قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

ایجاد حالات فیزیکی عجیب در هیپنوتیزم

هیپنوتیزم
تلقینات پس هیپنوتیزمی
تیر ۲۱, ۱۳۹۷
هیپنوتیزم حیوانات
هیپنوتیزم حیوانات
تیر ۲۱, ۱۳۹۷

ایجاد حالات فیزیکی عجیب در هیپنوتیزم

هیپنوتیزم

ایجاد حالات فیزیکی عجیب در هیپنوتیزم

توسط هیپنوتیزم نه تنها می توان ایجاد توهم، فراموشی، تولید خاطره دروغین و …. را به عنوان کارهای جالب توجه انجام داد بلکه امکان القای تغییرات فیزیکی شگفت نیز به کمک آن قابل انجام است.

برای مثال می توانید به سوژه ای که به عمق خلسه مناسب رسیده است تلقین کنید که ضربان قلب او زیاد یا کم شده و حتی تنفسش نیز لحظه ای قطع می شود (این کار را تنها یک هیپنوتراپ مجرب باید انجام دهد). همچنین می توان کاری کرد که سوژه با نصف صورتش بخندد و با نصف دیگر گریه کند و فقط با یک چشم اشک بریزد.

قبلا در مورد مدیتشن تغییر دمای بدن صحبت شد و به عنوان پدیده ای عجیب و عرفانی در بین راهبان تبتی شناخته می شود. همان حالت را در هیپنوتیزم نیز می توان ایجاد کرد و کاری نمود که سوژه حتی در حالتی که اتاق سرد است شروع به تب کردن کند و بدنش داغ و گرم شود و حتی عرق بریزد. همچنین در هوای گرم نیز می توان به او تلقین کرد که هوا سرد بوده و او شروع به لرزیدن کند و حتی دندان هایش به هم بخورد. البته هیپنوتیزوری که شریف باشد هیچ گاه حالات بسیار آزاردهنده را در شخص القا نمی کند.

متاسفانه نمونه ای از افرادی که هیپنوتیزم نمایشی می کنند را میشناختم که یک بار به سوژه ای تلقین کرد که دستش در داخل آتش است و می سوزد. سوژه واقعا درد سوختن را حس می کرد و چهره اش آشفته شده بود و مشخص بود که در حال درد کشیدن است. همان درد به فریاد تبدیل شد و حتی پس از جلسه هیپنوتیزم، دستش با تصور آتش فرضی در هیپنوتیزم که برای ضمیر ناخودآگاه او واقعی می نمود تاول زده بود. مسلما این حد از زجر و شکنجه نه تنها در هیپنوتیزم نمایشی جالب نیست بلکه نوعی انسان آزاری بوده و با اخلاقیات منافات دارد.

از تغییرات فیزیکی دیگری که در حالت هیپنوتیزم می توان ایجاد کرد ایجاد گرسنگی یا سیری است. این موضوع در هیپنوتراپی به منظور درمان چاقی و لاغری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال میل فرد به غذا خوردن کاهش داده شده و به فرد القا می شود که او بیشتر اوقات سیر است و کمتر به خوردن نیاز دارد. برای افرادی که نیاز به روزه های طولانی از جمله چار (چله آب خوردن) دارن استفاده از هیپنوتیزم برای افزایش طاقت در برابر گرسنگی توصیه میشود.

ترکیبی از تغییرات فیزیکی به همراه القای توهم نیز از پدیده های جالب توجه در هیپنوتیزم می باشد. برای مثال می توان مدادی از دور در دست گرفت و به سوژه تلقین کرد که پرنده ای در حال نزدیک شدن به اوست. او واقعا میبیند که پرنده به سمتش می آید و حتی تغییراتی در قطر مردمک او برای صورت گرفتن عمل تطابق مشاهده می شود. یا مثلا می توان به سوژه تلقین کرد که جلوی او یک صندلی قرار دارد (در واقع چیزی نیست جز هوا) و او واقعا صندلی را مشاهده کرده و روی آن طوری مینشیند که گویی یک صندلی در برابرش است. تمام عضلات او حالت زمانی را گرفته که واقعا روی چیزی نشسته باشد. یا می توان به او در هیپنوتیزم یک سیب را داد و تلقین کرد که آن یک پیاز است و وقتی مشغول خوردن آن میشود واقعا اشک از چشمانش جاری می گردد.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار