قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آيا کار بر چاکرا ها خطرناک است؟ | خطر چاکرا ها چیست؟

دیدن نور در مدیتیشن
دیدن نور و مناظر در مدیتیشن | دیدن نور در مدیتیشن
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶
آموزش مدیتیشن
آموزش مدیتیشن به زبان ساده | تمرین مراقبه
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶

آيا کار بر چاکرا ها خطرناک است؟ | خطر چاکرا ها چیست؟

آيا کار بر چاکرا ها خطرناک است؟

به طور کلی، وقتی سيستم انرژیکی بدن خودمان را فعال می کنيم، نه تنها انرژی های مثبت پرانا را حس می کنيم، بلکه حس های منفی درونی مانند خشم، کينه، نفرت، حسادت و ساير عقده های روحی را نيز به وضوح در خودمان تشخيص می دهيم.

حتی گاهی اين حس های منفی به قدری برای ما بارز می شوند که کوچکترين تحريک آنها موجب بروز رفتارهای راديکال و انزجار در ما می شود.

افراد زيادی هستند که در تحريک چاکراهای خود استاد شده اند و حتی انرژی درمانی هم می کنند ولی به همان نسبت، متاسفانه زودرنج و حساس و کمی عصبی هستند. زيرا آنها به راحتی انرژی های منفی درون خود که توسط افراد ديگر (در اثر مشاجره کلامی و حتی يک نگاه بد) تحريک می شود را سريعاً حس کرده و به همين دليل، اين افراد، غالباً حضور در جامعه را به سختی تحمل کرده و تمايل زيادی برای انزوا دارند. حتی اگر مجبور به تحمل حضور افراد باشند، سريع شکسته می شوند.

گفتن يک کلام نامربوط به آنها می تواند تا چندين روز حس بدی را در آنها ايجاد کرده و طغيان انرژی منفی را در خودشان به وضوح حس کنند و با آن کلنجار بروند.

حتماً می پرسيد خوب چرا با انرژی درمانی و شارژ چاکرا ها، آن انرژی های منفی را از بين نمی روند؟

حتی اگر هزاران سال هم چاکراها را شارژ کنيد هيچ ارتباطی به از بين بردن اين حالات روحی عاطفی ندارند. اين دردها در ذهن ما وجود دارد و تا مسير ذهنی خود را تغيير ندهيم هيچ اتفاقی نمی افتد.

در واقع اين افراد، نصف راه را رفته اند….مشکل خود را شناسايي کرده اند و می دانند که ضعف روحی آنها و اين انرژی منفی از کجا بر می خيزد….ولی نمی توانند آن را درمان کنند. حالت آنها مانند افرادی است که عمل جراحی را قرار است انجام دهند و مراحل اوليه يعنی باز کردن بخش وسيعی از زخم را برای عمل جراحی انجام داده اند ولی تا اين مرحله توقف کرده اند و با اين زخم باز در جامعه حرکت می کنند و افراد به راحتی به آن نمک پاشيده و آنها در رنج روحی هستند.

پس چه بايد کرد؟

کليد گمشده آنها و خيلی از افرادی که دنبال رهايي از زجر روحی هستند، ويپاسانا است…. ويپاسانا يعنی هنر مشاهده درد و رنج و رهايي از آن!

در واقع در اين نوع مراقبه یا مدیتیشن ياد ميگيرند که هر نوع انرژی منفی و به عبارت ديگر، هر نوع خشم، کينه، حسادت و …. تنها شکلی از انرژی است و فقط نوسانات آن متفاوت است! برای مثال، هنگامی که ما استرس داريم، حالت بی تابی در ناحيه شکم را حس می کنيم…اگر تنها بر روی چاکراها کار کرده باشيم، اين حس را بيشتر از افراد ديگر درک می کنيم و مسلماً فقط رنج بيشتری می کشيم. تنها ممکن است سعی کنيم به طور موقت با دادن انرژی مثبت به آن نقطه، دقايقی آن ناحيه را ساکت کنيم.

ولی در ويپاسانا چه اتفاقی می افتد؟

برای مثال، ما حس دلشوره و رنج در ناحيه شکم را حس می کنيم و آن را آن گونه که هست مشاهده می کنيم و کم کم به اين پی می بريم که اين حس بد، تنها نوعی از ارتعاش انرژی است و سپس اين حالت بر طرف می شود. در موقعيت های ديگر برای مثال، اگر شخصی ما را خشمگين کرد سعی نمی کنيم اين حس انرژی منفی را با دادن انرژی مثبت، سرکوب کنيم بلکه سعی می کنيم خشم را همانگونه که هست مشاهده کنيم و می بينيم که آن هم نوعی از ارتعاش انرژی است و می تواند لحظه ای به وجود بيايد و لحظه ای ديگر از بين برود…

بدين گونه پی به بی ثباتی پديده ها نيز می بريم و حس های مختلف هر لحظه به وجود می آيند و از بين می روند و نيازی نيست خود را در گير آنها کنيم.

البته حتی اگر قادر به درک انرژی منفی پديده ها نباشيم، باز هم به طور ناخودآگاه به آنها واکنش نشان می دهيم….منتها با کار کردن بر چاکراها، اين انرژی ها را بهتر لمس می کنيم تا با مراقبه ويپاسانا، پی به ماهيت پوچ بودن حس ها برده و برای هميشه از درد و رنج آزاد شويم. آن وقت حتی اگر شخصی، بدترين طعنه ها را به ما بزند، می دانيم که حس منفی ايجاد شده در ما، تنها فرکانسی از انرژی بوده و ماهيت ديگری ندارد و دليلی برای ناراحت شدن نيست!

در هند، چون مذهب آنها عموماً اين مسائل را پوشش می دهند به خاطر همين، افرادی که اين گونه تمرينات را انجام می دهند، آنها را کامل ياد گرفته و تبديل به انسان های آرام و خوشنودی می شوند.

ولی متاسفانه در کشورهای ديگر، اين تمرينات به طور ناقص به افراد ياد داده می شود (برای مثال تنها کار بر روی چاکراها به آنها ياد داده می شوند و خيلی از آنها حتی نام مراقبه ويپاسانا را هم نشنيده اند) و به همين دليل تبديل به انسان های ناهنجاری می شوند…به گونه ای که کار آنها به انزوا کشيده و گرفتار بيماری های روحی روانی هم می شوند.

بنابراين اگر قصد داريد در کنار مذهب اصلی خود، از تمرينات مذاهب ديگر نيز برای پيشرفت سريع معنوی خود استفاده کنيد، حداقل آنها را کامل ياد بگيريد تا دچار مشکلات جبران ناپذير نشويد….

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

13
دیدگاه بگذارید

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 نظر دهندگان
Reza علی خانی (تیم مدیریت) مهدی admin الهام نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
Amir
مهمان
Amir

چقدر جالب اشو هم در صحبت هاش گفته بود كه مثلا براى از بين بردن خشم كافيه كه فقط اون رو در عمق خودتون نظاره كنيد.
ممنون ???

Keyvan
مهمان
Keyvan

سلام خیلی عالی بود ممنوون از نوشتهای خوب و کار امدتون.?

الهام
مهمان
الهام

ادمین عزیز دوتا سوال دارم شاید جایش اینجا نباشه ،عذرخواهی میکنم .من آخرش نفهمیدم که این رنگهای هاله انسان مربوط به چاکراها هست یا مربوط به کالبدهای دیگرمون ؟ و اینکه بعد از مرگ این چاکرا هامون بازم همراه روحمون هستن یا نه ؟ کلا چاکراها در کدوم یکی از کالبد هامون هستن؟ ممنون

مهدی
مهمان
مهدی

سلام. کدام چاکرا برای شفا بخشی و شفادادن است؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. از چاکرای قلب به بالا به همراه چاکرای دستان

مهدی
مهمان
مهدی

میشه با این چاکراها همه بیماری هارو درمان کرد؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. خیر مخصوصا بیماری هایی که آسیب مستقیما به جسم وارد شده باشد با چاکرادرمانی به سختی درمان می شود.

مهدی
مهمان
مهدی

سلام. برای باز کردن چاکرای قلب و چاکرای کف دست از کدوم عنصر یا سنگ باید استفاده کرد؟ لطفا روش استفاده ش رو هم بگین.

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. داخل جزوه باز کردن چاکراها، در مورد سنگ های هر چاکرا و نحوه استفاده آنها گفته شده است.

Reza
مهمان
Reza

ببخشید استاد یه مقدار انرژی توقفسه سینه ام مونده بیشترطرف قلبم هرکاری میکنم خارج نمیشه نفس کشیدنم سخت کرده باید چی کارکنم

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. مطمئن هستید انرژی است؟ ابتدا چک آپ قلبی بدهید اگر مشکلی نبود روش متعادل سازی چاکراها را انجام دهید. یعنی یک دور انرژی از همه آنها از چاکرای یک به هفت عبور کند.

Reza
مهمان
Reza

خیلی ممنون

رفتن به نوارابزار