قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
چاکرا
آيا کار بر چاکرا ها خطرناک است؟ | خطر چاکرا ها چیست؟
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶
آموزش مدیتیشن
آموزش مدیتیشن به زبان ساده | تمرین مراقبه
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶

باور اشتباه در مورد رویابینی و پرواز روح

باور اشتباه در مورد رویابینی و پرواز روح

 

برخی افراد چنين ادعا می کنند که با اندکی تمرين، روحشون از بدنشون خارج شده و چيزهايي رو در مکان های اطراف منزلشون ديدن. آيا تجاربی که داشتند واقعی هست؟

جواب=
در يکی از سمينارهای يکی از اساتيد مدیتیشن بودايي تبتی (Alan Wallace) خانمی به اين استاد گفت: جناب استاد، من برونفکنی کردم و منزل شما رو در طی اين سفر روحی مشاهده کردم. سپس تمام جزئيات منزل اين استاد رو برشمرد.

اين استاد بعدها اذعان کرد که نکته جالب در تمام گفته های اين خانم اين بود که هر چه در مورد منزل او گفته بود، اشتباه بود. در واقع اون خانم برون فکنی نکرده بود بلکه تنها رويابينی انجام داده بود. در رويابينی هم ممکنه فکر کنيم از جسممون خارج شديم و چيزهايي ببينيم که فکر کنيم واقعی هستند. ولی در هر صورت، اين سفر تنها در ذهن خودمون رخ می ده و واقعی نيست.

رويابينی در آيين بودايي به شکل يوگای خواب (Dream Yoga) تمرين می شه و شخص وقتی تونست تمام پديده های موجود در رويا رو مطابق ميل خودش تغيير بده، اون وقت در رويابينی استاد شده (چنين افرادی گاهی می تونن با کمک ذهن، در دنيای فيزيکی هم تغييراتی ايجاد کنن).
سپس با پاک سازی تمام چاکراها و برطرف کردن موانع ذهنی هست که می تونيم برون فکنی کنيم. وجود حتی يک عقده ی روحی می تونه مانع از تجربه موفق در پرواز روح بشه.

راهبان بودايي پس از سال ها تلاش می تونن با اراده خودشون در کمتر از چند دقيقه برون فکنی کنن و به جايي که دوست دارن برن. برای مثال، اگر دالايلاما (رهبر بوداييان) در ساعت ۶ عصر سخنرانی داشته باشه و اونها نتونن خودشون رو به سخنرانی اش برسونن، خيلی راحت، با کمک چاکراها، جسمی ثانويه ساخته و با ورود روح به اون جسم، در کثری از ثانيه، در جلسه سخنرانی ايشون حاضر می شن.

روحانی های مسلمان بسياری هم به پرواز روح اشاره کردن و گاهی رفت و آمد فرشتگان رو بدين وسيله مشاهده کردن.

بنابراين اگر تنها يک ماه هست که داريد تمرين می کنيد و فکر می کنيد می تونيد با تجربه مشابه پرواز روح، به خونه همسايه سرک بکشيد و از امور اونها مطلع شيد، چنين چيزی ممکن نيست و تنها تو ذهن خودتون در حال رويا ديدن هستيد (رويابينی آگاهانه). البته ممکنه اطلاعاتی رو هم به صورت واقعی دريافت کنيد که اون هم مربوط به گشودگی ضمير ناخودآگاه شما هست که می تونه برخی اطلاعات کيهانی رو جذب کنه که اون هم خيلی نادر رخ می ده.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

2 دیدگاه ها

  1. daryak گفت:

    سلام یعنی برای برون فکنی باید سال هاتلاش کنیم ومثلا این برون فکنی هایی که من داشتم رویابینی آگاهانه بوده؟باوجود اینکه تقریبا بیشتر اتفاقاتی که مربوط به برون فکنی هست درلحظه خروج روح برام اتفاق افتاده،البته من شنیدم اینی که میگن خروج روح اتفاق میوفته اشتباه هست ودر اصل خروج آگاهی هست که اتفاق میوفته آیااین گفته درسته؟

    • admin گفت:

      خیلی روی تفاوت اون دو فکر نکنید. از نظر بودیسم اونها دو چیز متفاوت هستن ولی از نظر ادیان و جادوی غربی هر دوی رویابینی و پرواز روح یک چیز هستن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار