قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
چاکرا
بررسی بسته بودن هر چاکرا
آذر ۱۸, ۱۳۹۷
قدرت کلمات مثبت
کلمات می توانند مغز شما را تغییر دهند | قدرت کلمات مثبت
آذر ۱۸, ۱۳۹۷

امکان حیات بدون مغز | آگاهی جدای از مغز

امکان حیات بدون مغز

امکان حیات بدون مغز | آگاهی جدای از مغز

این گونه به نظر می رسد که مغز ما مسئول هویت ما است و تمام آگاهی و حافظه و اراده ما به خاطر وجود مغز است و اگر نباشد ما دیگر کاملا وجود نداریم.

ولی تحقیقات جدید (نقل از مجله نیوداون) نشان داده است که ما کاملا به مغز خود وابسته نیستیم. هر چند که این شاید دلیلی برای اثبات روح نباشد اما حداقل قدمی است تا ما را از مادی گرایی محض خارج کند و آگاهی را به خاطر وجود مغز ندانیم و شخصیت و ذهن خود را محصول فعالیت های شیمیایی و نورونی مغز ندانیم. البته روح برای انتقال آگاهی به بدن نیاز به مغز دارد و اگر مغز کامل از کار بیفتد بدن را کامل ترک می کند. بنابراین داشتن درصد کمی از مغز مورد نیاز است.

آیا زندگی عادی بدون داشتن مغز کامل ممکن است؟

تحقیقاتی که با اسکن CAT مغز افراد انجام شده نتایج درخور توجهی را به ما داده و حداقل این طور ثابت کرده که ذهن زایده مغز نیست.

افرادی هستند که نه دهم سلول های مغز آنها با آب جایگزین شده ولی هنوز زندگی کاملا نرمال و عادی دارند. در واقع آنها با ده درصد مغز خود زندگی می کنند و مشکل خاصی هم برای آنها پیش نیامده است.

علم پزشکی در قدیم معتقد بود هر بخش از مغز کار خاصی را انجام می دهد ولی مشاهده می شود که این قضیه چندان هم صحیح نیست.

مردی فرانسوی ۴۴ ساله که بیشتر سلول های مغزی او از کار افتاده بود و آب جای آن را گرفته بود تحت اسکن CAT قرار گرفت. او ازدواج کرده و دو فرزند دارد و زندگی نرمالی هم دارد.

مورد دیگر مردی است که وزن مغز او ۵۰ تا ۱۵۰ گرم تخمین زده شده است (یک مغز عادی ۱۵۰۰ گرم است) که دارای رتبه اول در رشته ریاضی بوده و IQ او ۱۲۶ است و بسیار باهوش محسوب می شود.

حتی در افرادی که تنها پنج درصد مغز باقی مانده و بقیه را مایعات پر کرده است IQ حدودا ۱۰۰ دیده می شود که مربوط به هوش یک انسان عادی است!

بنابراین به نظر نمی رسد مغز مسئول حفظ آگاهی و حافظه و ذهنیت در ما باشد و احتمالا آگاهی می تواند حتی جدای از مغز هم فعالیت کند (مانند مواردی که تجربه نزدیک به مرگ اتفاق افتاده و مغز برای مدتی کاملا از کار افتاده است).

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار