قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آیا می شود در رویاهای آگاهانه چیزهای جدید یاد گرفت؟

تجربه ماورا
تجربه ماورایی – خروج نور از دست ها (نوشته صاعقه)
اسفند ۲۸, ۱۳۹۷
پرانای هوا
بررسی یک تحقیق علمی در مورد مشاهده پرانای هوا
اسفند ۲۹, ۱۳۹۷

آیا می شود در رویاهای آگاهانه چیزهای جدید یاد گرفت؟

رویابینی آگاهانه

آیا می شود در رویاهای آگاهانه چیزهای جدید یاد گرفت؟

یکی از سوالات متداولی که ذهن علاقه مندان به عالم خواب و رویا را مشغول می کند این است که آیا می شود در رویابینی آگاهانه چیزهایی را دانست که خارج از قلمروی دانش ضمیر ناخودآگاه ما باشد؟ آیا بدون آنکه به کشور خاصی رفته باشید و فقط نام آن را شنیده باشید می توانید در رویا به آن کشور سفر کنید و مناظر واقعی آن جا را مشاهده کنید؟ آیا می توانید زبانی را یاد بگیرید که هیچ اطلاعات قبلی در مورد آن ندارید؟

 

رویابینی آگاهانه

 

شاید انجام کارهای بالا در حالت پرواز روح پیشرفته ممکن باشد ولی در رویابینی آگاهانه به خاطر دخالت ذهن رویابین و اطلاعاتی که ضمیر ناخودآگاه ما می سازد این کار کمی دشوار است. اکثر رویاهای ما چه آگاهانه و چه غیر آگاهانه و معمولی ساخته ذهن ما بوده و فقط در نوع اول (یعنی رویابینی آگاهانه) دارای کنترل بیشتری بر روی محتوای رویا هستیم.

شاید بگویید من در خواب کارهایی می کنم که در بیداری نکرده ام مثل پرواز. بله ولی از کجا معلوم این پرواز کردن مشابه پرواز در عالم واقعیت باشد؟ شاید ذهن شما محاسباتی در مورد تجربه حالت بی وزنی و وزش باد به صورت انجام داده و حالت پرواز کردن را در خواب برای شما تداعی کرده باشد. همیشه هم این فرمول ها درست از آب در نمی آید. برای مثال خودم گاهی حس وزش باد در هنگام پرواز در رویای آگاهانه را دارم ولی ممکن است چند شب بعد این پرواز کردن مثل حرکت یک گونی سیب زمینی در هوا بدون هیچ هیجان و حرکت جالب توجهی باشد و یا در یک جا باقی بمانم.

در مورد یادگیری زبان جدید معمولا چیزی در رویا می شنوید که مشابه آن زبان باشد و شما تصور کنید واقعا کلمات آن زبان را یاد گرفته اید. مسئله دیگر اینکه ضمیر ناخودآگاه ما می تواند دیالوگ هایی که در فیلم هایی به زبان دیگر شنیده ایم را برای ما قطعه قطعه کرده و همان ها را به ما بگوید و وقتی بیدار شدیم و دیکشنری را نگاه کردیم تعجب کنیم که چه طور آن کلمه را بدون دانش قبلی یاد گرفته ایم ولی حقیقت چیز دیگری است.

مثال دیگر این است که فرض کنیم می خواهید در رویا به مصر باستان سفر کنید. تا به حال صدها مستند و فیلم در مورد سبک زندگی فراعنه و ساخت و سازهای آن در تلویزیون به نمایش در آمده و ناخودآگاه ما می تواند از آن تصاویر الهام بگیرد و محیطی شبیه چیزهایی که قبلا دیده ایم ایجاد کند. اگر کسی این فیلم ها را ندیده باشد چه طور شوق دارد که در مورد آن خواب ببیند؟

بله پس تا حد زیادی قرار نیست چیزی در رویا ببینیم که خارج از دانسته های قبلی ما باشد. ولی موضوع به اینجا ختم نمی شود. اگر قرار بود این طور باشد رویاهای صادقه، ملاقات با روح رفتگان و دیدن آینده در خواب امکان نداشت.

اگر فردی مهارت های ماورایی بالایی داشته باشد و بتواند با انرژی ها و فرکانس هایی که خارج از ذهن او هستند ارتباط برقرار کند در این می تواند آنها را به صورت یک سری اطلاعات جدید در رویا مشاهده کند. مثلا کسانی که احضار موجود خاصی را انجام می دهند می توانند در رویا با آن ارتباط برقرار کرده و چیزهای جدیدی از او بیاموزند. برای خودم این موضوع در مورد یادگیری روش های جدید مراقبه که قبلا در هیچ کتابی نخوانده بودم اتفاق افتاده.

وقتی بخواهم خیلی جدی در مورد یک چیز که در مورد آن اطلاعاتی ندارم چیزهایی را در عالم رویا مشاهده کنم در این صورت پیام ها و اطلاعات جدید هر چند به صورت سمبلیک در خوابهایم دیده می شوند.

اگر روشن بینان در عالم بیداری می توانند اطلاعات غیبی به دست آورند پس چرا نشود آن اطلاعات را در عالم رویا به دست آورد؟

در مورد یادگیری زبان در رویا هم یک بار مکالمه ای کوتاه با فردی چینی داشتم. به محض بیدار شدن از خواب آن کلمات را نوشتم. من تا آن موقع شاید در فیلم ها افرادی که به زبان چینی صحبت می کردند را دیده بودم ولی معنی هیچ کدام از لغت های آنها را نمی دانستم. وقتی به کمک دیکشنری جمله ای که فرد چینی در خواب به من گفته بود را ترجمه کردم مربوط به صحنه ای می شد که داشت در مورد آن صحبت می کرد.

بنابراین خیلی دور از واقعیت نیست اگر بتوانید چیزهای کاملا جدیدی که در حیطه دانش شما نیست را در عالم خواب مشاهده کنید.

گفته می شود که در رویاهای معمولی انرژی چاکراها به سمت چشم سوم حرکت می کند. این تجمع انرژی در این ناحیه هر شب زمان خواب رخ می دهد ولی اگر در فردی در زمان خواب، حرکت انرژی به سمت چاکرای هفتم باشد و انرژی در آنجا مستقر شود در این صورت ارتباطی کیهانی برقرار شده و میزان شهود در رویاها بیشتر می شود.

نکته دیگر اینکه اگر توجه کرده باشید در رویاهای آگاهانه، میزان شهود و دریافت اطلاعات واقعی بیشتر از خواب های معمولی و غیر آگاهانه است. بنابراین برای اینکه قدرت کسب اطلاعات جدید در خواب در شما بالا برود ترجیحا روی توانایی آگاه شدن در رویاها هم کار کنید. چاکرای قلب هم در افزایش شهود در خواب نقش دارد و می توانید قبل از خواب روی آن تمرکز کنید.

 

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار