قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آیا امکان پیشگویی وجود دارد؟ دانای غیب تنها خداست

تجربه ماورا
تجربه ماورایی – نقش روزه گرفتن در سفر روح من (نوشته Fayez)
دی ۱۵, ۱۳۹۷
دیدن غیب
آیا دیدن غیب باعث افزایش ایمان می شود؟
دی ۱۵, ۱۳۹۷

آیا امکان پیشگویی وجود دارد؟ دانای غیب تنها خداست

پیشگویی

آیا امکان پیشگویی وجود دارد؟ عالم غیب تنها خداست

آیا انسان یا جن می تواند از حوادث آینده خبر دهد؟ آیا ادعای پیشگویان و کسانی که تصور می کنند می توانند احوال همه را توسط موکلین یا فال گرفتن متوجه شوند راستگو هستند؟

احتمالا شما خوابهایی دیده اید که در آن برخی حوادث آینده و اتفاقاتی که برای دیگران افتاده را در آن مشاهده کرده اید. روح انسان توانایی های بی شماری دارد و می تواند تا آنجا که خداوند اجازه می دهد اطلاعاتی را فرای محدودیت های مادی خود به دست آورد.

این موضوع در مورد جنها و موکلین هم صادق است. آنها می توانند بخشی از نیت ها و افکار و اتفاقاتی که برای انسان رخ می دهد را بدانند ولی آنها هم محدودیت دارند و نمی توانند از هر چیزی آگاه شوند.

 

جن

 

برای مثال وقتی حضرت سلیمان در حالی که به عصای خود تکیه داده بود فوت کرد هیچ کدام از جنها و شیاطین از مرگ او با خبر نشدند و فقط وقتی موریانه ها عصای او را خوردند و حضرت به زمین افتادند متوجه مرگ او و آزادی خود شدند. بنابراین جن ها هم عالم تمام و کمال غیب نیستند.

تنها کسی که از تمام غیب با خبر است خداوند است و او سرنوشت نهایی هر انسان را می داند. این در حالی است که شاید اطلاعات غیبی که یک انسان به دست می آورد مربوط به سرنوشت حتمی یک نفر نباشد و آن فرد بتواند آینده خود را با انجام کارهای خوب یا بد تغییر دهد بنابراین اعتماد کامل به پیشگویی افراد غیب گو کاری اشتباه است. کمک گرفتن از جن ها برای کسب اطلاعات دیگران هم، چنین محدودیت هایی دارد. بنابراین مراجعه به فال گیران دارای موکل هم نمی تواند اطلاعات کاملا دقیقی را در مورد احوالات و اتفاقات آینده شما در اختیار بگذارند.

 

پیشگویی

 

جن ها به دلیل محدودیت های کمتر مادی راحت تر می توانند اطلاعات را از سراسر جهان جمع آوری کنند و می تواند شامل پرسش از سایر جن ها، سر زدن به منطقه مورد نظر برای کسب اطلاعات و یا شیوه هایی باشد که دقیقا از آن باخبر نیستم ولی آنها هم دانای غیب نیستند و حتی اگر بخواهند اطلاعات اضافی را از آسمانها دریافت کنند توسط نور فرشته ها دور می شوند.

آینده ما بر اساس کارهای فعلی ما و گذشته ای که رقم زده ایم می تواند تغییر کند و اگر کسی از آینده ای که بر اساس کارهایی که نباید انجام میداده مطلع شود ممکن است تمایلی برای تغییر دادن آن پیدا نکند بنابراین امید خود را از دست می دهد. در برابر این آینده ای که قابل تغییر است اطلاعاتی هم در مورد آینده وجود دارد که قطعا در سرنوشت انسان است و تنها خدا و برخی اولیای او عالم آن هستند.

از اینها نتیجه گرفته می شود که در اختیار سپاردن خود به فالگیران و اعتماد کامل به آنها هر چند که دارای موکل باشند و بتوانند پاره ای از اطلاعات شما را در اختیارتان بگذارند کاری اشتباه بوده و هر چند که تا حدودی می تواند کمک کننده باشد و به شما اخطارهایی در مورد حوادث آینده بدهند ولی این آینده، سرنوشت حتمی شما نیست و شما هر زمان که اراده کنید می توانید آینده خود را عوض کنید. آنها هم دانای غیب نیستند و فقط به پاره ای از اطلاعات دسترسی دارند که می توانند با همان ها اعتماد کامل را در شما ایجاد کنند که همه چیز را می دانند ولی بهتر است در کنار گوش دادن به نصایح و اطلاعاتی که آنها می دهند به عقل خود نیز مراجعه کرده و زندگی خود را از هر نقطه ای که در آن قرار دارید دچار تحول کنید.

 

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار