قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

از کجا فهمیم واقعا هیپنوتیزم شدیم؟ | عمیق تر کردن خلسه
از کجا بفهمیم واقعا هیپنوتیزم شدیم؟ | آموزش عمیق تر کردن خلسه
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷
جن
انواع موجودات غیرارگانیک
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

اعماق مختلف خلسه | اهمیت مرحله سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

ذهن انسان میتونه بازه های مختلفی از هوشیاری و حالات ذهنی رو تجربه کنه. یعنی حتی در حال بیدار بودن هم میتونه حالتی که مربوط به خواب عمیق هست رو تجربه کنه. از کجا میشه فهمید که شخص واقعا با حفظ هوشیاری به مرحله خواب عمیق رفته؟ علاوه بر یک سری نشانه های ظاهری و ذهنی، میشه امواج مغزی شخص رو توسط دستگاه EEG بررسی کرد و دید که مثلا اگه امواج مغزی دلتا در اون شخص ظاهر شده یعنی در مرحله خواب عمیقه چه با حفظ هوشیاری و چه بدون اون.

تو این پست میخوایم اعماق مختلف هیپنوتیزم و خلسه رو با هم دیگه بررسی کنیم.

به طور کلی چهار عمق هیپنوتیزم در افراد دیده میشه:

– خلسه سبک

– مرحله شبه سومنامبول

– مرحله سومنامبول

– مرحله کما

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

خلسه سبک:

تو این درجه از هیپنوتیزم، شخص حالت ابتدایی و سبک خلسه رو تجربه میکنه و آرامش و ریلکسیشن نسبی به سراغ اون میاد. ذهن تا حدودی تلقین پذیره و میشه تلقینات رو وارد ضمیرناخودآگاه کرد. بسیاری از مردم تنها تا این درجه از خلسه رو پیش میرن و همین هم برای امور درمانی و ورود تلقینات کافی هست.

مرحله شبه سومنامبول:

تو این حالت شخص انگار به ریلکسیشن عمیق رفته و شبیه حالت سومنامبول هست با این تفاوت که واقعا خود سومنامبول نیست و شخص نسبت به درد حساسیت داره. برای مثال اگه سوزنی به بدنش زده بشه واکنش درد رو نشون میده. هر چند که این مرحله کمی نسبت به خلسه سبک عمیق تره و تلقین پذیری بهتر جواب میده ولی نمیشه از اون برای اموری مثل جراحی استفاده کرد.

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

مرحله سومنامبول:

تو این مرحله شخص عمیقا به صافی ذهن و ریلکس شدید بدن رسیده و ذهنش از افکار خالی شده. در واقع هیچ فکری ذهنش رو مشغول نمیکنه و از این نظر که بخش نگهبان دروازه ناخودآگاه به خواب رفته تلقینات اثردهی بهتری دارن. همچنین تو این مرحله حس دریافت درد از بین میره و اگه سوزنی هم وارد گوشت بدن شخص بشه عکس العملی نشون نمیده. بنابراین برای جراحی هایی مثل جراحی دهان و حتی عمل باز قلب مورد استفاده قرار میگیره.

همچنین از دید ماورا هم این مرحله برای اموری مثل آینه بینی، رویابینی، کتابت غیرارادی، کار با تخته ویجا و … بسیار مناسب هست.

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

توهم های شنیداری و بینایی و حسی هم تو این حالت راحت تر ایجاد میشن و حتی میشه صحنه هایی رویا گونه رو در شخص القا کرد. این مرحله از هیپنوتیزم یا خلسه رو هر کسی نمیتونه بهش برسه. البته با تمرین و ممارست و انجام تمرینات عمیق تر خلسه میشه بهتر و زودتر به درجه سومنامبول رسید. تمریناتش رو میتونید در پست آموزش عمیق تر کردن خلسه مشاهده کنید.

مرحله کما:

تو این حالت شخص به بی فکری و ریلکسیشن شدید جسمی و روانی رسیده و کاملا از عالم بیرون جدا شده و یا میلی به توجه به اطرافش نداره و در حال تجربه لذت روحی بی پایان عمیقیه.

تعداد بسیار کمی از افراد میتونن به این عمق از خلسه وارد بشن. برخی هم به اختیار خودشون میتونن در عرض چند دقیقه وارد این سطح از هیپنوتیزم بشن. عده ای تصور میکنن که تلقینات در این حالت بهتر جذب ناخودآگاه میشه ولی شواهدی در این زمینه وجود نداره. حتی ممکنه اثردهی این عمق از خلسه در بحث دریافت تلقینات خیلی کمتر از اعماق دیگه هیپنوتیزم باشه و اون هم به خاطر بی میلی طرف به توجه آگاهانه به تلقینات هست و ففط سرگرم لذت درونی خودش هست. تو این مرحله هم واکنش به درد از بین میره و میشه برای جراحی های سنگین از اون استفاده کرد.

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

ما چه قدر میتونیم وارد خلسه بشیم؟

در این مورد باید خودتون تمرین کنید (گاهی تا چند ماه) و تست های بررسی عمق هیپنوتیزم رو انجام بدید و خودتون رو محک بزنید. استعداد هر فرد هم متفاوته. یکی از عوامل تاثیرگذار برای عمیق تر کردن خلسه، داشتن ذهن متمرکز و همراه کننده هست که پرورش اون مسلما زمان بره. استفاده از فایل های صوتی تنظیم کننده امواج مغزی خیلی میتونن تو این زمینه به فرد کمک کنن.

فقط اینکه هدفتون رو از ابتدا مشخص کنید. اگر به دنبال افزایش تلقین پذیری برای تغییر و بهبود مسیر زندگی تون هستید خلسه های سبک هم میتونه کار شما رو راه بندازه و اصلا نیازی نیست که دنبال هیپنوتیزم عمیق باشید.

اگر به دنبال تحقق مسائل ماورایی و تقویت قدرت های اون مثل گوی بینی و آینه بینی و کتابت با ارواح و غیب بینی و غیب شنوایی هستید در این صورت مسیر طولانی تری در پیش دارید و لازمه به مرحله سومنامبول برسید. همچنین برای اموری مثل انجام جراحی های بدون درد رسیدن به مرحله سومنامبول و گاهی کما ضروری هست.

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

5
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 نظر دهندگان
darkgamer13v مهدی علی خانی (پاسخگوی نظرات) Mohamed نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
Mohamed
مهمان
Mohamed

با سلام ۳۵ سالمه و از ۱۵ سالگی با علاقه ای که داشتم به سمت این علوم و کسب دانش و تجربه آن پرداختم.من سخت پسندم ولی شما و سایتتان با تمام سایتهای مزخرف دیگر متفاوتید خوشحالم از دانش و تجربه تان استفاده کنم.من دیکر بعد چند سال خوب میدونم کی حالیشه واقعا درود بر شرفت .اگر وقت کنم تجارب خودم را در سایت خوبت میذارم دوستم.اگر هم بتونم کمکی در ارتقا کارت و سایتت کنم در خدمتم.خوشحالم از وجود با معرفت کسی مثل شما موفق باشی

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. ممنون از لطف و حمایت شما دوست عزیز. منتظر تجارب و پیشنهادات شما برای ارتقای بیشتر کیفیت سایت هستیم.

مهدی
مهمان
مهدی

سومنامبول در هیپنوتیزم همان خلسه عمیق است؟ چگونه میتونیم به این درجه برسیم؟آیا با فایل های هیپنوتیزم میتونیم به درجه سومنامبول در هیپنوتیزم برسیم؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. سومنامبول یکی از مراحل عمیق هیپنوتیزم است ولی عمیقتر از آن هم وجود دارد. بله با فایلهای صوتی هم میشود به شرط آنکه تمرین و تمرکز فکر لازم را داشته باشید چون هر کسی قادر نیست به راحتی به آن درجه برسد (احتمالا هوشیاری اش را از دست می دهد و به خواب می رود یا به خاطر حواسپرتی اصلا وارد خلسه عمیق نمیشود).

darkgamer13v
مهمان
darkgamer13v

آقا وجدانن بهترین سایت عالم رو دارید بقیه سایت ها همش خزعبلات میگن.مطالبتون عالیه.ممنون

رفتن به نوارابزار