قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
داستان ماورایی
داستان ماورایی باغ پدربزرگ قسمت پنجم (هویت اصلی) – نوشته محمد
اکتبر 7, 2018
برون فکنی
از کجا بفهمیم برون فکنی کرده ایم؟ (پست ویژه)
اکتبر 7, 2018

آیا کودکان می توانند ارواح را ببینند؟

آیا کودکان می توانند ارواح را ببینند؟

آیا کودکان می توانند ارواح را ببینند؟

آیا کودکان می توانند ارواح را ببینند؟

اگر کمی به رفتارهای نوزادان توجه کنید شاید مشاهده کنید که آنها به فضایی خالی خیره شده و صحبت می کنند و یا لبخند می زنند. حتی اگر سعی کنید توجه آنها را به خود جلب کنید همچنان به آن نقطه از فضا مجذوب شده اند. آیا ممکن است در حال مشاهده جهان ها و موجودات دیگر باشند؟

گفته می شود چشم سوم کودکان حدودا تا سه سالگی به خوبی باز است و رفته رفته تحلیل می رود. دیدن جهان های دیگر برای آنها به قدری عادی است که هیچ گاه تصور نمی کنند چیز عجیبی می بینند.

آیا شما هم چنین تجاربی را در دوران نوزادی و خردسالی داشته اید؟ بله ولی به احتمال زیاد فراموش کرده اید و اگر هم چیزهایی یادتان مانده باشد ممکن است آن را با خواب و رویا اشتباه گرفته باشید و تصور کنید آن چیزها را در خواب دیده اید. استفاده از هیپنوتیزم و بازگشت به گذشته می تواند حقایق بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

به شخصه حافظه بسیار قوی دارم که عمدتا توسط توانایی خود هیپنوتیزم و خوردن برخی مواد گیاهی و صمغ ها مثل کندر و سعد و عسل ایجاد شده. گاهی به راحتی خاطراتی از سه چهار سالگی را به یاد می آورم و خاطرات پنج سالگی به بعد هم تقریبا به راحتی در دسترسم هستند. بعضی تجربه های ماورایی دوران زیر چهار سال را هم به یاد دارم و آن زمان هیچ وقت از آنها نمی ترسیدم و فقط به صورت درونی حس می کردم فقط من آنها را می بینم و تنها مشاهده گر آنها بودم. برخی صحنه ها بی معنی بودند و کمتر اطلاعات به درد بخوری در لا به لای آنها بود یا اگر بوده حالا به خاطر نمی آورم.

زمان دقیق قطع مشاهدات اختری خردسالی را به یاد نمی آورم ولی در بزرگسالی با وجود کوشش های فراوان، آن شدت از مشاهداتی که در بیداری در زمان کودکی داشته ام را ندارم مگر در حالاتی مثل خلسه شدید و یا پرواز روح. با افزایش سن، معنا و اطلاعاتی که از ابعاد دیگر هستی به دست می آید هم کاربردی و پخته تر می شود و گمان نمی کنم یک خردسال بتواند استفاده زیادی از ارتباط ماورایی خود داشته باشد چون هنوز عقل و تفکر در او شکل نگرفته است.

دلیل اینکه نوزادان و خردسالان می توانند جهان های دیگر و ارواح را مشاهده کنند به خاطر این است که آنها به تازگی از جهانی با ارتعاشات بالاتر آمده اند و هنوز آلودگی های ذهنی و مشغله های فکری و انسدادهای انرژیکی ارتباط آنها با جهان های ظریف تر را قطع نکرده است. تجارب آنها معمولا خوشایند است و هنوز ذهن آنها به تصاویر ترسناکی که در فیلم ها در مورد موجودات غیر ارگانیک آورده می شود آشنا نیست. آنها عشق بی قید و شرط زیادی را از مشاهده ارواح و راهنمایان روحی و همراهان دریافت می کنند.

ارتباط کودکان و خردسالان با جهان ماورا تنها محدود به مشاهدات اختری نمی شود بلکه ممکن است تله پاتی قوی بین آنها و موجودات عوالم دیگر برقرار باشد. برای مثال ایده ها و راه حل هایی به ذهن آنها القا شود که بزرگترها را هم به تعجب بیاندازد.

تئوری های دیگری هم در مورد اینکه چرا کودکان می توانند ارواح و موجودات دیگر را ببینند وجود دارد برای مثال گفته می شود یک نفر بالغ می تواند طیف نوری ۴۰۰ تا ۷۰۰ نانومتر را مشاهده کند ولی کودکان تا طیف ۳۸۰ نانومتر را هم می توانند ببینند و در واقع وارد بازه مشاهده اشعه UV شوند. بنابراین دید حساس تری داشته و پدیده هایی که از چشم افراد بالغ مخفی است را می توانند شکار کنند.

واکنش والدین باید چگونه باشد؟

این پدیده ها برای هر نوزاد و کودکی عادی است. بنابراین جای نگرانی نیست. البته هر چه قدر کودکان تنها به حال خود رها شوند و شبها تنها بخوابند احتمال اینکه به این پدیده ها عادت کنند و تا مدت ها جذب آنها شوند وجود دارد. بنابراین اگر مایل به رفع سریع تر این حالت هستید می توانید انها را بیشتر به امورات زندگی مشغول کنید و شیوه زندگی زمینی را به آنها زودتر بیاموزید. با مشغولیت ذهن، این حالات برای کودک کمتر رخ می دهد. البته واقعا نیازی نیست در روند تکامل طبیعی آنها دستورزی کنید و اجازه دهید با تربیت صحیح و به موقع، این موضوعات نیز در گذر زمان حل شوند.

3+
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 نظر دهندگان
فاطمهSara نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
Sara
مهمان
Sara

خوب من حتما این تجربه را داشتم .از انچه میدیدم چیزی یادم نمیاد.فقط یادمه که همه متوجه شده بودند که من یک دوست خیالی دارم .یعنی این طوری توجیه میکردند که این وضعیت برای بچه عادیه واین یه دوست خیالیه. وبه خاطر اون خیلی سر بسرم میذاشتند .عجب اینکه بچه تنهایی نبودم ویک خواهر دوقلو داشتم ولی هیچوقت نشنیدم که اون دوست خیالی داشته باشه .این دوست خیالی اسباب تفریح همه شده بود و مرتب از من در موردش سوال میکردند

5+
فاطمه
مهمان
فاطمه

من خودم در کودکی یک موجود وحشتناک باچهره ای کریح و زشت همیشه و همه جا باهام بود و اذیتم میکرد رومو به هرطرف برمیگردوندم جلوی چشمم بود هرجا که میرفتم باهام میومد آزارو اذیتم میداد و من کلی جیق میزدم اما هیچ کس نمیدونست مشکلم چیه به مامانم میگفتم یه نفر داره اذیتم میکنه مسخرم میکردن

5+
رفتن به نوار ابزار