قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

باورهای اشتباه درباره خوشحال بودن که انسان را به فلاکت می کشاند

دوری از معاشرت
انسان هایی که لازم است از معاشرت با آنها خودداری کنید
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸
به خاطر سپاری
به خاطر سپاری مطالب با صحبت کردن در مورد آن
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸

باورهای اشتباه درباره خوشحال بودن که انسان را به فلاکت می کشاند

خوشحال بودن

باورهای اشتباه درباره خوشحال بودن که انسان را به فلاکت می کشاند

داشتن حس خوشحالی چیزی است که انسانها با تمام وجود دنبال آن هستند. ولی ممکن است متعجب شوید اگر بدانید که خوشحال بودن چیزی نیست که تا به امروز در مورد آن فکر می کرده اید. به همین دلیل است که مدام در زندگی خود برای یافتن آن دچار استرس و چالش های بیش از اندازه می شوید. اگر اجازه دهید که باورهای اشتباه در مورد رسیدن به خوشحالی، جریان زندگی شما را کنترل کند ممکن است راهی خلاف به دست آوردن آن را دنبال کنید.

باورهای غلط در مورد خوشحال بودن

۱- خوشحالی یک حالت طبیعی برای انسان است

این باور افسانه ای می گوید که اگر به انسانها غذای کافی، سرپناه و امکان برقراری ارتباطات داده شود در همه اوقات خوشحال خواهند بود.
ولی حالت طبیعی انسان این است که آن را موجودی با جریان عواطف مختلف و گذرا بدانیم. برای مثال طبیعی است که اگر کسی را از دست بدهیم ناراحت شویم و یا اگر در معرض خطر هستیم دچار ترس و استرس شویم تا اقدام مناسبی را انجام دهیم. همچنین عادی است که در جشنها مسرور باشیم و زمانی که کارهای زیادی داریم عجله کنیم. بنابراین نرمال است که نسبت به تجربه وقایع مختلف زندگی، احساسات و عواطف متناسب با آن را نشان دهیم.
اگر تامین مالی و داشتن ارتباطات کافی بود و می توانست انسان را خوشحال کند هزاران نفر از خانواده های ثروتمند با دوستان و آشنایان بسیار نباید دچار افسیردگی حاد و سپس خودکشی می شدند.

۲- خوشحالی به معنی داشتن حس خوب است

بسیاری از افراد تصور می کنند که خوشحالی به معنی داشتن حس خوب و لذت بخش و همچنین رضایت مندی است. اگر تعریف شما از خوشحالی این است بنابراین امیدی به خوشحالی پایدار نیست چون همه عواطف در انسان در حال گردش هستند و تغییر می کنند. به یاد آخرین باری که راضی و خوشحال بودید بیفتید. چه قدر آن حس طول کشید و بعد احساس دیگری مثل بی قراری، خستگی، بی حوصلگی و …به سراغتان آمد؟

معنای واقعی خوشحالی این است که یک زندگی هدفمند و غنی و کامل داشته باشید. این تجربه کامل زندگی شامل تمام تجربه احساسات گذرا از حس های خوب تا بد هم می شود.

۳- اگر خوشحال نباشید حتما یک مشکلی دارید

ولی حقیقت این است که اگر همیشه خوشحال نباشید کاملا نرمال هستید. گاهی زندگی بسیار دشوار شده و باید با جدیت با مشکلات آن رو به رو شد. در کنار آن هم گاهی موقعیت های مسرور کننده نیز پیش می آید.

خیلی راحت است که ذهن ما درگیر این سه مورد باور غلطی که در مورد خوشحال بودن گفته شد شود و ما را از داشتن زندگی هدفمند، کامل و غنی محروم کند. بنابراین پستی ها و بلندی های زندگی را بپذیرید و به دنبال یافتن درس های بزرگ در داخل آن باشید.

چنانچه می خواهید در این مورد بیشتر مطالعه کنید به کتاب The Happiness Trap نوشته Russ Harris مراجعه نمایید.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 نظر دهندگان
علی خانی (مسئول روابط عمومی) ....... نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
.......
مهمان
.......

سلام.من خوشحالی واقعی نمیدونم چیه چطوریه.تا حالا چند بار به خودکشی دست بردم قرص خدم وو.توانایی هیچ کاری رو ندارم بی فایده ام.انگار کسی نیست صدام و بشنوه.دوست دارم خلاص شم.کاش یکی کمکم میکرد,,,,از بچگی متوجه چیزای عجیب دور بر خدم شدم .تا اینک با ماورا و فرشته ها بیشتر آشنا شدم.تو اوج ناامیدی بودم ک خواب دیدم ی پیرمرد سفید پوش و چهره نورانی با چراغ نفتی کوچولو نور سفیییید زیادی میداد ی چند متر بامن فاصله داره لبخند زد و با سرعت زیادی رفت پشت تخت . دیگه ندیدمش و وقتی روم و برگردوندم ی بچه گاو دیدم… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام.
ابتدا بهتر است مشکل افسردگی و خودکشی که مسئله جدی است را تحت نظر متخصص برطرف نمایید و سپس وارد کارهای ماورایی شوید که در آن استعداد دارید.
موفق باشید

رفتن به نوارابزار