قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

تاثیر روانی از راه دور | القای فکر به دیگران

داستان ماورایی
داستان ماورایی (گوی اسرارآمیز) – قسمت ۳ – نوشته محمد
مرداد ۲۰, ۱۳۹۷
داستان ماورایی
داستان ماورایی (دختر برفی) – نوشته سمیرا
مرداد ۲۱, ۱۳۹۷

تاثیر روانی از راه دور | القای فکر به دیگران

انتقال فکر از راه دور

تاثیر روانی از راه دور | القای فکر به دیگران

منظور از تاثیر روانی از را دور همان القای فکر به سایرین بدون استفاده از روشهای فیزیکی رایج برقراری ارتباط و در نتیجه صرفا توسط نیروی فکر است.

انتقال فکر معمولا بین دو نفر که از لحاظ فکری و عاطفی شبیه هم هستند راحت تر صورت می گیرد (مانند دوقلوهای همسان، والدین و فرزندان، رفقای خیلی نزدیک و ….) ولی افراد غریبه ای که هیچ سنخیتی با ما ندارند هم می توانند افکار خود را به ما القا کنند.

برای اثرگذاری در فردی که سنخیت روحی، فکری یا عاطفی با ما ندارد باید افکاری با انرژی بیشتری نسبت به افکار شخصی خود او ایجاد کرد. در واقع کم کم این فکر به او تحمیل می شود و جای تصمیم قبلی شخص را می گیرد. البته این کار معمولا باید در دراز مدت و در طی جلسات طولانی انجام شود و این گونه نیست که با یک اشاره، کل افکار شخص مقابل ما دگرگون شود.

هر چه قدر تلقین از راه دور با باورهای شخص مقابل در تضاد باشد تلاش بیشتری برای انتقال آن صورت می گیرد و در صورتی که ۱۸۰ درجه با باورهای درونی شخص متعارض باشد در این صورت نمی توان امید داشت که القای فکر در آن فرد مورد نظر موثر واقع شود.

در هند مرتاضانی هستند که می توانند طی چند دقیقه یک جمع را توسط تاثیر روانی از راه دور به توهم فرو ببرند و انتقال فکر بین آنها پدید آورند. ولی در غرب، تمرینات انتقال فکر به این سرعت جواب نمی دهند.

 

انتقال فکر از راه دور

 

در تاثیر ماورایی از راه دور یا انتقال افکار چه اتفاقی می افتد؟

مکانیسم های مختلفی برای این کار وجود دارد برای مثال ممکن است فرد از روش اشباع تدریجی استفاده کند. ابتدا فرد تصویری مفهوم و نه چندان مرتبط را به ذهن فرد می فرستد. دلیل این کار این است که اگر پیام ذهنی به صورت واضح به ناخودآگاه شخص ارسال شود و تعارضی بین اهداف خود و آن فکر جدید ببیند فورا آن فکر را بلاک می کند. ولی وقتی فکر انتقالی به صورت نمادین در بیاید، شخص قربانی مقاومتی در برابر آن نمی کند. سپس فرد فرستنده، پیامهای ذهنی متداومی را به تعداد بالا (مثلا هر بار ۱۰۰ تا) به ذهن قربانی ارسال می کند و کم کم آن فکر را شبیه نیت واقعی خود می کند و روز به روز به موضوع نهایی اش مشابهت بیشتر پیدا می کند.

تجربه نشان داده است که یک جلسه طولانی انتقال فکر و تاثیر روانی از راه دور بر افراد، نسبت به دو جلسه ولی با نصف زمان قبل بهتر است.

کیفیت تصاویر ذهنی که می خواهیم به فرد ارسال کنیم هم مهم هستند. تصاویر اگر واضح و شفاف نباشند تاثیر زیادی بر فرد مقابل نمی گذارند. همچنین تصاویر نسبت به کلمات موثرتر هستند.

مسئله مهم بعدی در انتقال افکار، قدرت انتشار شماست. شما حتی اگر همه مراحل را به خوبی انجام داده باشید ولی نتوانید قدرت و انگیزه را برای انتقال فکر ایجاد کند تنها یک اثر گنگ و بی نتیجه را در ذهن فرد باقی می گذارید.

برای موثر واقع شدن اثر ماورایی از راه دور شما به یک میل و ولع و اشتیاق شدید برای انتقال فکر نیاز دارید. متاسفانه در بیشتر روشها فقط گفته شده فکرتان را مجسم کنید و به ذهن طرف بفرستید. تصور خالی این کار کافی نیست. چند ساعت تصور خالی انتقال فکر برابر است با چند دقیقه انتقال فکر همراه با میل مفرط و اشتیاق و حرارت درونی. در واقع باید نسبت به محقق شدن آن فکر در زندگی شخص بسیار هیجانزده باشید. وقتی مرکز احساسات مغز تحریک شود نوسانات شدیدتری را از خود ساطع می کند.

 

انتقال فکر از راه دور

 

مراحل تاثیر روانی و انتقال فکر از راه دور

– ابتدا باید کاری که دوست دارید توسط آن شخص محقق شود را انتخاب کنید. حتما کارهای خیر مثل ایجاد دوستی، آشتی بین افراد، ایجاد وفاداری بین زن و شوهر و … را انتخاب کنید. اگر مقاصد منحرف و منفی را انتخاب کنید کارمای سنگینی برای خود ایجاد کرده اید. به علاوه نیتهای خیر معمولا ارتعاشات بالاتری ایجاد کرده و از آنجا که اکثرا مورد موافقت ضمیرناخودآگاه طرف قرار می گیرند، سریع تر و بهتر نتیجه می دهند.

– حال نیت خود را به چند مرحله تقسیم کنید. برای مثال اگر فردی با شما عداوت دارد نمی توانید یک مرتبه او را دوست کنید. بلکه ابتدا روی از بین بردن دشمنی و کینه ای که دارد کار کنید و تلقینات از راه دور را در این زمینه به او بفرستید و سپس یک مرحله پیش رفته و به دنبال ایجاد دوستی باشید.

– زمانی که اختصاص می دهید هر بار حداقل دو ساعت (ترجیحا قبل از خواب) باشد. برای ایجاد هر مرحله تغییر در شخص، ممکن است به شش جلسه دو ساعته نیاز داشته باشید.

– باید در حین تمرین، به خوبی چهره و احساسات او را تصور کنید. اگر چهره فرد را نمی دانید کار شما فایده چندانی ندارد.

– همچنین باید حالات و عکس العمل های هیجانی فرد را در هنگامی که تصور می کنید تصمیم شما را پذیرفته پیش بینی کرده و در ذهن خود تصور کنید که آنها را پذیرفته است.

– در تمام مدت جلسه انتقال فکر به راه دور، باید شوق و طمع شما برای تحقق یافتن تصمیمتان توسط آن شخص

بالا باشد.

– برای فرآیند انتشار فکر به سمت مخاطب، به انرژی روانی و عصبی بالایی نیاز است. برای این کار باید ذهنتان خسته نباشد و شبها به خوبی بخوابید و تغذیه مناسب داشته باشید. انجام کارهای انرژیکی و مصرف قهوه و چای (هر نوشیدنی که کافئین دارد و می تواند سطح انرژی فیزیکی شما را بالا ببرد و خستگی را دور کند) در زمان قبل از تمرین توصیه می شود. در طول روز سعی کنید انرژی خود را صرف کارهای بیهوده نکنید و حتی افکار خود را به سمت مسائل مثبت پیش ببرید.

– ممکن است اوایل نتوانید تصویری شفاف و مستمر از شخص مقابل و تغییری که قرار است روی او انجام شود داشته باشید و تصاویر ذهنی شما پس از چند ثانیه محو شوند ولی با مداومت در تمرین، می توانید ماندگاری و وضوح آنها را بیشتر کنید.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

14 دیدگاه ها

 1. معین گفت:

  سلام
  سوال اول چرا بودا ها موی سرش خودشونو از ته میتراشن؟
  سوال دوم ممکنه بخاطر دریافت بهتر انرژی از طرف چاکراه تاج باشه یعنی ممکنه مو دریافت و ارسال انرژی و ضعیف کنه؟

  • با سلام. خیر راهبان بودایی به عنوان نماد دوری از ظاهربینی و خلوص ظاهر موهای خودشان را میتراشند در حالی که راهبان هندوئیسم ممکن است موهای زیاد و آشفته داشته باشند که نماد دوری از جامعه و عزلت نشینی است. انرژی حیاتی چون فیزیکی نیست به راحتی از مو و لباس و حتی دیوار هم عبور می کند و داشتن مو مشکلی ایجاد نمی کند.

 2. مهدی گفت:

  میشه برای القای فکر از راه های دیگه هم کمک گرفت؟به طوری که القای فکر به صورت عالی انجام بشه و بسیار قوی باشه ؟ مثلا با هیپنوتیزم یا مدیتیشن؟

 3. مهدی گفت:

  مرتاض ها در القای فکر کردن از چه روشی استفاده میکنند؟ چطور القای فکر میکنن؟

 4. سارا گفت:

  سلام
  چگونه میشه از این کار جلوگیری کرد؟
  یعنی منظورم اینه یه نفر که میخواد فکرش رو به ما القا کنه یا مجبورمون کنه کاری انجام بدیم یا به مکان خاصی بریم.
  چطور ميشه جلوی خواسته شون رو گرفت؟

 5. سودا گفت:

  سلام وقت بخیر
  اگه رابطه ای بین دونفر شکل نگرفته باشه درحالی که این دو از اول ازهم خوششون اومده ولی به مرور به دلایلی هم ابراز علاقه نکردن هم دور شدن ازهم
  حالا میشه با انجام این تله پاتی نظر شخص رو کامل برگردوند تا پیامی تماسی داشته باشه؟ درحالی که نیت هم برای شخص کاملا مثبت و سودمند باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار