قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آیا مراجعه به دعانویس کار صحیحی است؟ | دعانویسی از نظر شرع

تجربه ماورا
تجربه ماورایی – دیدن همسر آینده در خواب (نوشته مبینا)
بهمن ۲۱, ۱۳۹۷
روش خودکاوی در خلسه
روش خودکاوی در خلسه
بهمن ۲۱, ۱۳۹۷

آیا مراجعه به دعانویس کار صحیحی است؟ | دعانویسی از نظر شرع

دعانویس

آیا مراجعه به دعانویس کار صحیحی است؟ | دعانویسی از نظر شرع

دعانویسان افرادی هستند که دعاهایی (برخی شرعی و غیرشرعی) را بر روی کاغذ، کاسه، لباس، قفل، فلزات و … می نویسند و به عنوان راهی برای حل مشکل افراد به آنها می دهند. ممکن است برخی از این مشکلات ماورایی باشد (مثل مشکل سحرشدگی و دیدن موجودات عجیب) و یا مربوط به مسائل عادی تر (مثل پیدا کردن کار و جلب محبت) باشد.

تعدادی از آنها از دعاهای شرعی و منسوب به معصومین استفاده می کند و ممکن است اجرت معقولی هم در قبال آن بگیرند که طبق نظر مراجع این کار اشکالی ندارد. در واقع توسل به دعاهای معتبر که فرد صالحی آنها را به شما می دهد مشکلی ندارد و می تواند گره از کارهای شما باز کند.

اما متاسفانه بسیاری از افرادی که ادعای دعانویسی دارند از دعاهای غیرشرعی و با منبع نامعلوم استفاده می کنند و اشکال و طلسمات عجیبی بر روی اشیای مختلف رسم می کنند که عمدتا سحر و جادو هستند و معمولا هم مبالغ نامعقول و هنگفتی در ازای آنها از شما دریافت می کنند. این نوع دعانویسی نه تنها مشکلی از شما حل نمی کند بلکه ممکن است پای شیاطین موکل جادو را به زندگی شما باز کرده و مشکلات شما را بدتر کند. به همین دلیل است که عده ای پس از رفتن به نزد دعانویس احوالشان بدتر از سابق نیز می شود.

دعانویسان تقلبی و شیاد این کار را به عنوان یک شغل حرفه ای انتخاب می کنند و حتی درآمد آنها بالاتر از یک پزشک است. با روش های عجیب خود نه تنها مشکل مردم را به طور کامل حل نمی کنند بلکه آنها را وارد مسائلی می کنند که قبلا در زندگی شان نبوده. بنابراین شخص با مشاهده مشکلات جدید دوباره به نزد دعانویس تقلبی یا ساحر مراجعه می کند. دیده شده است که تعدادی از این نوع دعانویس ها برای آنکه مشکلات جدید را از زندگی شخص دور کنند به صورت دوره ای مبالغ زیادی را مجددا از فرد قربانی دریافت می کنند و انگار شارژ ماهانه می گیرند.

 

دعانویس

 

دعا نوشتن برای شما نباید عاملی شود که موجبات غفلت از خدا را فراهم کند. در هر صورت باید به خدا توکل کرد و حل مشکلات را به او سپرد. دعاهای مختلفی برای خلاصی از مشکلات مختلف از جمله سحر و جادو و جلب موقعیت های مثبت مثل افزایش رزق و روزی وجود دارد و در کتاب هایی چون مفاتیح الجنان می توان به برخی از این دعاها مراجعه کرد. همچنین خواندن نمازها در اول وقت (به خصوص نماز صبح) می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد. برای مثال می توانید به این دستور عمل کنید:

خواندن نمازها در اول وقت سپس بعد از نماز صبح در حالی که دست راست او روی سینه اش است ذکر یا فتاح را هفتاد مرتبه بخواند و بعد از آن ۱۱۰ مرتبه صلوات بفرستد. در روز هم پنج مرتبه آیه الکرسی خوانده شده و به خودتان بدمید. در مواقعی که حالتان وخیم شد ذکر لا حول و لا قوّه الاّ باللّه را تکرار کنید. با تکرار مجموعه این اعمال تا ۴۰ روز حال شما بهتر می شود.

ساحران و دعانویسان تقلبی روش های تقریبا کلیشه ای برای اخاذی از مراجعه کنندگان دارند. عده ای از آنها واقعا دارای برخی توانایی های ماورایی هستند و می توانند تا حدودی به مشکل اشاره کنند و بدین وسیله اعتماد فرد مراجعه کننده را جلب کنند ولی روشی که برای رفع مشکل آنها ارائه می کنند عمدتا از منابع نامعتبر و حتی سحر و جادو و گاهی هم تنها از سر کلاه برداری و شیادی است. جمله تکراری که در بسیاری از جلسات دعانویسی شنیده می شود این است که تو طلسم شده ای و یا یک نفر تو را سحر کرده است و باید آن را باطل کنم و فلان مبلغ را هم می گیرم تا کفاره نوشتن دعاها و آیه های قرآن بر چیزهایی مثل لباس باشد.

