قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

اگر از خواب هیپنوتیزم بیدار نشویم چه؟

تجربه ماورا
تجربه ماورا – موکل (نوشته عمو حسین)
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷
فرستادن پیام به افراد در رویا
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷

اگر از خواب هیپنوتیزم بیدار نشویم چه؟

اگر از خواب هیپنوتیزم بیدار نشویم چه؟

اگر از خواب هیپنوتیزم بیدار نشویم چه؟

افسانه های زیادی در مورد اینکه اگه هیپنوتیزم بشیم و نتونیم از اون حالت خارج بشیم وجود داره. برای مثال گفته میشه که فرد گاهی تا روزها به خواب رفته و کسی نتونسته اون رو به حالت معمولی برگردونه. چنین مواردی شواهد و مدارک علمی ندارن و در حد افسانه هستن.

اگر در انتهای هیپنوتیزم فرآیند بیدارسازی صورت میگیره به خاطر این هست که فرد زودتر به سطح عادی هوشیاری بشه و بعدش بتونه بلافاصله کارهای خطرناک مثل رانندگی رو انجام بده. همچنین کمک میکنه تا فرد مدتها در حالت گیجی و حالت ابرگونه ذهن بعد از هیپنوتیزم شدن باقی نمونه. ولی این طور نیست که اگر بیدارسازی رو در انتهای جمله انجام ندیم دیگه شخص کاملا به کما میره!

افرادی که خودهیپنوتیزم انجام میدن ممکنه بگن که ما چه طوری وقتی هیپنوتیزم شدیم خودمون خودمون رو بیدار کنیم؟ اگر قراره خودمون رو فراموش کنیم بنابراین چه جور میشه یه مرتبه از خودمون آگاه شیم و دستور بیدار شدن رو بدیم؟ قرار نیست تو خودهیپنوتیزم، آگاهی مون رو از دست بدیم و همچنان از روند کارها مطلع هستیم. اگر این طور نبود پس چه کسی قراره تلقینات رو به ناخودآگاه ما وارد کنه؟ بنابراین هوشیاری ما تا درجه ای که بتونه روند هیپنوتیزم رو کنترل کنه برقراره و در انتها هم میتونیم مثلا با شمارش از یک تا پنج و اینکه به عدد پنج برسیم کاملا هوشیار شیم، خودمون رو از هیپنوتیزم خارج کنیم.

در حالت دگرهیپنوتیزمی هم ممکنه فرد با اینکه دستور بیدار شدن رو میشنوه همچنان پاسخی نده. تو این حالت معمولا شخص به خاطر اینکه تو آرامش و ریلکسیشن عمیق هست تمایلی به بیدار شدن سریع نداره و میخواد چند دقیقه بیشتر تو اون حالت بمونه و این رو خودش انتخاب میکنه نه اینکه گرفتار اون حالت شده باشه. در این صورت یا چند دقیقه به شخص فرصت داده میشه تا خودش کم کم بیدار شه یا فرد هیپنوتیزم کننده مجددا شخص رو خلسه عمیق میبره و اونجا بهش دستور میده که وقتی تا پنج بشمرم تو کاملا بیدار میشی و بلند میشی.

گاهی هم شخص ممکنه در هنگام شنیدن تلقین بیدارسازی، به خواب طبیعی رفته باشه و صدای فرد هیپنوتیزم کننده رو نشنیده باشه که باید چک کرد که آیا واقعا خواب بوده یا نه و تلقینات رو با صدای بلندتر و حتی چندین مرتبه تکرار کرد تا شخص بیدار بشه.

در هر صورت حتی اگه شخص به خواب طبیعی هم بره و چند ساعت هم تون اون حالت بمونه خودش به صورت طبیعی از خواب بلند میشه و کاملا سرحال و هوشیار خواهد بود.

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار