او با مواردی مواجه شده است که هیچ توجیه علمی نداشته و باور به جن زدگی و حضور موجود غیرارگانیک دیگری را در بدن فرد تایید می کند. او در طی ۲۵ سال تحقیق جدی در این زمینه، صدها بیمار مبتلا به حالات جنزدگی را مطالعه کرده و به این نتیجه رسیده که واقعا اتفاقات ماورایی عجیبی در آنها به وقوع پیوسته است.

این روانپزشک می گوید: من در ابتدا شکاک بودم ولی رفتار برخی بیمارانم طوری بود که هیچ توجیهی بر اساس آنچه در دانشگاه آموخته بودم برایش وجود نداشت. برای مثال یکی از بیماران جن زده او بدون آنکه فردی را بشناسد از عیوب درونی او می گوید و یا حتی می توانست مرگ کسانی که از قبل ندیده بود را گزارش دهد از جمله مادرم که در اثر سرطان درگذشته بود. وقتی این فرد تحت جنگیری قرار گرفت می توانست به زبان های مختلف از جمله لاتین که با آنها هیچ آشنایی نداشت به راحتی صحبت کند. بنابراین او یک فرد روانی نبود و اتفاقات مربوط به او ماورایی محض بودند. من نتیجه گرفتم که او توسط نیرویی تسخیر شده است.

همچنین او می افزاید: تا به حال چندین بار شاهد صحبت کردن افراد جن زده با زبان های مختلف و توهین شدید آنها به مقدسات دینی و داشتن قدرت های بدنی باور نکردنی مثل پرواز از سطح زمین بودم. همه اینها فقط با داشتن اعتقاد به نیروهای ماورایی قابل توجیه است.

در نهایت دکتر گالاگر با نهایت روشن فکری و رعایت خط و مش های روانپزشکانه خود صریحا تایید می کند که پدیده تسخیر و جن زدگی وجود دارد و هنوز چیزهای زیادی در مورد بعد ماورایی انسان وجود دارد که علم کشف نکرده است و فعلا فقط از جانب مجامع علمی به سخره گرفته می شود.

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

2 دیدگاه ها

  1. یک دوست گفت:

    انسان ها خیلی شدید دارن به علم نزدیک تر میشن روز به روز چون علم مادی است و در مادیت روزانه پیشرفت زیادی میکند و قابل مشاهده و بررسی و تجزیه و تحلیل است برای همین عده زیادی از مخلوقات تنها به این علم مادی وابسته میشوند و خودشان را هم مادی گرا تر میکنند و آخرش پشیمانی…علم خوب است اتفاقا نه که بگوییم فقط ماورا بالاخره چیزیست که در مادیت است و باید قبول کرد چون لازم هم هست….اما کمتر انسان هایی هستند که هم به علم شدیدا وابسته هستند و هم معنویت به طور کامل.خداوند خودش آگاه است

  2. darya گفت:

    ای کاش همه مردم مخصوصا روانشناسان وروانپزشکان اینو می فهمیدن تایکی درمورد جن حرف زد محکوم به توهم وخرافه نشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار