قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – دختر فال گیر (نوشته جواد)
فروردین ۲۲, ۱۳۹۸
انرژی و آگاهی
انرژی به جایی می رود که آگاهی به آنجا می رود
فروردین ۲۲, ۱۳۹۸

ارتباط با فرشته ها و ملائکه از نظر اسلام

ارتباط با فرشته ها

ارتباط با فرشته ها و ملائکه از نظر اسلام

از عنوان ارتباط با ملائکه و فرشتگان در عرفان های کاذب سوء استفاده های زیادی می شود و به طرز مضحک گونه ای حتی شان فرشتگان مقرب الهی مثل میکائیل و جبرئیل را هم پایین می آورند.

در عرفان انحرافی کابالا نه تنها انواع تقلبی از فرشته های مقرب که نام آنها مشخص است معرفی شده بلکه به راحتی ادعا می شود با فلان روش می توان همانند پیامبران آن فرشته ها را مشاهده کرد در حالی که چیزی جز پای شیاطین را به زندگی انسان باز نمی کند.

روش های ارتباط با فرشتگان مقرب در قالب مدیتیشن هم در کل جهان در حال افزایش است.

در اسلام امر توسل با توکل و مددخواهی متفاوت است. انسانی که می تواند نیازهای خود را مستقیما به درگاه الهی اعلام کند چه نیازی دارد دست به دامان خلایق ولو فرشتگان شود و با طلسم های غیر شرعی بخواهد فرشته ای را مجبور به برآوردن خواسته های خود کند؟ بله فرشتگان هم همچون جنیان قابل تسخیر هستند ولی این کار گناه است چون از وظایفی نیست که خداوند برای آنها مقرر کرده است.

ارتباط فرشتگان با انسان چگونه ممکن است؟

اگر قرار باشد انسان با فرشته ها در ارتباط باشد معمولا خود آنها بسته به ماموریت و درجه پاکی و قرب الهی که داریم به ما نزدیک می شوند. نیازی نیست با اوراد شیطانی و اعمال تسخیر گونه آنها را احضار کنیم.

حتما در مورد ارتباط فرشتگان با پیامبران و معصومین و حتی افراد عادی تر همچون همسر حضرت ابراهیم که فرشته ای به او مژده بچه دار شدن داد اطلاعاتی دارید. ولی آیا افراد دیگر هم توانسته اند با فرشتگان در ارتباط باشند؟

ارتباط فرشته ها با انسان در تمام طول عمر ما انجام می شود ولی از حضور آنها بی خبر هستیم. برای مثال اگر شیطان می تواند اولاد خود را برای وسوسه ما به سمت بدی تشویق کند فرشتگان هم می توانند با القای افکار خوب و زیبا ما را به انجام نیکی ها تشویق کنند.

در هنگام خواب هم روایت است که خواب های بد از جانب شیطان و خواب های خوب از جانب فرشتگان هستند. بنابراین ارتباط آنها با ما حتی در عالم خواب هم وجود دارد.

فرشته ای هم که همه ما روزی مجبور به دیدن او قبل از مرگ کامل هستیم عزرائیل یا فرشتگان نماینده او هستند.

آیا اعداد تکرار شونده ربطی به فرشتگان دارند؟

در مورد اینکه اگر اعدادی با چیدمان خاص مثل ۲۲۲ را ببینید حتما به فرشته ها ربط دارد هیچ سندیت دینی نداریم. برخی از افراد این اعداد را نشانه هایی از ارتباط و فرستادن پیام به انسانها توسط فرشتگان می دانند و حتی لیست کاملی از این اعداد و معانی که فرشتگان می خواهند توسط آنها به انسان برسانند درست کرده اند که معتبر نیست.

 

 

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی

7
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 نظر دهندگان
اسلام rrrf علی نایت کینگ علی خانی (مسئول روابط عمومی) نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
اسلام
مهمان
اسلام

سلام شما مطلب اسلامی! درباره فرشته ها و ملائکه نوشتین ولی عکسی که انتخاب کردین اصلا درست نیست و زشته این عکس ….فرشته بدون حجاب؟(منظور برای اسلام این نمایش از فرشته درست نیست) و در کل اصلا درست نیست….عکس یک نور که دوتا بال هم درونش معلومه قشنگ تر و بهتر بود و یا نور خالی.

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. عکس فرشته مذکر است. با تفاسیر شما نمایش تصویر کامل فرشته هایی همچون عزرائیل در فیلم حضرت یوسف (که شکل یک مرد عادی بود) هم باید مشکل داشته باشد.

علی
مهمان
علی

خخخخ فرشته ها اصلا جنسیت ندارند که بخوان برای خانماشون حجاب درست کنن. اون حوری های بهشتی هستن که خانمن. غلمان ها هم آقا هستن.

rrrf
عضو
rrrf

سلام
من معتقدم که نیت افرد مهمه یه نفر میبینی به این نگاه میکنه هیچ فکر ناپسندی به ذهنش نمیاد این درسته و اشکالی نداره ولی بعضی ها به یه شخص باحجاب نگاه میکنن هم فکر بد میکنن و این مشکل بزرگیه پس همه چیز به فکر به نیت ما بستگی داره.

اسلام
مهمان
اسلام

سلام…این درست نیست که میگین این حالت اشکال نداره…باید باشه کسی که تعصب داره و با دقت میبینه که یک موقع نکنه بد نشان داده شده باشه برای مثال فرشته درون دینش اون طور که باید باشه و به اصلش نزدیک تر باشه نشان داده نشه و جور دیگری نشان داده شده باشه بله دقت خیلی خوبه و فکر کردن درست هم که بدون نیت بدی خیلی خوبه ×بالاخره همه که قرار نیست ساده بگذرن و عین یک کودک(یعنی کسانی که اهمیت نمیدن به هیچ عکس و مطلبی و… تو هر موضوع و داستانی و…که هم ممکنه خوب باشه و… بیشتر »

نایت کینگ
مهمان
نایت کینگ

کامل نبود.!

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. اگر منابع اسلامی خاصی در این زمینه سراغ داشتید حتما معرفی کنید. پاینده باشید

رفتن به نوارابزار