دعاهای زیادی است که انسان می تواند با خواندن آنها خودش را از هر نوع سحر و جادو و چشم زخمی دور کند. هیچ سحر و جادویی عمل نمی کند مگر آنکه خداوند بنا بر مصلحتی اجازه انجام شدن آن را داده باشد. بنابراین نباید از قدرت خدا غافل شد و اختیار خود را به ساحران و دعانویسان تقلبی داد.

 

دعانویسی

 

چگونه دعای راستین را از انواع سحر و یا دعاهای تقلبی تشخیص دهیم؟

وقتی کاغذ را باز کردید به دنبال منبع دینی آن دعا و نوشتار بگردید و ببینید آیا از یک منبع معتبر بوده اند یا خیر.

ولی انواع دعاهای تقلبی را چگونه شناسایی کنیم؟

دعاهای تقلبی یا سحر و جادو می توانند شکل های مختلفی داشته باشند. برخی از آنها اجازه نمی دهند شما نامه یا جعبه ای که به شما می دهند را باز کنید تا نتوانید محتوا را بررسی کنید. همچنین اشیای عجیبی همچون استخوان، قفل و یا کاغذی که در آن شکل های عجیب رسم شده است را تحویل شما می دهند. دعاها هم شرعی نبوده و از مجموعه ای کلمات یا اعداد و اشکال عجیب و غریب تشکیل شده.

در کل بهتر است که هر فرد خودش دعا کننده خویش باشد و از خدا طلب گشایش کند. نیازی به مراجعه به دعانویس نیست مگراینکه شخص واقعا نمی داند از کدام دعا استفاده کند چون علم به این کار ندارد و یا احساس می کند مراجعه به دعانویس به خاطر اثر تلقین، اثر دعا را بیشتر می  کند. خداوند از همه کس به ما نزدیک تر و مهربان تر است و چه بهتر که خود ما به درگاه او تضرع و خواهش کنیم تا مشکلات ما را حل کند.

دوستانم نزد فلان ساحر رفتند و مشکلشان حل شد. در مورد آنچه؟

گاهی اوقات به خاطر اعتماد به یک چیز، تلقین به نفس قوی می شود و احساس می کنیم واقعا آن شخص مشکل ما را حل کرده ولی در واقع با نیروی تلقین توانسته ایم مشکل را از سر راه برداریم. برای مثال مردی به پدرش که بیماری سختی داشت لباسی داد و گفت این لباس از تکه ای از پارچه لباس بودا تهیه شده است. پدرش به محض لمس آن احساس بهبودی کرد و بعد از چند روز هم کاملا شفا پیدا کرد. آن مرد آن لباس را فقط یک از کهنه فروشی خریده بود و قدرت خاصی نداشت. ولی باور پدرش به لباس باعث شفای او شد.

همچنین گاهی سحر و جادو می توانند ظاهرا مشکل را رفع کنند ولی در جادو خیری نیست چون عملی شیطانی است و بالاخره آثار سوء آن گریبان گیر شخص خواهد شد و مشکلات جدید و وخیم تری را دیر یا زود در زندگی اش مشاهده خواهد کرد.

 

دعانویس

 

دعانویسان چگونه این مسائل را یاد می گیرند؟

برخی از آنها واقعا سواد دینی دارند و خواص آیات و دعاها را با مطالعه می دانند و خودشان نیز فردی صالح بوده و به اصول و فروع دین عمل می کنند.

افرادی هم که شیاد هستند معمولا مجموعه ای درهم از اشکال و طلسمات را از کتب مختلف جمع آوری کرده و به هم وصل می کنند و یا فلان صفحه از کتب خطی را برداشته و همان را برای مشتری رسم می کنند. گاهی هم کتابهای دعانویسی را از پدرانشان به ارث برده و همان ها هم معمولا دارای محتوای بی سر و ته می باشد.

کسانی هم که در کار سحر و جادو هستند ممکن است مدتی به ریاضات شیطانی مشغول شده باشند و قدرت های ماورایی محدودی کسب کرده باشند ولی باز هم ابزار آنها شرعی نبوده و چون به شیطان نزدیک تر هستند روش  های موثرتری برای ویرانی زندگی سایرین بلد هستند ولی باز هم باید توجه کرد که تا اذن خدا نباشد قادر نیستند کاری از پیش ببرند و می توان با تکیه بر ادعیه های شرعی از کارهای نحس آنها در امان ماند.

 

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار