قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
داستان ماورایی
داستان ماورایی باغ پدربزرگ فصل دوم (مسابقه ی بزرگ) – قسمت دوم – نوشته محمد
بهمن ۱۸, ۱۳۹۷
داستان ترسناک ماورایی - غار مرموز
داستان ترسناک ماورایی – غار مرموز (ترجمه شده)
بهمن ۱۸, ۱۳۹۷

انواع رویاها و خواب ها

انواع رویاها و خواب ها

انواع رویاها و خواب ها

رویاها از مهمترین توانایی های ذهنی و ماورایی انسانها و حتی حیوانات هستند. برخی معتقد هستند که رویاها معنای خاصی ندارند و افکار تصادفی و سرکوب شده موجود در ناخودآگاه ما هستند ولی برخی دیگر برای رویاها ارزش معنوی و روانی زیادی قائل شده و حتی روش های تعبیر خواب و پیدا کردن معنی نمادها و سمبل های موجود در رویا را هم ابداع کرده اند.

انواع رویاها

می توان خواب ها و رویاها را بر اساس محتوا و عامل به وجود آمدن آنها به چند دسته تقسیم کرد:

– رویاهای تکرار شونده
– کابوس
– رویای آگاهانه
– بیداری کاذب یا false awakening
– رویاهای مشترک
– رویاهای شفادهنده
رویاهای صادقه
– رویاهای پوچ و بی معنی

اما در بین دسته های بالا، زیر دسته هایی هم یافت می شوند و آن هم رویاهای ماورایی هستند.

انواع رویاهای ماورایی

رویاهای ماورایی معمولا دیگر منشا افکار و عواطف موجود در ناخودآگاه ما نیستند و ماهیتی معنوی و مربوط به روح دارند که در زیر به برخی از انواع آنها اشاره می شود:

رویاهای غیبی:

در این نوع رویاها شهود شما فعال شده و ارتباطی بین ذهن شما و اطلاعات دسته جمعی کائنات شکل می گیرد و می توانید از اطلاعاتی مطلع شوید که ضمیرناخودآگاه شما از آنها اطلاعی ندارد. برای مثال می توانید اطلاعاتی را از افرادی که حتی آنها را نمیشناسید به دست بیاورید و یا وقایع مربوط به آینده را پیش بینی کنید. برای مثال شما در خواب می بینید که یک ماشین قرمز تصادف کرده و فردایش وقتی از خواب بلند می شوید و به خیابان می روید صحنه تصادف یک ماشین قرمز را می بینید.

رویاهای مربوط به دیدن مردگان:

در برخی از رویاها امکان دیدن ارواح عزیزان و یا موجودات غیرارگانیک مختلف وجود دارد. برخی از این موجودات غیرارگانیک می توانند آزاردهنده بوده و موجب رعب و وحشت خواب بیننده شود و یا گاهی اطلاعات خوبی را در اختیار آنها قرار دهد.
دیدن روح عزیزان وفات یافته می تواند باعث تسکین قلب و یا دریافت یک هشدار در مورد مسائل مهم زندگی شود.

رویای مشترک:

معمولا وقتی ارتباط عاطفی بین دو نفر عمیق باشد میزان دیدن رویای مشترک بالا می رود. رویا یا خواب مشترک به معنی این است که دو (یا حتی چند نفر) یک خواب یکسان را در یک زمان مشخص ببینند.

رویاهای تله پاتیک:

در این حالت فرد بیدار بوده و افکار او در خواب نفر دیگر منعکس می شود. حتی این کار می تواند به صورت عمدی انجام شود. یعنی شخص خودش یک محتوا را به ذهن خواب بیننده القا کند.

رویابینی آگاهانه:

هر چند که به تنهایی به عنوان خواب ماورایی محسوب نمی شود ولی به دلیل داشتن آگاهی در جریان رویا می توان آن را به پرواز روح تبدیل کرد و اتفاقات ماورایی بیشتری را شاهد بود.

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار